Svářeči (a sváření)

prohledat
1871 příspěvků (zobrazeno 1851 až 1871) od 13.02.2013 do 09.11.2023, založil/a U-Geen
řadit dle data
05:37:43
13.02.2013
Bagrr- máma mele Emu
-> Stepan FUN: jo jo speedglaska je hodne dobra kukelnatice.... doma mam jednu z prvnich ceskych tesla stmivacek a to je hroznej kram oproti speedu, kterej jsem mel na palici parkrat v praci...
01:45:12
13.02.2013
Klubko_
Ja nedostatky moji kukly ASK300 pocitil az Kdyz jsem si vyzkousel svarovani s kuklou pres 5000kc a pak jsem masadil zas tu svoji. Najednou jsem dost drsne pocitoval delsi prodlevu pri zapaleni oblouku. 8
00:57:20
13.02.2013
U-Geen
-> Matthes, záškodník z TechWebu: ja s tou samostmivackou (nejlevnejsi) svarel asi den a pohoda, takze si myslim, ze na hobby uziti neni o cem :-) s obyc kuklou pres jak rikas
00:50:20
13.02.2013
U-Geen
na návrh záškodníka, snad tu podobný téma není :-)
00:03:55
13.02.2013
Matthes, záškodník z TechWebu
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> U-Geen: Tak kdyz sem zacinal, tak samostmivaci kukly byly high end scifi a mej jsem jen starou tvrzenou papirovou komunistickou kuklu. Svaruje se s tim uplne napicu. To vzdycky clovek nastavi elektrodu tak 10 mm od mista kde chce svarovat, sklopi kuklu a priblizi se elektrodou. Oblouk samozrejme nechytne a stouchas tam naprazdno, tak kuklu vyklopis a nastavujes elektrodu bliz nez 10 mm, jenze se dotknes a nablikas si do oci. Tohle se stane este tak 10x a krom toho ze se clovek nasere tak musis hledat visine nebo nejaky kapani do oci :-D



Ono ani ta levna samostmivaci neni zadny terno, hlavne kdyz se boduje, protoze kazdy zapaleni oblouku (a ze jich je) znamena zatmeni kukly, jenze ta reaguje az na zablesk a chvili to trva. Tim padem to docela unavuje oci. Asi neposkozuje vyslovene trvale ze by z toho clovek byl nemocnej, ale...



Evzo, nechces zalozit tema v sekci off topic: "Svareci"? Jako jsou autobusaci, kamionaci atd. Teda ne ze bych se povazoval za svarece, ale mam k tomu blizko.



-> Stepan FUN: Ja je nekupoval toho casu (taky v tehle hovezich letech) a doma bylo jen trafo takze i rutilky...
23:46:46
12.02.2013
U-Geen
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Stepan FUN: no hlavne pro nezkuseny... mel jsem asi mesic obyc kuklu s to se nedalo, jako kdyby svaroval krtek :)
23:31:46
12.02.2013
StepaNoFUN
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> U-Geen: Ale obešel. ;-) Jde jenom o zvyk. Kdysi jsem svařoval se štítem, dneska ani v krizi. Prostě mi ta ruka chybí. A třeba s COčkem si občas něco bodnu bez kukly. Ale ten reflex klepnutí hlavou dopředu před zapálením oblouku je tam i když tu kuklu nemám. :-D Každopádně samostmívačka je super. Ai si budu muset vybrečet SpeedGlass-a. To jsem měl na hlavě sice jen jednou, ale naprosto super. :-D Jenom ta cena... :-/
23:27:39
12.02.2013
U-Geen
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

... mimochodem bez samostvivaci kukly bych se asi neobesel :)
23:26:54
12.02.2013
U-Geen
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Stepan FUN: jo, ale daleko lepsi vysledky jsem mel, kdyz jsem si to aspon tak nejak pripravil, nez kdyz jsem jel po otrepech z flexy :) ale jak rikam, mam nasvareno prd a chtelo by to intenzivni trenink.
23:24:57
12.02.2013
StepaNoFUN
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Matthes, záškodník z TechWebu: Si děláš prdel, ale i mě se tohe povedlo. Jenomže to mi bylo asi 13let... Pak jsem z toho byl skor tejden doma, protože jsem jak se mi nedařilo vzteky zahodil kuklu a na oční mě ráno museli dovýdst a přečíst ty největší písmena byl nadlidskej výkon. :-D

-> U-Geen: U elektrody ta příprava zase tolik nerozhoduje. Ta je nutná u CO2. Elektorda funguje i na dost orezlý i pozinkovaný. Jenom ji tam musíš víc "mačkat"...
23:18:40
12.02.2013
U-Geen
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Stepan FUN: tak branu a nejaky dalsi kravinky uz jsem s tim posvarel a brana se jeste nerozpadla, drzak susaku na mladou taky jeste nespad :) U brany akorat povolil jeden drzak nahonu motoru, asi jsem ten pozink malo obrousil (a stejne to chci predelat). Nicmene svary povetsinou moc krasny nejsou, to je ale asi i o priprave materialu pro svareni, na kterou dlabu :)
upraveno 1x, naposled 12.02.2013 23:20:11
23:17:20
12.02.2013
Matthes, záškodník z TechWebu
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Stepan FUN: Nejlepsi kdyz vzal kamos trafo a bazicky elektrody a divil se, ze to nefunguje 3 3
23:15:52
12.02.2013
StepaNoFUN
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> U-Geen: Tak pro blbce... Pokud nejsi úplný střevo, tak s tím něco nějak posvařuješ... Aby to za něco stálo, tak to chce praxi. Žádný školy na tohle prostě nefungujou a počítaj se jenom kila svařovacího materiálu...

