Gramofony aneb návrat audiopravěku

prohledat
416 příspěvků (zobrazeno 151 až 200) od 31.01.2009 do 07.03.2022, založil/a Bobesh
řadit dle data
09:41:19
22.04.2013
King
-> Peťa Klíč: Dobře, takže jestli to správně chápu, tak situace je taková, že

a) gramo je nevhodně umístěný a chybí mu solidní základna.

b) nemáš dostatečně kvalitní phono preamp

c) nahráváš to mptrosek tzn. nejde o detaily ale o vyluzování zvuků



...pak ano, v takovým případě je nějaká čínská náhrada VK vložky asi uspokojivé řešení - podobně jako v dnešní době fávo na dojíždění do práce :) Ovšem automaticky to neznamená, že když si někdo za desítku pořídí MC nebo MM vložku, že je to trouba, kterej neví co je kvalita a věří reklamním blábolům - oni ty vložky nemaj citlivost např. 60um/mN jen tak pro nic za nic - od toho se odvíjí i ta citlivost na dupání sousedovic hyperaktivního spratka - ovšem není to bug, ale fíčura4
upraveno 1x, naposled 22.04.2013 09:42:36
09:13:04
22.04.2013
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
bez cementu 4



sám vím jak jsem se sral s přepisama z magnetodynama (to byla nějaká hifi teslice) nesmělo se kolem toho chodit (slyšet každej krok) když někdo pustil televizi tak v tom pískalo trafo a musel jsem to celý honit přednastaveným ekvalizérem (ač jsem bral signál z linky)



z keramiky přepisuju 1:1 stačí to prohnat korekcí šumu a že mi nad hlavou běhá hyperaktivní děcko až se třepe celej barák tomu nevadí 40



může se ti to nelíbit ale taková je moje zkušenost a ze které vycházím,



v terénu to jistí vyčištěná MP3ka a doma není o čem že vinyl na talíř jeden za druhým 4
08:18:18
22.04.2013
King
-> Peťa Klíč: Aha, tak nějak jsem to tušil :) btw: tenhle typ vložky byl v 80. let byl "ve všem v 80. letech" - ovšem nutno dodat, že obvykle v nejnižší třídě 4 . Seriózní výrobce by si slušnější gramec bez MC (MM) prodávat nedovolil. Chtěl bych bych vidět magora, kterej by si tenkrát koupil za hříšný prachy (5000?) MC600Q a provozoval ho s VK vložkou3

Ano, i Š105L r.v. 1986 lze i dneska provozovat jako rodinnej povoz (osobní zkušenost :), ale.......
02:04:41
22.04.2013
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
je to jakási náhrada československých vložek, tedy uložení a konektor odpovídá, víc o tom neví ani google 8



www.gme.cz/gramofonove-pr enosky/gramofonova-prenosk a-vk4302-p613-008



já jsem ji kupoval někdy 2009 do kufříkáče kterej byl jako takovej erár, teď jsem z ní ten pajšl (jak jsem se už zmínil) nacpal do tý československý, jelikož ta náhrada má dost blbě udělanou chvějku,, nicméně je to normální baryumtitanový piezo jaké je k vidění skoro ve všem zahraničním z 80. let minulého století 4 (jako třeba v tom SONY co mám)
01:09:03
22.04.2013
King
-> Peťa Klíč: A dockame se tedy nejakyho linku nebo aspon typ a vyrobce, abychom se prestali rouhat a uctivat falesne modly?
00:44:29
22.04.2013
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
sílu na hrot jsem neměřil (nemám na to váhu) je nastavená protizávažim "tak akorát" aby to nehoblovalo ani nevyskakovalo, v ruce je přenoska lehoučká, rozhodně mnohem lehoučtější než na tom sony/supraphonu (nepamatuju se že by mi někdy zhuntoval desku a to jich todle starý šasí ze 70. let přehrálo kvadrilion, mnohem víc se deska opotřebí olšovýma rukama)



