-> Bukaj: Nu, husákovština zakořenila.. jsem na puklice zvyklej, u nás se to v hovorový řeči používá normálně, akorát se mi přitom vždycky vybaví vůně oleje na zbraně (puklice - pukl - kozel - kozlice.. ).
11:53:04 31.01.2016
MimiMB
No poviem ti tak u nás niektorý ľudia hovoria po nárečí a tu znamená slovo ,,puklica" tu spomínaní hmyz, kryt kolesa, kryt šróbu napríklad čo sú tie krytky na nábytku tak to myslím a ešte sa tak volá pokrievka na hrnec
11:32:29 31.01.2016
Bukaj
Opravdu dle slovníku spisovné Slovenčiny máte pravdu - puklica (mn. č. puklice) je jak na rostlinách sající hmyz, tak kryt kolesa.
Takže pravděpodobně vám, Slovákům, "vděčíme" za to, že méně gramotná půlka Čechů také píše a říká "puklice", i když v Češtině je to ptákovina (jen ten hmyz), zatímco "poklice" je kryt kola, hrnce atd...
11:24:35 31.01.2016
RoboSK
nikdy som na slovensku nepočul nikoho povedať pOklice
-> mAATT: Sice bezasbestové nepoužívám, ale jeden kamarád je přehnaně úzkostlivý na své zdraví a při renovaci MBčka trval na bezasbestových paknách, těsněních atd, tak tomu by se do zásoby hodily...
10:25:25 31.01.2016
mAATT
-> Bukaj: Děkuju Pravda, nějaký papírek s nápisem non azbestos tam je:)) Byly tam i nějaký torza zeleného obalu, ale co to je zač už nevím.
Kdyby se někomu hodily, stačí si přijet. Já to nevyužiju. Vzhledem k neznámému původu nechám za odvoz. (Na vlastní nebezpečí :D )
08:41:18 31.01.2016
Bukaj
-> mAATT: nějaké moderní bezazbestové pakny na zadomotorové škodule
08:28:00 31.01.2016
mAATT
Při úklidu půdy na chatě jsem našel tyhle pakny, výrobce ani označení tam není, je to na škodovku? Podle fotek se mi zdá že ano, ale..
-> RadovanSkodovkar: Nikoli "puklice" www.google.cz/webhp?sourc
eid=c...
ale poklice
A obecně na většinu poválečných škodovek s 15" a 16" disky (takže od Tudora po trosku...)
Pak tu mám futra. Vlevo svislák, vpravo neznámé. Má slabší stěnu. Je na něm 1825 KX 01 A3 03. Výška 25mm jako u svislákového. Teda aspoň předpokládám, že levý je na svislák.
-> Nwkt: -> Pavel P..: Pozrel som sa podrobnejšie na tie pásy a z tuzexu pre skodovky to asi nebude.Na tom čojaviemčo čo sa zacvakne do protikusu som našiel znak audi volkswagen.
08:44:20 25.01.2016
Bukaj
-> James1991: Mrkev je novější provedení (š 100-Rapid) a ty víka netuším, ale na škodovku od MB po Fabii to není...
Co je napsáno na tom papírovém štítku?
A spíš bych tipoval buď něco hodně starého, nebo nějaký zemědělský stroj...
20:04:19 24.01.2016
James1991
ty osazení pro hřídele nikdo netuší?
19:00:24 24.01.2016
stepan
-> James1991: Nejsem si jistej takhle z fotky, ale řek bych, že tohle je ta klasická na všechny novější.
-> James1991: Jenom je víc druhů - dýlka za tim hrubym drážkovánim, delší je asi na litra s pouzdrem místo ložiska a tu nedáš do novějších motorů, musela by se zkrátit.