Dětské autosedačky

prohledat
145 příspěvků (zobrazeno 101 až 145) od 11.08.2020 do 01.03.2023, založil/a Syny
řadit dle data
09:56:40
12.08.2020
Syny
A nemate nekdo zkusenost s touhle sedackou, nebo znackou?

www.avionaut.cz/aerofix-r wf
06:10:58
12.08.2020
peter13789
My mame ak sa nemylim tuto Kinderkraft, ISOFIX bol podmienka, je otočná v smere aj protismeru, do bokov len výhoda pri nakladaní. Má tri polohy polahnutia a zatiaľ sme max. spokojný. Paradoxne zaberie menej miesta ako vajíčko na ISOFIX základni

www.kociky.sk/tovar/kinde rkraft-autosedacka-myway-i sofix-0-36kg?variantId=...
16:36:52
11.08.2020
Nwkt
-> Zeke-ten šestý: Máme to samý a spokojenost
15:23:18
11.08.2020
Syny
-> Jirik_Tuňák1983 11.08.20 14:44:58: Prave, to uz se stalo parkrat i ted a to je mala 3 Kocar jinej neplanujeme. Mozna casem nejaky golfky, ale jinak nic. Kupovali jsme trojkombinaci, ted uz tam mame nasazenej sportak a zatim je to dostatecny. Pravda, do terenu to uplne neni, ale na takovy to pojezdeni rano nebo vecer to zatim staci. Az budem vic vyletovy, tak uvidime jestli neco nebude potreba...
15:01:15
11.08.2020
Luky
-> StepaNoFUN 11.08.20 14:05:14: jo, to je ta co máme. Jen v červený
14:44:58
11.08.2020
Jirik_Tuňák1983
-> Syny 11.08.20 14:31:34: Karolína jí tam dávala v hečbeku úplně v pohodě i přes ten pás. Je to zvyk. Maximálně si párkrát klepne šiškou o těsnění, až ji tam budete instalovat. 3

Co kočárek, plánujete nějaký trekingový s brzdami?
upraveno 1x, naposled 11.08.2020 14:45:27
14:31:34
11.08.2020
Syny
Ten pultik mi prijde fain, ze si tam muze oprit hlavu kdyz usne, ale zase mi tam prijde to decko hrozne zavaleny 3 A z tech protismernejch to je velka bida - kdyz to chci na isofix, tak co tak koukam, tak skoro nerealny. Mit sedacku proti smeru a jeste na pasu, to si nedovedu moc predstavit tam malou proplejtat dovnitr. Uz ted, kdyz necham vajicko v aute, je to voser ji tam pak zpatky davat, jak je to proti smeru - a to to mam na isofixovej bazi, takze zadny proplejtani jeste pres pas.
upraveno 1x, naposled 11.08.2020 14:32:20
14:05:14
11.08.2020
StepaNoFUN
-> Syny: Máme www.euronics.cz/autosedac ka-cybex-pallas-m-fix-2017 -9-36kg-manhattan-grey-keo 51700018110/p429920
Tenkrát braný podle Dtestu jako jedna z nejlepších. Mladej do toho teda nejdřív nechtěl a byly to breky, ale pak si zvyknul a pultík sám vyžadoval. Když vyrostl z pultíku, tak byl překvapenej, že už ho mít nemusí.
Potom tu mám Britax Romer Eclipse (www.alza.cz/maxi/britax-r omer-eclipse-cosmos-black- d5786947.htm?kampan=adw...
Tu jsem kupoval do služebáku na prostřebek, protože je úzká. Ale z tý už vyrostl (měl ji asi půl roku). Tu klidně přenechám. ;-) Jestli si to dobře pamatuju, ta je snad i homologovaná do letadla.
upraveno 1x, naposled 11.08.2020 14:06:05
13:32:33
11.08.2020
Vojťas
Připadám si jako barbar když sem koupil sedačku jen za 3,5 papíru 1 Mame Joie Steadi prave kvůli tomu ze jde davat i protisměru, je jenom na pas, nemam v zadnym aute ISOFX, navic kvůli skodovce zejo 1 ve dvou letech měří mala 85, tak ze uz dlouho se do ní nevejde protismeru aby nemela nohy mna sedacce, navic ji to nebavilo protoze neviděla ven. Ale když ma spat tak jsou tři polohy naklápění. Sedačka je celkově menší, což je daný tím že je do 18 kg. Ale počítáme s druhým takze bude kolovat. Teď uz bych asi koupil lepší, ale asi taky do 18. Praní fusaku v pohodě, ale nejdou sundat chrániče z pásu. Což u poblijonu může bejt problem. Nam v autě zvracela podruhé, tak sem to zjistil az teď o víkendu 3
13:09:35
11.08.2020
dragon_cb_cz
-> Syny 11.08.20 11:59:12: Tohle je jen vedení pásu když tam je i pultík - aby dítě netlačil atd. To tam při zapínání zapadne prakticky samo, navíc ho tam necháváš, neprotahuješ ho pokaždý znova. Když pak jde pultík pryč, tak to jde skrz ty červený plastový vodítka - jsou dobře vidět cca v 1:40 když ukazuje jak se dá ta opěrky výškově nastavit.

