Finance

prohledat
191 příspěvků (zobrazeno 201 až 191) od 26.08.2013 do 26.04.2021, založil/a Vojťas
řadit dle data
09:59:45
10.09.2019
Luky
-> palinator: cca někdy od 2018 je to změněný, že 1x ročně (?) můžeš udělat vyšší extra splátku.

Jinak hypoteční poradce je fajn v tom ohledu, že se nemusíš o nic starat - zařídí, uhání tě o podpis, připomíná termíny, nosí dokumenty do banky a podobně. Těžko říct jestli umí domluvit lepší podmínky než běžný smrtelník, ale spíš ví kde je má hledat
09:58:34
10.09.2019
palinator
-> suri:

Jenže novej dům za tyhle peníze nepostavím. Navíc mám trochu old-school zadání, který v podstatě vylučuje, abych šel někam do nový zástavby. V novejch barákách u nás jsou většinou lidi, kteří odešli z bytu a v těch domcích v podstatě žijou bytovej život. Kdyby moh bejt trávník plastovej a sám se čistil, tak by do toho šli.

Co jsem se díval v okolí, tak s parcelou za tyhle peníze by novostavba byla. Ale právě v takovejch místech, kde nesmí zaštěkat ani pes nebo zapípat pták. Navíc ve velikosti většího bytu, bungalov se stloukanou vazbou. Z toho je mi na zvracení. Garáže nikde, technický místnosti nikde, parkování blbý. Tady jsou i 2 sklepy.
09:51:54
10.09.2019
suri
-> palinator: okolo hypo neporadím ale za tie peniaze by som do starého domu nešiel , mám tu viacero takých a je to katastrofa na katastrofu , peniaze idú preč a furt niečo nové sa objavuje , neviem z čoho je ten dom postavený , aj na tom dosť záleží ...
09:45:05
10.09.2019
palinator
Nechci zasírat téma tuning domu a zároveň vzhledem k jeho rozsahu nevím, zda se tam něco takovýho neprobíralo.

Prosím pěkně, má někdo AKTUÁLNÍ zkušenosti s braním hopitéky? Mám pár dotazů, než se někam vydám:

Mám záměr koupit starší domek, částečně rekonstruovaný, kde se mi líbí lokalita (tj. obec, vč. sousedů jen z jedný strany, který znám, zkrátka, nešel bych do neznámého prostředí, znám bývalého majitele (zemřel) i současného). Výhodou je krom jiného možnost topení dřevem (les je přes silnici 40) v krbovkách i v kotli (+plynovej kotel jako záloha), napojení na kanalizaci i telefon. Dům by byl prodán s takřka veškerým vybavením, takže by se muselo dokupovat minimum, bydlet se dá s trochou skromnosti ihned. Tento úvod píšu proto, abych hned z kraje obhájil důvody, proč v podstatě spěchám a nemám více našetřeno. Bohužel majitel za dům chce dost peněz a prodej pro něj není až tak nutný, takže hypotéka by byla potřeba zhruba 3 - 3,4 mega, podle toho co vyjednám s ním a případně s příbuznými.



V případě, že člověk nemá 20% z potřebné částky, lze tuto podmínku obejít ručením další nemovitostí?

Dokáže ručení další nemovitostí nezanedbatelně snížit úrok?

Lze "beztrestně" splácet i více, než je sjednaná splátka? Snižují tyto mimořádné splátky celkovou částku, kterou člověk přeplatí bance navíc (vyplatí se tedy splácet více zejména z počátku?)?

Ke zrušení zástavního práva další nemovitosti dojde při splacení částky, odpovídající hodnotě ručení?

Získá člověk výrazně lepší podmínky (tj. vč. úroků, apod.) využitím služeb hypotečních poradců, oproti zajišťování hypotéky osobně přímo v bance?



