Nesmyslné dopravní značení

prohledat
1317 příspěvků (zobrazeno 101 až 150) od 10.04.2011 do 22.09.2023, založil/a Enggik
řadit dle data
08:56:13
28.09.2021
Jumbo
Vcera jsem jel z Brna ven na Svitavy, je tam oprava jednoho smeru, takze zuzeni dvou pruhu do jednoho a pak do protismeru a asi 400 metru pred zuzenim je znacka zakaz predjizdeni, coz mi prijde jako uplna blbost... Nejde o zakaz predjizdeni nakladaku, ani nad 3,5 tuny, ale klasicky zakaz predjizdeni... Uz jste to nekdy nekdo videl takhle pouzite?
18:25:22
23.09.2021
Bukaj
Hm, měl jsem při vjezdu do podzemní garáže vystoupit a tlačit?

Ale zase tu v Itálii nemají problém s LPG v podzemí...5
zvětšit Nesmyslné dopravní značení  - obrázek od Bukaj vložen 23.09.2021 18:25:22
07:53:48
16.09.2021
David29
Napřed uzavřen levý pruh a následně pravý pruh převeden do levého



Není to nesmysl, je to kvůli ochraně pracujících
zvětšit Nesmyslné dopravní značení  - obrázek od David29 vložen 16.09.2021 07:53:48
12:08:09
09.09.2021
bouchy
-> Bukaj: Souhlasím, v Pcích je takto nedoznačeno asi 70% přechodů pro chodce. Není ani třeba plískanice, stačí retardér nebo vlna na vozovce. Pozorovací úhel (z auta) metr nad zemí je mizerný. Jenže i setřená čára je pořád čára a dají se o to vést spory (viz třeba moje autoškola "najeďte si předkem až k hranici křižovatky! - A kde ta hranice je?" (značení setřené od náklaďáků). Hlavně máme nejvíc vysokých ostrůvku na 100 tisíc obyvatel. Úředník se ukájel tak, že rekord jsou dva vedle sebe asi 30m. Připomínám, že tudy jezdí i autobusy, vč. těch delších, je to často v zatáčkách. V zimě bude veselo.

Člověk musí holt koukat i po totemech pro chodce. Nevidím moc důvod pro výjimku z pravidla. Ano, je tam určitý rozpor místo pro přecházení a signály, které známe z přechodů pro chodce. Je to čára tak jako tak a jsek jsem se dozvěděl, v průseru bude řidič, i když mu někdo skočí pod kola mimo přechod/místo p.p. - což nechápu. Ale myslím, že svazující je zde ta "zvyklost" - když přechod, tak zebra, tak značka a navrch ještě semafor. Stačí jedno z toho, někde na netu se válí, že jsou přechody bez vodorovného značení se značkou jen pro řidiče. Ale z logiky věci vyplývá - vozidlo přijíždí po silnici, řidič sleduje značku, kdežto chodec přicházející k přechodu vidí jen a pouze zebru. Značky se ho příliš netýkají, zvlášť když vidí jejich odvrácenou stranu (občas bývá značka přechodu 5-10-15m před zebrou). No a pak je tu otázka, který semafor platí pro cyklistu na stezce, viz HK 3 3
10:14:16
09.09.2021
Bukaj
-> bouchy: U přechodu označeného jen vodorovným značením bývá často problém s přehlédnutím značení, zvláště za deště, podzimních plískanic a zimních břeček.

To, co jsem popisoval, bylo opravdu vodorovně značeno jako "místo pro přecházení" (svislého značení jsem si z mého směru nevšiml, bylo to hned za křižovatkou tvaru kříže po odbočení doleva, takže pokud to bylo značeno, pravděpodobně před křižovatkou v přímém směru) a bylo to osazeno semaforem, jako přechod. Bylo to náměstí (nebo náves?) nějaké obce - asi jediná světelná křižovatka v té obci. Jel jsem po náměstí (klasické podlouhlé), které napříč křížila hlavní silnice. Na semaforu jsem odbočoval doleva na tu hlavní...