Jinak v tom videu to máš více méně všechno, i jak se ty isofix kotvy dají zasunout dovnitř do báze aby nepřekážely když to dáváš na sedadlo kde isofix není atd.
upraveno 1x, naposled 11.08.2020 13:10:32
12:56:24
11.08.2020
Zeke-ten šestý
My máme sedačku Axkid Minikid a spokojenost (odkaz je první co sem na netu našel).

www.babycar.cz/detske-aut osedacky/axkid-autosedacka -minikid-2018-grey?gclid=E AIa...

Je protisměrná a působí hodně robustně a kvalitně6
Jediný co, tak je docela velká, do dvojkový Oktávky se vejde v pohodě, jen přední sedačka je dost vepředu.
12:10:46
11.08.2020
Luky
-> Syny: těžko z toho videa soudit. U Cybex co máme my je to ok. Je tam na to plastové vodítko (otevírací karabina)
11:59:12
11.08.2020
Syny
-> Luky 11.08.20 11:37:20: Tady v case 3:23 se mi to tam zda taky nejak debilne zasunuty ten pas:

CYBEX Pallas S-Fix Tutorial


Ale Jirik jiste oceni slecnu ve videu 3
11:56:37
11.08.2020
radekp
-> Syny: my jsme tak nějak počítali se dvěmi dětmi, tak jsme koupili nejdřívě Britax Römer Duo Plus (9-18kg) a pak Britax Römer Kidfix SL SICT. Sedačky dáváme po směru. Dávám vždy isofix i pás. Myslím že je můžu doporučit. Jen u toho Kidfixu mi připadá, že když přitáhnu isofix, opěradlo odstává - ale to je samozřejmě dáno sklonem opěradla auta.
Kdybys chtěl foto, dej vědět. Máme taky malé auto. Paradoxně více prostoru potřebuje menší sedačka - tam má dítě nohy vodorovně, u větší sedačky už je má dolů k podlaze. Je to dáno také polohováním - sedačku lze trochu položit.
11:49:52
11.08.2020
dragon_cb_cz
-> Luky: Zezadu na ní je takový zapuštěný "madlo" nebo jak to nazvat za který zatáhneš a jde s tou vrchní částí (opěrka zad a hlavy) hýbat nahoru a dolů. A úměrně výšce se i hlavová opěrka trochu rozjede do stran.
11:46:41
11.08.2020
Luky
-> dragon_cb_cz 11.08.20 11:39:34: tahle naše zvětšovací je, nevím jak moc, musím se na to podívat. Právě mi ten podsedák přišel moc brzo