Já třeba poznám, když jsem 14 dní nesvařoval s COčkem. Nezapomíná se to. To netvrdím. Ale přece jenom prvních pár centimetrů svaru není ono. A když svařuju střídavě CO2, a elektroda, navíc jednou KSkou, jednou invertorem, tak to je teprve mazec. :-D Ale znám lidi, kteří ani s hodně dobrým a správně nastaveným invertorem nezavařej ani ho... Takže ono to není jenom o mašině... ;-)
upraveno 1x, naposled 12.02.2013 23:16:35
23:08:52
12.02.2013
U-Geen
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Stepan FUN: hehe... nj tohle je pro blbce, dokonce i takovy, jako jsem ja... a rozhodne sikovna vec do baraku, nikde to neprekazi.
23:06:43
12.02.2013
StepaNoFUN
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> U-Geen: Docela bych Ti přál si zkusit jeden z prvních invertorů. :-D To byl mazec s tím svařovat. Ale stejně KS 250/350 ani ty nový "hračky" zatím nepřekonaly (i když se to tomu "kulturou" svařování hodně blíží, ale mimo nejvyšších modelů např. toho forniusu mě absence věcí jako DO docela se_e). :-D Ale zase KSka není věc, kterou bys odstěhoval v ruce. :-)
22:58:24
12.02.2013
U-Geen
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Stepan FUN: ono si to nejak hlida i zamezeni prilepeni, takze je to svareni jako kdyz vezmes tubu silikonu a jedes :)
22:36:11
12.02.2013
StepaNoFUN
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> stepan: Ne. Tohle vozím, protože občas jim na stavbě upadne nějaká část oplocení, nebo vrat, případně maringotky, nicméně už jsem i v lesích kdesi nad Býští připojen asi tak 200m prodlužováků (centrála sice byla, ale invertory a centrály bez AVR se moc nekamaráděj a já bych ten invertor nerad zlikvidoval) na rozvaděč vodojemu (povoleno a měl jsem od něj klíče) svařoval utržený oka pístnice řízení na čelním nakladači. Z původní verze provizorní opravy na odjetí z místa a možnosti naložení na auto byla po 2 hodinách práce verze definitivní a nebyl ani potřeba transport na dílnu... :-D
22:21:19
12.02.2013
StepaNoFUN
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> U-Geen: Tak to že rutilkou chytne oblouk i malý dítě (hlavně u invertorů se zvýšením proudu pro zapálení oblouku - teď nevím, jak tý funkci říkaj) je známá věc. A u Baziky mě se_e, že si s ní musím klepnout, abych urazil zbytek strusky, protože drát se taví rychlejc. Ale rutilky jsou psaný na svařování tenkejch plechů (mimochodem - stejnosměrnou svářečku přepólovat ;-)) a to ve vodorovný poloze, kdežto bazika je pro svařování všeho v libovolný poloze...

Jinak já v autě vozím tohle: www.profisvarecky.cz/cz/. ../fronius-transpocket-150 0.html
10:28:54
12.02.2013
U-Geen
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Matthes, záškodník z TechWebu: no tam je prave nejvetsi rozdil mezi basickou a rutilkou (aspon co jsem mel moznost zkusil), zatimco rutilka zapali oblouk uz pri spatnym pohledu tak s basickou jsem dost bojoval (ale zase vzhled a pevnost svaru, mozna i diky slabis elektrode, jsem mel lepsi s basickou)... ale jak rikam, nemam to poradne v ruce
10:25:46
12.02.2013
Matthes, záškodník z TechWebu
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> U-Geen: Jj hlavni to zapalovani studeny elekrody, to bejva nejvetsi oser.
08:44:38
12.02.2013
U-Geen
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Matthes, záškodník z TechWebu: tohle myslim mam jen v jinym obalu (nabo slabsi) a na to ze jsem nesikovnej a nemam zkusenosti, tak s tim jdou sprskat ruzny veci :)
21:25:03
11.02.2013
Matthes, záškodník z TechWebu
Přesunuto z tématu Co jste dnes udělali......

-> Stepan FUN: Ja ted cumel co stoji lowend postacujici svarecka a je to fakt nizko ty ceny www.svarshop.cz/index.php ?page=shop....

:-)
Extreme Tyres