mimochodem, hádat se o keramice či magnetu je opravdu hovadina a ztráta času (příznivci magnetodynama si budou honit nad křivkama z časopisů, plést si krystal s keramikou a svorn se jim posmívat, příznivci keramiky se budou tiše usmívat, protože jim v tom nepíská a mají věrnou reprodukci bez zbytečnýho blbnutí) a přitom JEDINÝ ZPŮSOB JAK PŘEHRÁVAT DESKU BEZ OPOTŘEBENÍ A OPRAVDU HI-FI JE SNÍMAT VÝCHYLKU A HLOUBKU DRÁŽKY OPTICKY 4 (třeba až se stanu rentierem tak si něco takového vyrobím)
00:15:05
22.04.2013
King
-> m8rinek: 3
23:51:23
21.04.2013
m8rinek
-> King: U krystalky se neudává síla na hrot, ale stejný parametry jako u soustruhu, posuv a velikost třísky :D.
upraveno 1x, naposled 21.04.2013 23:51:47
23:48:43
21.04.2013
King
-> Peťa Klíč: A můžeš prozradit typ oné zázračné piezovložky, abychom se pokochali jejími parametry a mohl jsem zaplakat nad zbytečnou investicí do MC a hromádky součástek do Actidampu MK4? Co síla na hrot? Kolik? :)

Teď momentálně hraju přes interní phono preamp v technicsáckým preampu a ať se snažím sebevíc (např. trafopájka napájená přes triakovej tfuj-regulátor), z repra se při max. hlasitosti ozývá jenom slabý šum s odstupem 70dB.
23:35:07
21.04.2013
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
-> FORM: 47
23:10:48
21.04.2013
FORM - zlomená ojnice
-> Peťa Klíč: Ale houby :-D
22:27:53
21.04.2013
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
FYI piezokeramika je poněkud něco jiného než tebou zmíněný dávno zapomenutý laciný solný krystal (který pravda stál poněkud za hovno) 4 (a stejně tak jsou dneska jinde safírové hroty)



opravdu nevidím důvod proč dávat přednost magnetodynamu, které je už svou prapodstatou (a nízkou výstupní úrovní vložky) nepřiměřeně náchylné na chytání ruchů (a taky zpracování signálu do poslouchatelna je neúměrně náročné..), když mám na vyvážené přenosce keramiku, ze které rovnou leze hotovej signál přesně kopírující záznam na desce a nemusím se bát že mi seskočí reproduktor ze skříně když u sousedů zapnou pračku :-)



já chápu že je moderní šlapat po piezoměniči a přechvalovat cívečky (tak jako je obecně moderní dneska přechvalovat všelijaký hovadiny a házet špínu na klasiku) 47



nicméně pokud tě baví se dětinsky posmívat piezoměničům tak můžeš dál, mně a nevadí 47
20:35:27
21.04.2013
King
-> Peťa Klíč: Aha, tak proti takovým argumentům musím kapitulovat. Ono když se v dnesní době začne o gramci, tak si to automaticky spojuju s hi-fi v původním významu tj. high fidelity. Pokud jde o vyluzování nějakých zvuků z "ojetých" desek, pak chápu, že laciná VK je "konečná"4*
20:05:59
21.04.2013
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
no já radši piezo který dává samo o sobě frekvenčně rovný signál kolem 0,2V a nenechá se rušit okolními vlivy, než magnetodynamo který chytá bordel z širokého okolí s výstupním napětím okolo 1mV (další místo náchylné na rušení :) které se ještě musí prohnat ukrutným filtrem aby se narovnala frekvenční křivka,,