-> Syny: skoda-virt.cz/cz/.../8068 2-tata?gotopost=3... tohle a následující jsi předpokládám viděl, jak zmiňuješ
11:39:34
11.08.2020
dragon_cb_cz
-> Luky 11.08.20 11:37:20: Na 122cm určitě sedačku a ne podsedák. Štěpánka má něco přes 130cm a přes 30kg a normálně je v sedačce (Cybex v té kategorii do 36kg). Vždyť ty Cybex jdou zvětšovat jak dítě roste.
11:37:20
11.08.2020
Luky
-> Syny: máme pro obě holky nějaký takový Cybex s pultíkem, má to jinak tvarovaný ty boční vysouvací hlavový čudly (asi starší model). A spokojenost. Myslím si že pro děti je to pohodlný, uživatelsky mi to taky přijde ok (akorát ten pultík se při neobsazení tak trochu po autě válí). Starší jezdí už delší dobu bez pultu a sama se poutá. Použití pásů auta se mi líbí víc než ty splašený tkalouny co mají sedačky s vlastním pásem. Už se do toho ale nechce moc vejít, řešíme zda už by byl vhodný podsedák, ale celosedačka mi přijde bezpečnější (122 cm a 22 kg při 5leté prohlídce).
Pak máme ještě jednu záložní, značku teď nevím, ta je taky pro pás auta, ale pultík k ní nemáme, asi jsme to koupili bez něj, páč už jsme ho nepotřebovali, nebo tak něco. Ta je sice lehčí, ale má debilně řešený to ramenní vodítko na pás, skřípne se tam mezi polstrováním a naviják pásu nemá sílu aby pás kolem těla utáhnul. Cybex to má skrz takovou plastovou karabinu
11:13:29
11.08.2020
dragon_cb_cz
-> vhml: Taky máme 4 + jeden podsedák 8
11:13:12
11.08.2020
dragon_cb_cz
-> Syny 11.08.20 10:52:22: Jo, jak říkám, určitě význam má, ale už ne tak zásadní - svojí funkci plní sedačka i bez něj, jen trošičku hůř. Já je třeba momentálně nacvakaný na isofix nemám, protože v obou autech se k němu dostává neskutečně debilně (přitom u předchozí 9-5 to naopak bylo vymyšlený naprosto geniálně, nechápu, proč to přestali dělat).
11:09:28
11.08.2020
vhml
Mě pořád sralo ty sedačky přehazovat, tak to nakonec dopadlo tak, že jich máme 6 3

Z inzerce jsem vyzobal 3 Recara young sport. Prostě obyčejná anatomická sedačka, bez nějakejch serepetiček, funkčně bez výhrad.
Pak máme jednu Britax, ta se mi teda ale vůbec nelíbí. K přidělání pásem do auta se musí sedačka takovým mechanismem rozpůlit. A pak hrozí riziko nedocvaknutí toho mechanismu zpátky. Takže dítě je sice přidělaný k sedačce, ale sedačka k autu ne. ( resp přes výklopnej kloub).
No a dál používáme origo integrovanou dětskou v Sharanu a v Mazdě nějakou noname co nám někdo daroval kde je dítě chycený pásama od auta, že je to jakože spíš jen podprdelník ale přes celý dítě.
10:52:22
11.08.2020
Syny
-> dragon_cb_cz: Tak v pripade nehody je isofix dobrej i po prestavbe, ne? Hmotnost sedacky te nebude "cedit" dite pres pas, ale pas bude "chytat" jen dite samotny. Tedy pokud dobre chapu tu prestavbu pak.
upraveno 1x, naposled 11.08.2020 11:23:36
10:47:59
11.08.2020
dragon_cb_cz
-> Syny 11.08.20 09:54:01: Jo, ten pultík sám o sobě není k sedačce nijak chycený, je tam jen nasunutý. Fixuje se normálním pásem z auta - ten pultík vlastně slouží jako "vodítko" pro ten pás, aby nešel dítěti přes krk a hrudník, ale přesune a rozloží ten tlak na vhodnější místa. Při přestavbě na tu větší kategorii už ho pak dáš pryč úplně a zůstane jen ten pás.