Děkuji moc za odpovědi. Přijmu i názory typu "při požadovaný výši hypotéky a úrokových sazbách to bude pro tebe kill".
upraveno 1x, naposled 10.09.2019 09:46:08
09:37:49
27.08.2013
Luky
To každopádně. Ale já tam naštěstí vydržím 4
09:35:25
27.08.2013
Syny
-> Luky: Tak to zalezi jaky mas tchanojc. Ja osobne tedy 100x radsi budu ve svym (i pres todle vsecko) nez u mladych rodicu 3
upraveno 1x, naposled 27.08.2013 09:35:42
09:02:04
27.08.2013
Luky
Hmm, když tady na to tak koukám, tak asi ještě u tchánů v podkroví pár desetiletí vydržíme...
00:46:16
27.08.2013
MerHanz
-> Syny: Součástí koupě je i poměrná část ( vtažená k ploše bytu ) společných prostor a vůbec baráku a pozemnku. Fond oprav se bude řešit, až nás tam bude víc ( jsem třetí ze sedmi ). Odvoz odpadu a tak si pak asi budem muset zajistit. Zatím to budu házet do konťáků u vedlejšího činžáku 3 . Ale vzhledem, k tomu, že ej to nový tak ten fon nevidim nějak závratnej,a le zase nás tam bude jen 7... Součástí ceny je i parkovací stání na pozemku pro jednou auto na partaj a každej byt má svý topení a tak. Jsem na to zvědavej, jak to bude no.
00:13:49
27.08.2013
Syny
-> MerHanz: Ja do toho sel taky sam... Je to risk, ale co mam delat? Leda jsem mohl do najmu, ale to je pak otazka co je vyhdonejsi. Na kratsi dobu asi najem, na delsi uz ta hypoteka (ovsem zalezi za kolik se byt pak proda). Nevim jak to mas ty, ale to je neci barak a ty v nem budes mit jeden z bytu? To budes taky asi platit neco do nejakyho fondu oprav - zbytek veci (krom pronajmu popelnice a takovejch tech kravin) je stejne jen na tobe, kolik toho protocis.
00:01:15
27.08.2013
MerHanz
-> Syny: Jak jsem psal, tohle jsou předběžný hodnoty. Byt je uplně novej v novým ( totálně zrekonstruovaný vilce). Takže náklady jsou jen vypočtený a odhadnutý. Ale vzhledem k tomu co a jak tam je, je předpoklad nízkejch nákladů. Otázka jsou pak další nutný výdaje a taky příjmy 4 , Tady mě lidi maj za blázna, že jdu do něčeho takovýho sám.
23:51:17
26.08.2013
Syny
-> MerHanz: To ses na tom kamarade lip nez ja... Hypo se vsim vsudy 8000Kc mesicne + zalohy a fond oprav za 5000 Kc :) Tak to mame jen za bydleni 13000 Kc kazdej mesic. Jen za vodu, elektriku, topeni, plyn, a byt...
upraveno 3x, naposled 26.08.2013 23:58:55
23:48:27
26.08.2013
MerHanz
Nedávno jsem si dělal shrnutí kvuli financování bydlení. Hypo je na spadnutí a tak už se hrozím jak to budu dávat. Z čistýho přijmu cca 19000 zacáluju okolo 6000za splátky na byt k tomu provoz bytu ( je to nový, tak nikdo přesně nevý ) cca 3000-4000. To mám dejme tomu 10ka v hajzlu jen za bydlení K tomu mám nějaký pojistky , telefon a tak a to dá okolo 4ky. Takže 5 litrů mám na naftu, jídlo, net, tv a spoření. No bude to veselý. Ještě, že mám to, co mi přijde na účet osekaný už o jídlo, co zblajznu v rachotě.Stravovat se po restauracích je brutální provar na prachách. Co mám odzkoušeno, tak za cenu jednoho jídla s pitím v hospě uvařím 3 porce. U nějakýho hodně obyč jídla i víc. Inu asi by neškodila nějaká hodna, hezká a milá paní, co by mě měla ráda a taky něco do rozpočtu přidala. Nebo musím někde naposhánět kšefty na focení. Výlety na rally jsou taky dost drahý. Ono je tu mezi námi ( i jinde ) málo lidí, co nemusej počítat každý korunky.
23:34:39
26.08.2013
dragon_cb_cz
-> Bukaj: Tak zrovna ty jsi ideální kandidát na nějakou soběstačnou samotu někde v horách 3
23:22:21
26.08.2013
Bukaj
Mně jídlo na měsíc vychází cca na 2000 - 2500 Kč. Ale mám to tak, že často ani nestíhám jíst. K snídani zhltnu něco sladkého (když mám něco nakoupeno, tak třeba chleba s medem/marmoškou, nebo nějaké sladké pečivo. Když nestíhám, startuji sušenkama, nebo piškotama s mlíkem3 ).