S tím odbočováním na zelenou (nejen šipku) a křížením se s chodci (jdoucími po přechodu též na zelenou) jsem z Prahy zvyklý, je to poměrně běžné, ale v popisovaném případě jsem si všiml jen vodorovného značení místa pro přecházení a vůbec mne nenapadlo, že by tam mohl být i semafor pro chodce (semaforu pro chodce jsem si všiml, až když jsem pátral po tom, proč to auto přede mnou tak prudce zastavilo).9

Jak je to legislativně? Není ten semafor v rozporu s tím vodorovným značením? Já jedu na zelenou, chodec jde na zelenou, ale nejde po přechodu, kde jej nesmím ani omezit, ale po "místu k přecházení vozovky", kde: "chodec smí přecházet vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy".

A to místo fakt byla poměrně malá obec, takže o nějaké "špičce" tam asi nemůže být řeč...1
09:43:12
09.09.2021
bouchy
-> Bukaj: Moc si to neumím představit, ale to je jedno. Teď mě někdo měl potřebu přesvědčovat, že pokud je na zemi značení V7a (přechod pro chodce) a na sloupku nic, nemám povinnost zastavit vozidlo, když je tam chodec. Samozřejmě bullshit, někdo exponoval svou neznalost hierarchie platnosti pravidel/značení. Pak je tu ovšem V7b, což je místo pro přecházení, tak jestli to nebylo v případě tvé situace toto. Pokud jim i tobě svítil semafor, pak je to celkem jasné, zastavit, je nadřazený. Byl by to zvláštní paskvil V7b + semafor, ale možná se tím chce řešit provoz mimo špičku - bez semaforu je z toho místo pro přecházení a tudíž ať si chodec počká. Bez svítících signálů to pak ani není křižovatka řízená sv. sígnály btw.

Ještě si dovolím vypíchnout pěkně zkurvené předpisy... ("u nás" zcela ojedinělá) šipka vpravo (S2, S3) tě na zelenou může poslat na přechod, kde jsou chodci na zelenou , dokonce i ta vlevo, pokud správně čtu. A nemusí na to být upozorněno (S4). V praxi se to vidí naštěstí vzácně. A totéž samozřejmě platí pro S5, kde chodci můžou jít taky, dokonce i auta zleva(!!). Tak jestli to nebylo to.
21:24:48
06.09.2021
David29
-> Syny: Jo takhle, aha
21:14:50
06.09.2021
Syny
-> David29: Na zastavce, co je momentalne rozkopana, stavi jak MHD, tak i Student, FlixBus atd... Po dobu rekonstrukce je zastavka posunuta a evidentne jen pro MHD. Kapito?
21:12:11
06.09.2021
David29
-> Syny: Jo, u toho Baumaxu to je.

Ale tak to je snad logický, ne? 3 Kdyby to měl student agency, tak to řidiči asi ví ne? Navíc by tam nebyl totem s JŘ...
20:46:32
06.09.2021
Syny
-> David29: Tak treba na te puvodni zastavce (ktera je ted u Baumaxu rozkopana) stavel i Student Agency a ostatni. Proto asi ten dodatek, ze to je jen pro MHD - tedy tam hlavne trolejbusy. Vis ty co je MHD? :)
upraveno 2x, naposled 06.09.2021 20:49:10
20:34:10
06.09.2021
David29
Dneska v Plzni na Rokycánaksé autobusová zastávka - včetně žlutých křížů.

U svilsé značky co autobusovou zastávku označuje (nemyslím ten sloupej s jízdníma řádama) dodatková tabulka: "Pouze pro MHD"

Ty vole - jako pro koho jiného? 3
13:32:16
06.09.2021
Bukaj
Jak je to s "místem pro přecházení vozovky", je-li osazeno semaforem jako přechod?

Je to nějak podloženo legislativně nebo to je nesmysl?