Isofix už v tomhle případě není tak důležitý jako u sedačky s vlastním pásem. Pořád má nějaký význam (drží sedačku na místě např. v případě nehody kdy není obsazená), ale ne už takový.

Jinak máme ty sedačky dvě, jednu z té nižší řady, druhou z nějaké střední (M-Fix? už nevím) - a asi bych si v tomhle případě připlatil alespoň za tu střední. Na tom zpracování je to docela vidět - třeba vodítko pro pás nad ramenem dítěte je u té dražší daleko propracovanější atd.

Jo a ještě jedna důležitá věc - jde z toho vcelku snadno sundat kompletní potah, vyprat a zase vrátit. Dělal jsem to tolikrát, že už bych to teď zvládl snad i poslepu 3
10:23:31
11.08.2020
saskyn2
-> Syny 11.08.20 09:27:21: Jo tak jasně že když máš smůlu tak tě trefí kamion.
Hele koukni na tu Joie Every Stage, je na ní dobrá právě ta variabilita, kdy to můžeš dát jak chceš, včetně sedadla vepředu když pojedeš sám a to že nemusíš co dva roky měnit. A na isofix koukej na sedačky s top tether pásem, je to lepší než noha, nezabere tolik místo.
09:54:01
11.08.2020
Syny
-> darklord: -> dragon_cb_cz: -> kury: Ano, to je dalsi vec. Zatim mame jedno dite, jak to bude v budoucnu tezko rict. Samozrejme nad tim premyslim i s ohledem na tohle, ale na druhou stranu kdyby bylo druhy decko, tak na 100% budu menit auto za vetsi. I kdyz to misto neni ted (s jednim deckem) uplne hlavni problem, to jsem zminoval spis v souvislosti s tim, ze si nedovedu predstavit tam mit nejaky monstrum sedacku ve kterem bude mala jeste ve 4 letech proti smeru jizdy. Ta sedacka bude za sedadlem spolujezdce a vzhledem k tomu, ze manzelka jezdi vzadu, tak je mozny sedadlo spolujezdce posunout dopredu jakkoliv. Ale tohle funguje jen v pripade, ze jedem jen my 3. Jakmile pak nekoho chces vezt, nebo chces sedacku dat dopredu, tak jsou to sprtouchlata, ktery ne ze nejdou, ale spis otravujou...

-> dragon_cb_cz: Takze to jde na isofix a i na pasy? To jsem si treba nebyl jistej, jestli u tech isofixu s bazema to jde dat jen na pas dopredu treba - tak to je dobry vedet, ze to jde... Ten Cybex (ten pultik) musi byt v pripade uchyceni isofixem i chycenej pasem nebo to nutny neni? To jsem nejak nepochytil ani z reklamniho videa.

Obecne me slo hlavne o nazory co kdo mate, proc a jak jste spokojeni :) Necekam, ze zaver tu bude shoda ohledne jedny nej sedacky, jen me zajimaji ty realny zkusensoti s ruznymi typy sedacek.
upraveno 5x, naposled 11.08.2020 10:27:45
09:42:15
11.08.2020
darklord
-> Syny: za mna asi lepsie mat tie sedacky s mensim rozsahom, a postupne v nich prestriedat vsetky deti. Pravda, ak chces mat len jedno, tak tento argument nezavazi.
09:41:02
11.08.2020
dragon_cb_cz
-> Syny: Argument pro protisměrnou je ti jasný, takže bych k tomu dodal jen, že zrcátka bych se nebál - vozili jsme ho když byla Štěpánka malá, je to šikovná věc z pohledu lítajících věcí při nehodě asi to úplně nejmíň rizikový v autě bych řekl (váží to pár gramů, nemá to ostré hrany atd). My jsme protisměr měli jen vajíčko, ale dneska už bych asi zvažoval i pro větší. Je ale fakt, že to je dost monstrum, v menším autě nic moc. Ale dokud máte jen jedno dítě tak asi dobrý.