Přes den většinou něco někde koupím (pár rohliků a něco k nim plus nějakou čokošku), když mám kliku a jsem někde, kde je kam zajít na jídlo, tak občas teplý oběd v restauraci, nebo jídelně.

Večeři zase doma, dle možností (většinou si nevařím - pro jednoho to nemá moc smysl, nebaví mne to a nemám na to čas. Jen v zimě, kdy jsem doma, občas udělám třeba kýbl česnečky, nebo rizota,těstovin,... a žiju z toho tejden3 občas se mi povede si někde cestou nakoupit víc věcí a když nezapomenu si něco vzít do práce, tak některé dny nemusím nic kupovat.

Nějaké suroviny mi také vyrostou na zahradě (práci a náklady nepočítám, jako u jiných koníčků4 ) - ovoce, zelenina, vejce,...

A v zimě navíc nejezdím do práce, takže ušetřím i za benzín (na cestu do a z práce padne denně cca 80 Kč v benzínu, pokud jedu autem; přes léto jsem začal jezdit do práce na Pionýru, takže náklady cca třetinové)...



Jo, zjistil jsem, že vydělávat peníze (rozumějte "být zaměstnán a pracovat") je finančně docela náročné - člověk na nic nemá čas, takže občas si musí koupit něco dráž, než kdyby čas měl, procestuje spoustu času do a z práce, projede spoustu peněz v benzínu (oleji atd) a domů se chodí jen umýt a vyspat.8
21:58:57
26.08.2013
doking
-> dragon_cb_cz: Normálně na Smíchově na nábřeží koukám na Národní divadlo a tančící dům,to je možná tak maximálně ten připlácenej luxus, jinak nic extra,prostě regulovaný nájemný no....To víš,že to celou rodinu štve,však už se to naštěstí řeší a budeme mít pokoj... je to prostě tak,já si srandu nedělám,nájem něco málo přes 22tisíc a nějakých 5,5 tisíce jsou poplatky za služby...

Prostě Praha 5, Jančík,Centra a bůhví kdo všechno v tom má ještě prsty....
upraveno 1x, naposled 26.08.2013 22:00:32
21:54:55
26.08.2013
Syny
-> Tom.t - malej ale vychcanej překupníček 26.08.13 21:03:08: Ja ji mam uz skoro dva roky. A na 20let. Takze tedy 18 a neco jeste zbyva. Ale stejne to vidim tak max. do 2. fixace a pak bych rad poridil barak se zahradou. Coz bude na dalsich 20 let minimalne. Jo je to pekny, ale kdyz clovek zacina uplne sam a od nuly, tak to jinac nejde bohuzel - leda najmem.
21:50:27
26.08.2013
dragon_cb_cz
-> doking: To musíš mít sakra luxusní bejvák když platíš 27 měsíčně, kde prosimtě bydlíš????

EDIT: I tak se mi to zdá docela dost, ale logicky jsem na ceny podobnejch bytů nikdy nekoukal...



-> Tom.t - malej ale vychcanej překupníček: Naštěstí ne hypotéku ale anuitu družstvu, ještě tuším nějakých 10 let a cca 4.5 měsíčně. K tomu různý poplatky, elektřina, plyn a za bydlení jsem v tom cca za 10.5 měsíčně. Když přidám ty skoro 4 tisíce co pošlu každej měsíc státu na sociálce a zdrávce, životní pojistku pro sebe, ženu a dceru a moje a ženy penzijní připojištění, tak je z toho víc jak 17 litrů na trvalejch příkazech. S účtem za telefon, průkazkou na MHD a nájmem za místo v hangáru na auta jsem v tom za nějakých 21.



S šestiměsíčním prckem a ženou na rodičovskej to nejni prdel, vzhledem k tomu, že ještě dodělávám školu (a tudíž nabídka práce, kterou můžu vzít je dost omezená, jelikož nemůžu na plnej úvazek). Ale zvládnout se to dá.