ale to jsou prostě lidi kteří jdou bezhlavě s tím co se propaguje 4
19:53:03
21.04.2013
King
-> Peťa Klíč: Kdyz houby, tak houby - ja to nasesti nebudu muset poslouchat :-)
19:19:59
21.04.2013
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
-> King: ale houby 4
18:48:07
21.04.2013
King
-> Peťa Klíč: Tak pokud je cilem archivace v bidne kvalitr, nota bene ve formatu s omezenou sirkou pasma a ztratovou kompresi, pak asi neni co resit. Myslim, nejsem zadnej obzvlastnik, ale pro seriozni poslech LP je MC nebo MM vlozka minimum + samozrejme kvalitni preamp s RIAA korekci, ktere presne kompenzuje tu "problematickou" ; chku vlozky. Ono ts nekolikanasobne vyssi sila na hrot u krystalovych prenosek po nekolika prehranich dela z desek docela zvukovy peklo. A protoze nevim, co delat roupama, tak digitalizaci LP si predtavuju jako prohnani vystupu preampu pres min. Poloprofi zvkovku se sample rate aspon 96/24bit a ulozeni ve flac.
16:57:26
21.04.2013
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
-> King: on převod do MP3 je čistě vedlejší projekt za účelem archivace a zkompaktnění.. s keramikou jsem nikdy problém neměl, narozdíl od zmíněné magnetodynamiky 4
10:04:15
21.04.2013
King
-> Peťa Klíč: No, je to obdivuhodnej DIY projekt, ale ani zbla nerozumim tomu blabolu zduvodnujicim preferenci krystalovejch vlozek. Co ma znamenat ta "divoka frekvencni chka" - to ma bejt vtip? A jestli ti to s MC vlozkou chytalo brumy z okoli, pak je neco spatne, ale neni to principem vlozky. Ovsem, kdyz se nekdo spokoji s prevodem desky ohoblovany krystalovou vlozkou do mp3, pak asi neni co resit ;-)
00:59:29
21.04.2013
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
už jsem vyprávěl tu historku jak jsem si postavil vlastní gramofon?



to bylo tak,, začal mi vadit mezikolečkovej pohon,, hlavně jeho hluk deroucí se až do reproduktorů.. u toho gramorádia SONY (co jsem našel u popelnic, někdy 2003) do kterého jsem zabudoval chassis SUPRAPHON ze starýho gramorádia TESLA SEXTANT (protože sonyho chassis nějak nefungovalo a mělo prohnutej talíř neuvěřitelně) a aby byla větší sranda tak hlavička i vložka právě SONY (keramika)



při návštěvě trvalého bydliště za účelem podání daňového přiznání jsem uzmul rozbitej SIEMENS kterej leta trávil zaprašováním na skříni,, pohon řemínkem ale na osce podivný systém ozubených koleček a hejblat fungující asi nějak jako nějaká automatika - leč rozbitý systém koleček a hejblat.. pofiderní poloulomená přenoska s magnetodynamickou vložkou



takže SIEMENS posloužil jako základ - zůstal jen motorek talíř a skříň - pro stavbu gramofonu s řemínkovým pohonem a keramickou vložkou přenosky (magnetodynamu nefandím jednak pro divokou frekvenční charakteristiku a hlavně pro to jak chytá ruchy od všeho okolo - televize, transformátor někde, jednou jsem si do PC místo desky nahrál i své preludování na elektrickou kytaru)



ozubený kolečka začaly lítat, letěla i přenoska, přenoska šla z teslího kufříku, první verze držáku přenosky byla ze záslepky místo CD-ROMky a z držáku co v tom SIEMENSu byl (po menším opracování a zvětšení dirky na kloub) pozdější sofistikovanější verze ze sololitu co zbyl po výrobě tapecích.