Letos na přelomu jaro/léto se mi v jednom městečku stalo (už přesně nevím, kde to bylo), že jsem při odbočování na světelné křižovatce doleva málem naboural do auta přede mnou, když jeho řidič náhle prudce zabrzdil uprostřed křižovatky, protože na "místě pro přecházení" vběhl do vozovky tatínek s kočárkem a dítětem se zmrzlinou (a pak šli straašně ppoommaalluu) - až když přešli jsem si všiml, že to "místo pro přecházení vozovky" bylo osazeno semaforem pro chodce a že měli zelenou9 Kdyby to byl přechod, tak se nedivím, ale tohle mne překvapilo...
14:46:32
01.08.2021
Mr._Nosferatu
-> David29: Třeba v Příbrami jsou od 22:00 do 5:00 nebo 6:00 teď nevím přesně, zapnutý jen dva semafory, jeden z toho na hodně nepřehledný křižovatce, což chápu, ale oba dva jsou nastavený, tak aby skočila červená když se blíží auto a tím ho donutila zastavit.
14:15:25
01.08.2021
David29
Asi k tomu netřeba cokoliv psát



Červená? No a co!!
22:57:18
14.06.2021
Mr._Nosferatu
-> David29: Ona stačí pribram, kde ještě nejsou dodatky u B4 s 3.5t takže do jedny ulice z jedný stany je cedule zákaz nákladních aut a z druhé zákaz na 3.5t…
17:29:44
14.06.2021
David29
-> Mr._Nosferatu: Prej jo, já ji i zkoušel.

Ale ono to objíždí i zákazy, do kterých můžu (protože DO) - a táhne tě to mezi baráčky 3 Podle toho jet nechceš



A navigace není všechno, v první řadě tu máme dopravní značení... Ale když se to dělá nesystémově, každej kraj v tom má jinou logiku a pravidla, tak je to pak těžký.
17:03:16
14.06.2021
Mr._Nosferatu
-> David29: To neexistuje navigace pro kamiony co tohle zná a ví kde je jaký omezení ?
16:36:28
14.06.2021
David29
Kdesi se řešil jeden zákaz, v obci kousek od elektrárny. Byla tam tabulka "Mimo dopravní obsluhy". Takže kdo jel do elektrárny, jezdil tudy - protože obsluha.



Ale ne - básník tím chtěl říct, že to je mimo DO obce a kdo jede za obec (tj. do elektrárny), má jet jinudy.

A jinde se zase dozvím, že třeba jiná cesta tam nevede, a tím zákazem můžu když tam jedu - ale jak bych takový věci měl vědět, fakt nevím 3
16:31:43
14.06.2021
David29
-> Syny: Pokud ta značka je až před tou obcí - tak to je jasný (no, a ani to nemusí. Ona obec může chtít, aby se do jejich obce jezdilo jinudy)

Ale ona si tu značku dá klidně obec před tou obcí kam jedu - a jak mám vědět rozsah kam až to platí, to netuším.



Takže sice vidím zákaz - ale co tím básník chce říct, nemám tušení. Někdy si to jde domyslet, někdy to ví "místní" a tak. Ale když mě tam někdo vystřelí, tak jsem rád že trefím to místo, natož abych věděl takový věci
upraveno 1x, naposled 14.06.2021 16:33:37
13:53:30
14.06.2021
Syny
-> David29: Kdyz jedes k nekomu do obce, tak nejsi prece tranzit, ne?
12:21:06
14.06.2021
David29
-> Syny: A je to úplnej zákaz, nebo ne?

Mě by zajímalo, jak tam třeba dostaneš beton, až budeš přistavovat... 1



On je tranzit a tranzit... U Říčan je taky zákaz nad 12t, mimo Tranzit. Ale kdybych se o to víc nezajímal, nemám tušení, kam až sahá... A když to tam neznáš, nemáš jak si něco takovýho zjistit - no a když tam někam jedeš, tak prostě jedeš.



Když mě ted naloží a pošlou za tebou - nebudu tušit, jestli tím zákezm můžu jet nebo ne. Ale pojedu, protože vím že tam budeš nedočkavě čekat, až budu ve vratech 3
10:48:16
14.06.2021
Syny
-> David29: Jsou tu ruzny vyrobni podniky a haly, takze je na cely sidliste zona se zakazem nad 3,5t. Ale jelikoz znacka momentalne stejne neni na vsech vjezdech, tak jako by zona nebyla... Jinak obec cela ma zakaz vjezdu nad 12t pro tranzit, pac to tu byl samej kamion co se vyhybal dalnici. Ale jelikoz to stejne nikdo nehlida, tak to maj profici dost kdesi.
10:37:52
14.06.2021
David29
-> Syny: Studie, dopravní experti... Co na to říct.