Jinak my máme pro Káju taky dvě (protože 2 auta) ty Cybex co jsou 9-36. A asi bych jí celkem doporučil, mají to myslím celkem chytře vymyšlené - v té "první fázi" to je i trochu polohovatelný víc do lehu, aby se jim líp spalo. Co se týká tlaku pultíku - Kája byla extrémně blicí dítě (než dostala správnou dietu) a žádný zhoršení jsme v týhle sedačce nezaznamenali (a na tej dietě v ní pak byla v pohodě). Nemyslím si, že by jim to na břicho tlačilo - ten pultik není ve fixní poloze, drží ho pás a je tam tudíž jistá vůle (jako u toho pásu). Když dítě vyroste, tak se ze sedáku dá vyndat taková polystyrenová vložka a tím ten prostor ještě zvětšit.

Konverze jako taková proběhne tak, že odcvakneš tu polohovací bázi, vyndáš případně tu polystyrenovou vložku, z báze do spodku toho co zbylo přecvakneš isofixový držáky a je hotovo. Práce na dvě minuty.

Jo a s tím přendaváním dopředu - dělám to dost běžně, když vezu jen jednu. Ty isofixový uchyty se daj téměř kompletně zasunout dovnitř spodku sedačky, tzn nevyčnívaj a nepoškozujou sedačku. Resp. trošku jo, ale obačnou stranou než je ten samotný zámek, takže tam nejsou zásadní ostré hrany atd. Klidně ti to vyfotím.
upraveno 1x, naposled 11.08.2020 09:42:31
09:36:02
11.08.2020
kury
-> Syny: Hele nejlepsi stejne bude,kdyz si ty sedacky osahas osobne. Hlavne i s ohledem na to male misto v golfu, jak pises.
09:30:06
11.08.2020
Syny
-> havlik: Heled pouzity tyhle veci nechci. Neverim tomu a nevim co se s tim kde delo. Mozna to je pro nekoho zbytecnej a slabej argument a verim, ze se tim da usetrit plno penez, ale uz z presvedceni urcite tohle budu kupovat novy.
09:27:21
11.08.2020
Syny
-> saskyn2: Tak ono ten Golf ma uz 10let. Ted je to vsude same SUV, plno lidi pri rizeni vubec nevi ktera bije a tech aut, ktery by v pripade stretu s tim Golfem "prohrali" uz znatelne ubejva... Jako neplanuju ho mit do smrti, ale ted s nim jeste chvili jezdit budu (pokud nenastane neco neocekavanyho), tak musim poresit neco, co do nej nejak normalne pujde dat a vejde se tam jak sedacka, tak mala do ni - i za par let treba. A samorzejem jezdit s malou jezdim jen kdyz nekam potrebujeme/chceme jet - jen tak na projizdku z nudy ji neberu 3
09:23:22
11.08.2020
kury
-> Syny: Tak nam nic jineho bohuzel nezbylo. Malej byl sice vysokej na vajicko,ale vahu a silu svalu nemel na jizdu po smeru. Takovy problem s malou asi nemas. Sedacka se pak povedla prodat,takze jsme tolik netratili.
09:21:55
11.08.2020
havlik
-> Syny: tak nekupuj pokaždé novou:)
09:16:27
11.08.2020
saskyn2
-> Syny: Hele nám třeba malá protisměrně jezdit nechtěla a řvala protože neviděla na cestu. Jinak bych to zase tak nehrotil, jako jasně že pro svoje děcko chceš co nejbezpečnější, ale ve finále v tom golfu bude větší bezpečí bez sedačky, než když někdo koupí sedačku za desetitisíce a frkne jí do felicie. Já nějakou sedačku měl, Markéta koupila Joie Every Stage, má výhodu že jde chytit obousměrně, na isofix, nebo na pás dopředu. A nejlepší ochrana je samozřejmě nikam(nebo co nejmín) nejezdit.
09:15:53
11.08.2020
Syny
-> havlik: -> kury: A to je prave ono, kupovat protismernou za X tisic s tim, ze bude jen treba rok, rok a pul, se mi uplne nechce. To radsi koupim drazsi po smeru s tim, ze to bude na mnohem dyl a snad s tou bezpecnosti to tak hrozny taky nebude. Ale zas prave nevim, jestli ta 9-36kg neni zatim az moc univerzalni a podcenovat nic z toho uplne taky nechci, kdyz vidim jaky jelita dneska ridi...
upraveno 1x, naposled 11.08.2020 09:16:57
09:03:06
11.08.2020
kury
-> Syny: Hele uz nevim,ale asi kolem 3 roku už mu byla mala. Ono to nejde moc brat podle toho veku a vahy. My s manzelkou oba 190cm a malej je holt po nas,takze mu vzdy zacala koukat hlava.8
08:57:38
11.08.2020
havlik
-> Syny: hele myslim že do dvou let jezdila protisměr, tedka má posměrnou ale takový spíš vajíčko pořád a pomalu jí učíme na normální větší sedačku. Je ji ted 3,5. Tuhle vyžadovala tu menší sedačku kvůli tomu že se dá položit a může si v klidu zdřímnout. Ale nejsem schopen ti to říct přesněji podle věku, protože to nějak rychle letí všechno:D
08:51:29
11.08.2020
Syny
-> Jumbo: Tak argumetn pro protisměr je mi jasnej, nicméně těch sedaček moc není a s isofixem ještě méně. Další věc je ta, že Golf, kterého mám, je sakra malý auto a vzadu je méně místa než v Octavii a kupovat tam nějaké zrcátko, jak odkazuje Jiřík, se mi vůbec nechce, to mi přijde takový přes ruku, může se to hnout, a v případě nárazu to je jen další věc, která po autě může lítat...