-> Vojťas: Když jsme to řešili naposled, tak jsme s ženou pro nás dva rozpočtovali na měsíc na jídlo 8500 s tím, že to znamená, že se bude většinou vařit doma (oběd v hospodě mám tak 2-3x do měsíce když zrovna žena není v Praze 3 ) a s touhle částkou se dá vyjít pro dva lidi úplně v pohodě, žádnej chleba a voda. Jeden člověk podle mě za 5 tisíc za měsíc na jídlo musí vyjít v pohodě a nemusí se nijak zásadně omezovat.
upraveno 1x, naposled 26.08.2013 21:51:22
21:46:56
26.08.2013
castrol
21:45:13
26.08.2013
doking
-> Tomaso435: nevím,koukni se na stránky Intercontinentálu :-D
21:42:51
26.08.2013
Tomaso435
-> doking: když to tak čtu. na kolik by mě vyšel hotel se snídaní a večeří na měsíc? :-D
21:39:39
26.08.2013
doking
Pro všechny : Je to Smíchov,nábřeží....neni to garsonka,ale byt co má 139 metrů čtveřečních(5plus1),prost ě je to velký jak kráva, já jsem v tom bytě 4 generace rodiny, já to naštěští neplatím. No když se to tak vezme plat matky na to padne celý plus část důchodu prarodičů) a žijeme z otcovýho podnikání,takže tak nějak no....ale už to cca tak do půl roku skončí,už se dva roky stěhujeme do vlastního,kde probíhá rekonstrukce....Na dnešní dobu je to prostě extrémně velký byt. No na zlatém podnose,je tu výtah,probíhaly tu rádoby různé rekonstrukce,stoupaček atd...
21:03:08
26.08.2013
Tom.t - malej ale vychcanej překupníček
jak to tady tak čtu, tak se zas tak špatně nemáme ...

kdo tady platí hypotéku, kolik vám je a na kolik let?
upraveno 1x, naposled 26.08.2013 21:04:39
19:52:07
26.08.2013
Matthes, záškodník z TechWebu
-> doking: Je tajny kde zhruba? Kolega co bydli 10 m od Vaclavaku plati snad 9 za garsonku no...
upraveno 1x, naposled 26.08.2013 19:52:31
19:51:47
26.08.2013
OndraKrupi
-> doking: to máš vše na zlatém podnose?
19:50:12
26.08.2013
Tomaso435
-> doking: a kolik si na to bereš měsíčně pujčku ?
19:44:40
26.08.2013
doking
chlapci to se celkem máte,u nás se platí nájem plus poplatky,cca 27 tisíc, no je pravda,že je to centrum Prahy,a doufám,že už tu dlouho nebudeme...
19:31:44
26.08.2013
Antony - zrušená registrace
-> Pavel P.. 26.08.13 19:14:18: No, ti děkuju za vyjmenování jídel, akorát jsem dostal hlad 8
19:17:02
26.08.2013
m8rinek
Kolik prožeru doma netušim, ale když jsem v DE tak to mam šanci to sledovat, denně mam minimálně jedno teplý jídlo, takovou normální snídani, oběd buď obyč, nebo co si den předtim uvařim a večeře nějaký normální jídlo. Pivo tu nepiju, ale na jídle tak nějak nešetřim i když radši koupim to co je v akci. A za 10dní jsem schopnej utratit 60-80e, teď jsem to trochu posral nákupem epický flašky 1,5l Morgana tak mi to trochu vzrostlo :D.



Jinak teda můžu potvrdit, že ten samej výrobek je v DE lepší, než ten zakoupenej v ČR. Takový německý a naše Haribo je nebe a dudy :D.
19:14:18
26.08.2013
Pavel P..
-> Vojťas: Tak jestli máš doma babu tak ať ti kouká něco uvařit, zase nemusíš mít taky každej den nějaký půlkilový steaky z bejka nebo lososy, humry či svíčkovou....



při troše snahy se daj najít nebo vymyslet jídla který nejsou drahý na suroviny ani náročný na přípravu a máš to třeba na dva dny... šťáva místo drahejch limonád je jasná a občas se vyplatí nakoupit věci když jsou slevy a akce v obchoďáku, tak toho vzít víc ať más zásobu a pak koupíš pár věcí a máš z čeho vařit a nevyjde tě to draho, jako bys kupoval vše potřebný najednou.



Já si vařim a kupuju jídlo za svoje už dobrejch 8let takže vim jaký to je.... dobrý jsou třeba všelijaký zapečený brambory, těstoviny a podobný na který se prodává hotovej základ, kterym to jen zaliješ.... suroviny vyjdou kolem kila a máš toho pak plnej pekáč třeba na dva/tři dni..... případně poslední dobou praktikuju všelijaký polévky, jako základ stačí nějaká velká z pytliku, dám to do 2litrů vody, přidám zeleninu, nějaký masou, uzeninu, masox a atd podle toho o jakou jde aby to bylo plnější a hustší, né jen voda a pak k tomu stačí třeba chleba nebo rohlík a taky mi to vydrží na dva/tři dni.