Hlavně tam dát zákaz nad 3,5t - vono tam tudy si zkracují kamiony cestu do Madarska?
09:08:20
14.06.2021
Syny
Mesto nedavno provedlo upgrade dopravniho znaceni. Nechalo si udelat studii, kde vsude co a jak upravit. Takze vznikly zony, kdy se pri vjezdu projede znacka, ale pri vyjizdeni uz ne, ulice vedouci do zony (rychlost a zakaz vjezdu nad 3,5t), kde znacky vubec nejsou (cimz tedy cela zona pada). Krizovatka, kde je na jedne vetvi hlavni, na druhe stopka a na treti nic. Ale todle je nejvic 3
zvětšit Nesmyslné dopravní značení  - obrázek od Syny vložen 14.06.2021 09:08:20
upraveno 1x, naposled 14.06.2021 09:09:27
19:05:41
11.05.2021
David29
-> 1560: Já si ale myslím, že tím to skončí.

Ono když ouředník zjistí takovou chybu a nedokáže to nijak obhájit, tak dále nereaguje a tváří se, že jako by mu nikdo nepsal
15:53:55
11.05.2021
1560 - zrušená registrace
-> David29: to je asi poprvé co slyším, že se podobným námětem někdo zabývá
20:25:53
09.05.2021
David29
Já třeba začal aktivně řešit tenhle zákaz - reálně není možné tu ČS nijak zásobovat a celé to je o tom, že řidiči to prostě porušují a jedou tam



Ono to má teda šírší dopad - ona je totiž zavřená jedna sil. l třídy - a tudy by se to objíždělo. Což je za prvé problém kapacitně, a za druhé je to zastavěná oblast. Takže objíždka pro vozidla nad 12t je vedena mimo Prahu a na dálnici... Což chápu a nic nenamítám.

Ovšem tím zcela odřízli dopravní obsluhu, která jede z jedné MČ do druhé MČ - reálně by museli místo 5km ujet asi 30km a přes tenhle zákaz se vracet, ale z druhé strany - což je totální nesmysl, když tam stejně pojedou jen z druhé strany 3 Navíc musej už přes tak ucpanou Uhříněves, která ted trpí.



Navrhnul jsem i kombinaci značení, aby tudy nejezdil tranzit a zároven nebyla vyloučena dopravní obsluha....



Zaznamenal jsem, že mnou oslovené osoby do přeposlali kamsi na magistrát a někomu od PČR...
zvětšit Nesmyslné dopravní značení  - obrázek od David29 vložen 09.05.2021 20:25:53
19:19:17
09.05.2021
palinator
-> David29:

Já volal strejdovi, kterej se za PČR k dopravnímu značení vyjadřuje. Ani mi nechtěl věřit co jsem mu popisoval. Že je to prej blbost a klidně mám napsat stížnost na obec.

A prý PČR už doporučuje nevydávat žádná taková dočasná omezení rychlosti a už vůbec ne na rychlosti 30 a podobné. Že dosud to k tomu dávali souhlasné stanovisko s podmínkou, že po každém ukončení prací tu značku otočej nebo zakrejou. Ale protože na to skoro každej sere, tak prý má zůstat jenom upozornění na práci na silnici. Že pak lidi omezujícím značkám nedůvěřují a nedodržují je ani tam, kde je potřeba.

Já normálně žasnul, že i do podobných míst se občas dostane rozum. Bohužel prý je stejně na správci komunikace, co si tam dá 8 Tzn. politická dojmologie vítězí nad odborníky.
18:54:09
09.05.2021
David29
-> palinator: Znám takovej příběh z jednoho "městyse" u Prahy.

Práce na silnici byly hotové dříve, probíhá oznámení úřadu, že značení můžou nechat sbalit a odvézt - "To je jedno, necháme ho tam do konce termínu, aspon tu jezdí pomalu"

Takže asi tak
18:16:13
09.05.2021
palinator
Tohle jsem ještě nežral. Opuštěná stavba, nikde nikdo, šíře vozovky v pohodě a rozhledové poměry taky. Z druhé strany obligátní 30 km/h omezení.



To si jako fakt každej dává na silnici značky jak se mu zachce?
zvětšit Nesmyslné dopravní značení  - obrázek od palinator vložen 09.05.2021 18:16:13
00:25:21
10.03.2021
David29
Zcela oprávněně jsem dostal vynadáno...