(mimochodem, aby se tam ta přenoska vešla především na vejšku musel jsem ulámat kus tý skříně,,)

taky ta přenoska měla drobnou vadu - rozbitý konektor pro vložku,, snažil jsem se sehnat ten ze SEXTANTa ale nenašel jsem ho.. tak jsem si nový konektor vydlabal ze dřeva jen pomocí pilky, pilníku a modélářské vrtačky :-)

ve finále jsem přenosku opatřil laditelným protizávažíčkem (v podstatě nějaká divná obří matice z potenciometru a k ní ještě divnější šroubovací mrzikroužek)



místo trafa spínaný malý zdroj 12V/1A, dvoustupňový stereo předzesilovač vlastní konstrukce, s trimrem na stereováhu, napájení předzesilovače odděleno od napájení motorku postupně dvěma předimenzovanými RC články (aby pískot měniče v motorku nešel do audiovýstupu jako tomu bylo u původního "řešení" od výrobce)



a ani zde jsem se nezastavil



přibyla LED kontrolka napájení naroubovaná do otvoru po "tlačítku" play/stop.. a osum k sobě slepených červených 5×5mm LED, které s pomocí 4015ky, optozávory a celkem 9ti zářezů do talíře dělají světelného hada (dvě LED z osmi v devíti krocích).. těch 9 zářezů nebylo zvoleno náhodou ale kvuli případnému měření a přesnému seřízení otáček - při devíti zářezech nevznikají sprosté zlomky při 16 a 2/3 nebo 33 a 1/3 ot×min^-1



taky šel pryč mačkací přepínač 33/45 otáček a místo něj posuvný 16/33/45 a s ním i jinak řešená DPS se třemi trimry místo dvou, nechybí tři malé kulaté žluté LED ukazující která rychlost je navolena. původně jsem zvažoval i 78, to padlo, nějaký šelaky tu sice mám, ale stejně by je nepobrala jehla pro mikrozáznam.. takže řešit ještě přehrávání šelaku, o který mi zas tak nejde, jsem okašlal.



v mezičase jsem přestěhoval vnitřnosti ze soudobé náhražky vložek VK4302 a podobných do jedné stařičké původní VK4302.. ony ty naše krystaly trpěly tím že solný krystal navlhl a postupně se rozpadl.. a ta soudobá náhražka naprostým nahovno provedením především uchycení chvějky a vůbec nedomyšlením toho kdo ji vymyslel (musel bejt debyl, nebo nevim).. to bylo pravda úmorné ty keramické snímače správně naskládat aby to bylo tip ťop.. nicméně povedlo se a zásoba německých chvějek s modrým gumovým čtverečkem, které pasují snad do všeho, nepřijde vniveč.



no a nakonec přibylo samovypínání na konci desky - opět řešeno optozávorou, nikoliv tedy mechanicky (další bolest většiny gramofonů - nějaký něco mechanickýho co do něčeho nějak někam kope a zase jde hluk do výstupu)



a aby to bylo opravdu hi-tech tak už to chtělo jen odpojování výstupu (nakonec zvoleno relátko zkratující výstup) a jako třešeň na dortu - bržděný elektromagnet a na něm výškově stavitelné pokládátko a zvedátko přenosky, takže po skončení desky nezůstane nebohá jehla zapíchnutá do desky ale celá přenoska se krásně zvedne.



už zbývá jen doladit pár detailů a udělat ze skríňky pomocí alobalu jakousi faradayovu klec aby nám to nechytalo bordel z mobilních telefonů.. a celek asi i poněkud zatížit instalací nějakého harampádí.



výsledek - úchylné uspokojení se seberealizací, gramofon bez vedlejších hluků způsobených pohonem či elektromagnetickými okolními vlivy a hlavně při přepisu desek do MP3 postačí mnohem méně agresivní redukce šumu než při pohonu mezikolečkem, tudíž i neublížení tišším pasážím a nejvyšším frekvencím.