-> Jirik_Tuňák1983 11.08.20 08:43:22: A co tedy teď máte?

-> kury 11.08.20 08:43:06: Do kdy jste ji cca měli?
08:43:22
11.08.2020
Jirik_Tuňák1983
-> Syny 11.08.20 08:25:18: Uvidíš na ni snadno. Stačí toto zrcátko s hračkami na opěrku hlavy.
www.google.com/search?q=z rc%C3%A...

Kdybych si mohl vybrat dnes, zvolil bych pultík, protože je rychlejší a obratnější fixace dítěte, neřešíš přetočené západky na pásu apod. Na druhou stranu, furt tomu tolik nevěřím. Hlavně v případě, že půjde vůz přes střechu.

Momentálně máme sedačku, která lze namontovat po i proti směru jízdy a jde do auta fixovat Isofixem, pasem a nebo oběma systémy najednou.
U protisměrné jízdy bylo jen nepříjemné prondavání dítěte přes ten pás (používali jsme pas a Isofix současně). Teď už jezdí po směru, i když jsme chtěli protisměrně jezdit déle. Jak říkáš, nevím, kam by v běžném autě to dítě dalo nohy a jet s pokrčenými není na dlouhé trasy pohodlné. Jezdila protisměrně ještě ve dvou letech. Někde jsou povinné asi 3 nebo 4 roky.
Sedačka je a 9-36 kg, postupně se z ní dají odendavat výstelky a zvyšovat výška opěrky společně s pásy. Má i nějaký ten side impact systém.
Za nás spokojenost, byť bych čekal u sklopného Isofixu, že při dotahování pásu nebudeš sedačku přizvedávat.