Existuje plno dobrých jídel který nejsou složitý ani drahý a navaříš toho hodně... např. bramborovej guláš, květákovej mozeček, šunkofleky atd... suroviny vyjdou do stovky a máš toho hromadu.
19:00:10
26.08.2013
Vojťas
Nejvíc mě štve ségra, pač je to vyžle, prd jí a za žádný koníčky neutrácí, a furt mi předhazujou jak si ona ušetří atd, a ja to pořád nechápu 1. A žije s přítelem...



Kdyby věděli...tak mě máti zabije... 3
18:59:17
26.08.2013
marjik
-> ZdeněkH: Tak to je mi líto,ale u nás jsou trochu menší nájmy. Ale to teda platíš sakra moc hodně.To já skoro ani tolik nevydělám.8
18:55:13
26.08.2013
Vojťas
-> OndraKrupi: přecházím na Cuba libre 40 Sice počáteční cena je vyšší, ale vydřží to dýl a výkon je taky větší 3 3 3 Nebo aspoň mě, ač je tam led, to zahřeje víc 40
18:47:40
26.08.2013
OndraKrupi
-> Vojťas 26.08.13 18:42:46: tak to bude chtít koupit krabicáky v akci a nalejt do sedmičkovejch lahví od vína a vydávat to za dražší víno... tak ušetříš4 47
18:43:22
26.08.2013
Matthes, záškodník z TechWebu
-> Vojťas: Ja jako neziju sam, ale kdyz sem v praci tak proste za ten den co jsem tam sezeru tak za 70 Kc a to je jen nutny jidlo. Pak chci nejaky bramburky a tak podobne na vecir... Kdyz se jde do hospody na vobed tak to mas 120 v prdeli. Pak jeste zbejva neco na veceri... Myslim, ze 200 - 250 je realny.
18:42:51
26.08.2013
ZdeněkH - zrušená registrace
-> marjik 26.08.13 18:33:59: Pěkně malej nájem teda. My platíme za nájem (jen nájem) 10080,- + elektřina a plyn 1700,- Pravda za minulý rok jsme dostali přeplatky i z nájmu i od elektrárny. A rada vezmi si hypotéku? Kdo mi ji dá když jsem v podstatě furt makal jen přes agentury. A o normální práci bez agentury nezavadím.
18:42:46
26.08.2013
Vojťas
Hodně mi to snažení kazí ženská :D to je vždycky "já bych si dala pizzu" a "nedáme si večer víno?" To ji preci rozmlouvat nebudu :D né že by to bylo furt, a často taky platí ona, ale holt už nějaký rohlíky k večeři nejsou úplně in :/



Nicméně myslím že to řeší každej, jen se o tom nikomu nechce mluvit 40
18:39:30
26.08.2013
Vojťas
-> marjik: jj ted jsem si udelal takovou super tabulku, kde mam vsechno rozepsany 3 Prijem - Nutny vydaje, trvaly platby atd, a ted mi zbejva to jidlo. Proto me zajima to srovnani. Například zaskodnikovo 250 na den by me asi zrujnovalo :D na piti sem hodne usetril kupovanim šťáv a nekupovanim piva domu 3
18:39:11
26.08.2013
OndraKrupi
-> Matthes, záškodník z TechWebu: tak tak přesně...



"nemam peníze" u toho v hubě cigáro.... a kdyby ten člověk přestal ....47
18:38:02
26.08.2013
Matthes, záškodník z TechWebu
Nevim jestli je to tenhle konkretni pripad (verim, ze ne), ale libi se mi pindy lidi co kourej krabku dene a brecej, ze nemaj penize 3 3 3
18:36:59
26.08.2013
Vojťas
-> OndraKrupi: benzin mam tak v rozmezi do 1500 sluzebak+skodarna, s tím že oboje omezuju, sluzebni z financnich, skodarnu z technickych duvodu :D ted sem mel sluzebak za 500, jen couracky po okrese, skodarna to same...
18:33:59
26.08.2013
marjik
-> Vojťas: Vojto, možná bylo dobré, aby sis udělat hromádky na celý týden. V práci to děláme s mnoha lidma tak: Nejprve si zaplatí nájem, pak jídlo (cca jak ti chutná) popřípadě mobil a třeba i nějaké cigára. Ověřené je u nás hromadkování, pokud ale nejsi rozhazovačný.