ilustrační foto z první verze
zvětšit Gramofony aneb návrat audiopravěku - obrázek od Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč) vložen 21.04.2013 00:59:29
23:54:39
31.01.2013
TTomas
-> FORM: Krasa4
23:43:38
31.01.2013
FORM - zlomená ojnice
-> Tuner#2: Nene, toto je lisované přímo na teslu :-)
23:42:11
31.01.2013
Robo13
Panaslonik SG-2220 vytrhnuty hrobarovy z lopaty bolo k tomu aj original repro ale tie uz posli - hold mladost pochapost :)



bolo by dobre vymenit gumku na nahon taniera len sa k novej akosi neviem dostat teraz je tam taka provizorna ale hraje paradne
zvětšit Gramofony aneb návrat audiopravěku - obrázek od Robo13 vložen 31.01.2013 23:42:11
23:26:46
31.01.2013
Tuner#2 - zrušená registrace
-> FORM 31.01.13 23:13:07: To pasuje soudobé z Pro-jectů? 32
23:13:07
31.01.2013
FORM - zlomená ojnice
Když už jste nakousli toto téma, tak moje Tesla dostala včera nové plexi. Najednou je z ní zase mladá krasavice :-)
zvětšit Gramofony aneb návrat audiopravěku - obrázek od FORM - zlomená ojnice vložen 31.01.2013 23:13:07
14:15:43
31.01.2013
Bukaj
-> Bobesh: Nojo, ale celá přenoska znamená investici minimálně 1000Kč, a to si nemohu dovolit. Navíc je mi líto vyhodit ty VM, když jediné, co jim chybí, jsou chvějky...8

Náhradních (druhovýrobních) chvějek je plné Aukro (ceny okolo 300-400 Kč), ale nic na Tesla - tedy ono by se dalo najít něco, co by tam jakžtakž pasovalo a s čím by to fungovalo, al jednak je výsledek nejistý a druhak by to prostě nebylo origo.

Až mi doslouží poslední chvějka, asi budu muset Teslu na čas odložit a nahradit tímto: hifi-love.comxa.com/web_i mages/sony_v10_small.jpg s příslušným gramcem (který nějak nemůžu nikde vygooglit). To by ale mělo dvě zásadní chyby - 1) přenoska je velmi citlivá na prach a vzhledem k stavu většiny mých desek a tomu, že topím kamny bych musel pořádně čistit před přehráním každou stranu desky a 2) tahle "věž" má výstup jen na dvě reprobedny, takže by mi nefungovalo současné zapojení s TW140 - pár beden v pokoji a druhý nezávislý pár v kuchyni...
00:02:25
31.01.2013
Bobesh
-> Bukaj: Vložek i hrotů VM.... se vyskytuje na trhu asi tolik,co čestných politiků ve vládě8 sporadicky se objeví spíš krystalky VK.... Jak jsi sám psal,adekvátní základní náhradou je OMB 5,samozřejmě lze kvalitou (a samozřejmě i cenou) vystoupat výš,zkus Aukro či AME.
16:56:43
30.01.2013
Pavel P..
16:53:35
30.01.2013
Pavel P..
-> FORM: hraje velice slušně už pomalu rok :-)



...
zvětšit Gramofony aneb návrat audiopravěku - obrázek od Pavel P.. vložen 30.01.2013 16:53:35
16:37:31
30.01.2013
FORM - zlomená ojnice
-> Pavel P..: Za ty peníze super nákup. Vypadá, že by mohl zahrát velmi pěkně. Co v tom máš za přenosku?
14:44:48
30.01.2013
Šádinkář105
-> Bobesh: Tu 440 i s tím tunerem 813A mám po babičce. S dědou do koupili kdysi jako nové, a o co se staral děda, to je dodnes jako nové. Jsou to moje šperky, a více-méně jen je používám, pač sice mám gramíků hromady, desek mám jen cca 20cm hromádku, a proto si je vážím. Ale nedám dopustit na to, sednout si, strčit do gramíku nějakou ze zachovalejších desek co mám (třeba Madona True Blue, kterou předemnou nikdo v ničem "nesoustružil", a poslouchat ten přenádherný zvouček. Bedýnky, co k tomu mám taky nejsou k zahození, cca 100cm vysoké bedny jak jinak než Tesla v origo stavu, no a to je parádička. Absolutně čistý zvuk, který nezní jen z repráků, jako tomu bývá u digitálního záznamu, ale zaplní celou místnost. 1