Snad se mi tu problematiku podařilo aspon trochu vysvětlit, proč je tahle značka hojně ignorována





Zase ten ZÁKAZ a dostal jsem vynadáno
20:58:32
07.02.2021
Jozka
-> Bukaj 07.02.21 18:58:58: Jsi mi připomněl jistej čas (možná i rok), kdy i na seznam mapách bylo namalovaný dnešní napojení přivaděče z D5 na Borský pole jako hotový.. a ve skutečnosti byly kolem už předchystanýho mostu furt ještě.. pole.
20:44:02
07.02.2021
Tom Troll
-> Bukaj: Do práce jezdim teď každej den přez BVP Ralsko, tak jsem se sem ze srandy podíval do starýho autoatlasu, a mapový zkreslení pro ochranu vojenskýho tajemství je tu decentní. 1 47
18:58:58
07.02.2021
Bukaj
Pche! - když cesta není na mapě, toho si ani nevšimnu - horší je, když jedete podle mapy a cesta chybí v reálu...8



Zkuste si taky pro zajímavost (jako já loni v létě) jezdit tejden podle tohohle a pak něco povídejte1
zvětšit Nesmyslné dopravní značení  - obrázek od Bukaj vložen 07.02.2021 18:58:58
07:59:50
07.02.2021
Jarda - zrušená registrace
-> Matsoft 07.02.21 07:49:58: kdyz nema online nebo aktualizaci, tak toho spousta neni na mape
07:49:58
07.02.2021
Matsoft
-> David29: pockej.. jako jak "Mimochodem ta cesta není ani v mapě, takže těžko si ji můžu zjistit sám, že...."?!

Jak muze cesta nebejt na mape?! navigace znaj pomalu kazdou polnacku a nejaka ofiko cesta neni na mape?
09:18:49
04.02.2021
David29
Tak tenhle zákaz má rozuzlení...

Chytil mě tam nějaký domorodec, který ki zpočátku samozřejmě nadával 3 Tak jsem mu řekl, že nevím proč tam lidi staví domy...

Sdělil mi, že se to dá objet - a řekl mi kudy.



Ale že by to řekl někdo nám? 3 Mimochodem ta cesta není ani v mapě, takže těžko si ji můžu zjistit sám, že....



Takže jezdíme teda okolo. Ale k čemu to je, když to nikdo nikomu neříká, a až tam za 14dní pojede někdo jinej, tak bude vědět opět kulový a pojede opět zákazem, že
08:13:44
04.02.2021
David29
No.. A jinak ted volal kolega. Z vietnamcem doprava do ZÁKAZU, a pak třetí ulice doleva a tam jedu.

Tak já to mám asi vysypat na hlavní ulici, a at si to tam odvezou kolečkama.... Nebo si ten barák maj postavit před vesnicí...



Jako proč tam zákaz je? kdo by tam asi tak jezdil jen tak?

Jasně, nikdo to tam pokutovat nebude - ale stačilo by potkat aktivního fízla (ve městech měštáka) a klidně může být problém
upraveno 1x, naposled 04.02.2021 08:20:44
08:08:54
04.02.2021
David29
-> Enggik: Jinak ono se dá ještě před Brandejsem taky jet doprava na Polerady - ale to je taky vracečka, a taky musím z protisměru do protisměru - a mimo jiné když jedu do Polerad (ted za 10min), tak tou vracečkou musím, protože na tu normální odbočku (tj. kolmou) dali zákaz nad 3,5t...

Někdo kdo jede od Měšíc - tak mu to může bejt jedno. Kdo jede od Brandejsa tak taky, protože ta vracečka je pro něj výhodná.



To je to samý, že jsem jel od Continentalu k autobusovýmu nádraží - takže správně kolem celýho Brandejsa, může to bejt 10km, a 20min jízdy? Nebo to projet 200m zákazem, ujet 2km a vychází to asi na 5min jízdy...

Když někdo jede od dálnice nebo z druhé strany od Měšic, tak mu to může bejt jedno, protože to vychází +/- na stejno.