Příklad:



Čistý příjem 13 700,-Kč

Nájem 5 700,-Kč (služby, výtah, úklid spol.prostor a inkaso)

Strava 3 000 - 4 000,-Kč





A zbytek si rozpočítej na 30 dnů. Popřípadě pokud netratíš každý den tu určitou částku, tak ji automaticky odlož a na konci měsíce uvidíš kolik jsi vlastně ušetřil.



Máme v ověřené a docela to funguje.



Přeju ti v tom hodně moudrosti a sebeovládání při zbytečných nákupech6
18:33:31
26.08.2013
OndraKrupi
-> Vojťas: a co benzín?



jinak byt a žrádlo jsou největší položky, nemam bohužel žádná konkrétní čísla
18:32:18
26.08.2013
Matthes, záškodník z TechWebu
Ja pocitam tak 250 na jidlo na den (i s pitim). To mas bura jen za pracovni mesic, kdy vytvaris hodnoty... 8 Je to nakokot dneska... Ne to zni moc prokomunisticky :-D Ale proste koupis tu akorat sracky... Viz ten test kecupu, kdy u nas vyhral nemeckej z Lidlu - coz je odpad z nemecka.
18:28:11
26.08.2013
Vojťas
-> OndraKrupi: uctenky si vsechny skovavam, ale bojim se do nich podivat :D vim kolik sem utratil ( vsechno :D ), spis me zajimaj jini.



-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : no driv na obedy v tydnu jen do restauraci na menicka, to je tak kilo s pitím, nebo do školní jídelny když jsem nikam nejel. Ale teď už si dělam kastrůlky doma a mám to i večeři 40 Tam ty prachy mizely no
upraveno 1x, naposled 26.08.2013 18:28:42
18:23:19
26.08.2013
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Vojťas: A kam chodíš nakupovat jídlo? Kupuješ si často hotové jídlo v restauracích a fastfoodech?
18:22:58
26.08.2013
OndraKrupi
-> Vojťas: jednoduše: zapiš si za co vše za ten měsíc utratíš, pak uvidíš kolik to je.
18:22:04
26.08.2013
Vojťas
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : To je v jednání, za měsíc mi končí roční smlouva, tak sem zvědavej s čím se šéf vytasí, jenže to není řešení 3 . Pač čím víc máš, tím víc potřebuješ 3 Proto je třeba stanovit hranice, tak mě zajíma jak to mají jiní 1
upraveno 1x, naposled 26.08.2013 18:22:31
18:12:59
26.08.2013
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Vojťas: Zásadní a nejhlavnější chybu děláš ve velikosti příjmů. 40 Běž za šéfem, ať ti přidá, najdi si jinou práci a nebo ještě lépe najdi si další práci! 1



Taky si u posledních dvou výplat říkám, kam se ty prachy tak rychle rozkutálely a nevím čím to. Příští měsíc už se fakt musím krotit, protože musím zaplatit parkovací kartu na další rok a další měsíc jsem si chtěl koupit novej telefon místo toho sráče, co mě už tak strašně vytáčí. 39
18:00:56
26.08.2013
Vojťas
To tu ještě nebylo 1, řeším finance, nějak mi to nevychází 40 Zajímá mě jak to mají ostatní, co žijou sami, abych věděl kde dělám chybu a jak to třeba vylepšit :D

Bydlim v podnájmu za bůra, nic dalšího k tomu neplatím, jen běžný věci...

Nejde mi o žádný pojištění atd, ale o JÍDLO :D. Tak nějak to počítám, a vycházej mi za jídlo docela velký částky, respektive když od platu odečtu co všechno musím zaplatit ( nájem,pojištění,spoření,t elefon,...), tak mi zbude ještě dost peněz, ale nevim kam se podějou :D



Tak nějak to tu sčítám, a hledám kde ušetřit, tak by mě zajímalo pro srovnání kolik třeba kdo zaplatíte týdně za jídlo. Počítal jste si to někdo? podělte se 1
Extreme Tyres