Doporučuji vložku proti pocení, struktura vnitřní části vypadá jako ze včelích pláství.
upraveno 1x, naposled 11.08.2020 08:44:45
08:43:06
11.08.2020
kury
Nám malej vyrostl z vajicka za chvilku.Je celkem vysokej a koukala mu hlava.Tak jsem koupil Britax first class nebo tak nejak se jmenovala. Ta je obousmerna,polohovatelna a oproti obyc vajicku to je kus materialu. Takze v ni jezdil proti i pak po smeru. A kdyz z ni vyrostl,tak uz dostal klasickou do 36kg.
08:42:54
11.08.2020
Jumbo
-> Syny: Kámoš, respektive hlavně jeho žena, jsou velcí zastánci protisměrek, mají nějakou hooodně drahou testovanou já nevím kde, chycenou na pásy. Mají holky cca 2 a 4 roky a jsou tam spokojené, nastupují si tam samy a jenom se nechají zapnout...

Ono ten argument pro protisměrnou je jasný, ale to je debata na hodně dlouho dobu...
08:25:18
11.08.2020
Syny
-> havlik: A do kdy se věšla? Proti směru se dělají různé (do 18 nebo 25kg). Ale nedovedu si představit 4leté dítě mít proti směru - nevím jak by se tam vešla. Navíc hodně těch proti směru je jen na pásy a ne na isofix. A v neposlední řadě, kdybych pak jel s malou sám, tak na ní vzadu vůbec neuvidim, pokud bude proti směru. To bych musel sedačku přendavat dopředu a tam pak zase není ten isofix 3
08:19:58
11.08.2020
havlik
-> Syny: Nejsem zadnej odborník, ale dokud to šlo tak jsme jezdili sedačku protisměru jízdy, tzn dokud se vesla. Pak sedačku po směru. Ale obě tyhle na mě působí ze jsou spis na větší děti než na roční. Jakou značku máme ale nevím 40
08:12:24
11.08.2020
Syny
Moji dva favoriti jsou zatím tohle:

Britax Römer Advansafix IV R
www.mall.cz/autosedacky-9 -36kg/britax-romer-autosed acka-advansafix-iv-r-air-b lack-2020

Cybex Pallas S-fix
www.mall.cz/autosedacky-9 -36kg/cybex-pallas-s-fix-g ranite-black-2020

Ale obě jsou po směru a 9-36kg, tak nevím... Stejně jako nevím, jestli raději ty pásy nebo pultík 36
upraveno 1x, naposled 11.08.2020 08:14:08
08:05:33
11.08.2020
Syny
V tématu "Táta" se před nějakou dobou řešily autosedačky. Jelikož nám malá už začíná přerůstat přes vajíčko, tak je pro mě tohle téma dost aktuální. Ale nechci to tam zaspamovat, tak zakládám nové téma.
Zajímalo by mě jaké sedačky používáte vy? Někdo obhajuje sedačku proti směru, nekdo po směru, někdo pásy, někdo pultík. Vyznat se v dněšní nabídce je taky docela náročný, tak mě jen zajímá co máte vy, proč a jak jste s tím spokojeni (výhody / nevýhody z praxe).

Naší malej bude za měsíc rok a má cca 10kg. Osobně určitě preferuju isofix. Nevím jestli jít cestou sedačky 9-36kg (což někdo chválí pro univerzálnost a někdo za to naopak zase kritizuje) nebo zvolit ještě tu "mezi" 9-18(25)kg. Protisměrných na výběr moc není, ale tu bych určitě nechtěl až do jejích 4 let, to nevím jak bych jí tam nalámal potom. U té po směru zas nevím, jestli ten pultík není riziko a netlačí třeba na břicho po vydatném obědě, který pak skončí na zadní straně předního sedadla 3 Zkrátka budu rád za nějakou konstruktivní debatu :) Šetřit na tom nehodlám, ale zas bych nerad třeba zbytečně kupoval drahou sedačku na 2roky a pak znovu další. Zatím nejsem rozhodnut pro žádnou z variant a trochu v tom tápu.
Extreme Tyres