Když se značka umistuje, maj pocit, že všichni jenom jezdí z dálek a vlastně jenom projížděj
21:56:11
03.02.2021
David29
-> Enggik: Tak záleží s kým se tam potkáš. Tady nahoře už je to asi i dobrý - ale hodně úzký to je blíže ke Kostelci. Ale nevím, která ta ze silnic přesně
19:44:15
03.02.2021
Enggik
-> David29: Tak si představ, jak se u tý nemocnice vytáčí s návěsem 4 To i ty si tam musíš sakra najet do protisměru, což zrovna v tom místě, kde od školy občas někdo pěkně letí, není úplně fajn nápad. Možná ta cesta vede divně, ale když se podíváš na různý možnosti, tak tahle je asi nejlíp vymyšlená. I když uznávám, že choutky vzít to od Polerad Brandýsem přes náměstí mám občas taky.



Člověče, s osobákama tam teda problém nemívám ani s návěsem, a že tam jezdím pravidelně.



Hledáš problémy kde nejsou 4 4 3 Mimochodem, ta značka je dost častá i po německu 4
upraveno 2x, naposled 03.02.2021 19:47:29
21:58:58
02.02.2021
David29
-> Enggik: Za Benzinou se to zlomit dá doprava okolo nemocnice. Sic blbě, ale jde to. Já tam jezdím, protože jezdím od té kozí farmy, takže jezdit zpátky na Brázdim, pak zase zpátky do Brandejsa a pak objet celej Brandejs je totální nesmysl.



Ted jsem jel od Měšíc, takže jsem jel poctivě - to vyjde na stejno, i když strašná cesta - na který je problém se vyhejbat i s osobákem.



Ale moc nechápu, když teda už takhle maj ten okruh - proč tuhle část aspon neprořezaj.



Ale máš pravdu
upraveno 1x, naposled 02.02.2021 21:59:38
20:58:35
02.02.2021
Enggik
-> David29: I když teď úplně nechápu, odkud kam jsi jel? 4
20:56:14
02.02.2021
Enggik
-> David29: Ona ta objížďka je tam proto, aby se nejezdilo do brandýsa a přes náměstí. Tam je těsně před ním jedna užší ulice, kde když se potkaj dvě velký auta, tak to není nic moc. A za Benzinou v Brandýse už se nemáš kde zlomit zpátky na tu silnici kolem hasičárny (kde vede ta objížďka). On brandýs pro kamiony funguje vlastně jako jednosměrnej okruh. A to i právě proto, aby se nepotkávali na týhle ouzký cestě na brázdim ani na tom náměstí. Tam už to musí být náhoda (nebo když s tím někdo vyjebe), abys potkal druhej náklaďák v protisměru.
20:46:01
02.02.2021
David29
-> Enggik: Ta od Kostelce - jak jedeš okolo tý kozí farmy
20:42:45
02.02.2021
Enggik
-> David29: Kde z Brandýsa do Brázdima je ,,skoro souběžná III.třída" , se zákazem 3,5t? Asi teda matně tuším, kde ta značka s upozorněním na omezený průjezd je.

upraveno 2x, naposled 02.02.2021 20:46:47
18:06:13
02.02.2021
Jarda - zrušená registrace
-> Matthes, záškodník z TechWebu 02.02.21 16:28:27: na UA by jsi potom mozna litoval, ze si nevsimas :) kdyz jsem tam jel fabii, tak tahla do leva a kdyz jsem se vracel, tak uz do prava :)
18:01:55
02.02.2021
David29
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Ale ono ani tak nejde o značku jako takovou - i když si myslím, že je úplně zbytená, protože by musela bejt skoro všude,

Ale jde o to, že skoro souběžně vede normální silnice lll. třídy, ale je tam jen tak zákaz nad 3,5t a právě se chce, aby se jezdilo touhle úzkou šoustkou
16:28:27
02.02.2021
Matthes, záškodník z TechWebu
-> David29: To čumim tyjo, ty takovej profík a neznáš tuhle značku? :-D Pro mě je tak běžná, že si ji ani nevšímám...
23:01:46
01.02.2021
David29
-> Syny: Já to teda viděl prvně.

Leč je to úplně to samý, že místo toho aby opravili díru, tak tam daj značku a vyhni se ji
Extreme Tyres