-> Bukaj: NC 450 mám taky, žel bohu taky nálezovka, a někdo se pokoušel bastlit přenosku. Proto ji mám zatím schovanou, a čeká, až někde na potřebné dílky narazím, a dám ji do origo stavu. Jinak je v dobré kondici, krom té přenosky skoro jako nová. 1
13:27:41
30.01.2013
Bukaj
-> Bobesh:

U mámy v bytě ještě máme funkční NC450, ale už někdy koncem devadesátých let byl problém sehnat chvějku, takže jsem vyměnil celou přenosku, nejrozumnější varianta byl tehdy dostupný Ortofon 5...

Zajímavý stroj, který vlastním (i když je na dobu neurčitou v zápůjčce u někoho jiného) je samodomo kombinace poloautomatického gramofonu DUAL, vsazeného do nastavené bedny Tesláckého zesilovače - hraje to perfektně a "dílenské zpracování" je taktéž povedené4
10:55:57
30.01.2013
Bobesh
-> Šádinkář105: Taky schopnej pacient 1 tu 440 ti závidím a ani ten zbytek není k zahození 4
10:26:30
30.01.2013
Šádinkář105
-> Bobesh: Až budu doma v BA, nafotím i líp. Zatím jen informativně:

Nahoře Tesla NC440, 100% původní stav, všechny komponenty originální z výroby.

Pod tím Tesla 813A, nejčastěji používaná jako rádio, protože moc dobře umí jak VKV, tak KV, SV i DV. Přes celý pokoj je natažená improvizovaná anténa, a když se zadaří, dají se naladit různé nesrozumitelné jazyky 1 Japonci nebo Čína, to slyším furt, bohužel Moskvu se mi zatím naladit úspěšně nepodařilo, asi to chce lepší anténu, ale to už není o gramofonech.

No, a úplně dole, Tesla Color 428. Plně funkční, v dobrém stavu. Bohužel na můj vkus trošku moc moderní a barevné, tak časem na její místo chci strčit nějakou funkční černobílku.

Krom toho mám doma ještě funkční gramíky:

Tesla NZC 300 (můj skvost, před dvěmi lety jsem ho vybalil jako první z krabice, celý život trávil ve skladu, takže je to voňavka!!).

Tesla NZC 040 (záchrana před kontejnerem, štěstí, že když jsme mívali na ulici kontejner, čumíval jsem z vokna, co tam lidi tahají. Jinak můj první kousek, to mi bylo možná 10 let).

Tesla NC 300 (sklepní nález u strýčka).



Toto jsou všechno funkční gramíky. Ty nefunkční zatím nemám zapamatované, a některé ještě ani nevím, co jsou vůbec zač. Ale krom gramíků mám funkční samozřejmě ještě něco, třeba:

Sonet Duo,

Promítačka Meopta Meoclub 16

Psací stroj Consul

Psací stroj Chevron 5

Psací stroj neidentifikován, ale je to kufříkáč, minimálně 50. léta.

Stolní itronové hodiny Elektronika

Polní telefon TP25 a jeho "kancelářské" bakelitové provedení (telefonní spojení můj pokoj-kuchyně, hold abych nemusel furt běhat, radši zavolám) 1
09:57:25
30.01.2013
Bukaj
Tak se také přidám a to rovnou s dotazem:

Nemáte někdo tucha, kde by šly sehnat chvějky pro Teslácké přenosky VM....? Ve většině mých gramců už buď dosloužily, nebo dosluhují a určitě nehodlám kupovat celou přenosku za X set, či dokonce tisíc korun, když určitě někde ještě budou na skladě samotné chvějky za pár korun.

Takže jde mi o úsporu - chvějka za cenu tak 150Kč by se dala zkousnot a kdyby jich bylo víc... 4

A další dotaz se týká ne úplně gramofonové techniky, ale do názvu tématu se to vejde:

Měl by někdo zájem o vrchol ČS magnetofonové techniky TESLA B 116 ? Mám doma dvě 116, jednu 113 a ještě díly z jednoho rozebraného. Stačí mi, když si ponechám jeden, takže kdyby někdo měl zájem, tak se nějak domluvíme (třeba výměnou za chvějky VM2202 apod) 2
00:09:58
30.01.2013
Bobesh
-> Šádinkář105: Trošku blíž,příteli,my starci už hovno vidíme. Ale od oka oboje TESLA a ne špatný modely 4
23:28:23
29.01.2013
Šádinkář105
Tož se taky připojím se svým Hi-Fi 1
zvětšit Gramofony aneb návrat audiopravěku - obrázek od Šádinkář105 vložen 29.01.2013 23:28:23
22:29:54
29.01.2013
U-Geen
-> King: je no... chtelo by to jeste jednu listu na druhou stranu - mam to takle: fbcdn-sphotos-c-a.akamaih d.net/hphotos-ak-ash4/7375 28_3817440889136_165419757 9_o.jpg , gramo je ve skrince pod tim repro.
22:15:52
29.01.2013
King
-> Bobesh: Jooo, tam jsem onehdá kupoval brouka do zdroje.

-> U-Geen: No jo, to je ale zvěrstvo :) .....ovšem podobný zvěrstvo je mít v kumbále osazenou desku legendárního Actidampu MkIV a poslouchat to přes jednoduchej phono preamp v předzesíku....teda ono je to vlastně jedno, protože mi poslední dobou něco při domácím poslechu "nesedělo" a tak jsem trošku experimentoval se softem, kterej umí spektrální analýzu a má generátor různejch průběhů. A když jsem zjistil, že zvukovka v poči má např. THD+N v řádu tisícin procenta a její pozadí je v celým pásmu krásných -130-140dbV, došlo na test toho nejpodstatnějšího - moje blatouchy :)

A tam jsem z hrůzou zjistil, že od posledního měření, kdy jsem před 15ti lety dal i 20kHz, na jednom uchu končím na 16kHz a na druhým s bídou 15k. Zoufale jsem pro jistotu nasadil sluchátka mladšímu klukovi a ten suverénně slyšel generátor až do 19k. Navíc od 500Hz nahoru rozdíl v citlivosti mezi blatouchama 2-5dB 10 Amatérský proplachy a vatičky nějak nezafungovaly, tak jsem se objednal do uchoservisu (ORL) a modlím se :)

Jak říká jeden můj starší kolega, co už pomalu věší hi-fi na hřebík, protože na jedno ucho skoro neslyší, stáří není podzim života, ale jaro smrti :)
upraveno 2x, naposled 29.01.2013 22:19:09
19:03:55
29.01.2013
Bobesh
-> Pavel P..: Taky tam chodím. Pan Horký,vida mne ve dveřích,se sice naoko pokaždý křižuje,na jakou starou veteš to zase budeme porovnávat rozměry ale vždy jsem pochodil 5
19:01:52
29.01.2013
King
-> Pavel P..: To Bobesh, ten to ozivil po roce! :-)
upraveno 1x, naposled 29.01.2013 19:02:41
18:39:13
29.01.2013
Pavel P..
-> King: dobrý... reagovat skoro po roce :-)) ale odpovím ti, řemínky jsem objednal zde: www.ame.cz/ 4
17:42:43
29.01.2013
StepaNoFUN
-> Bobesh: Mám tu samou "kvalitu" jenom v jiným obalu. Vložka už je nahrazena vložkou Ortofon. Hraje to pro moje poslouchání slušně, místní audiofilové by mě za to asi uškrtili. :-D

EDIT: Je to NC 300, přenoska ORTOFON OMB 5E a hraje to přímo do Phono vstupu na SONY TA-FE370...
upraveno 2x, naposled 29.01.2013 20:48:28
17:32:08
29.01.2013
U-Geen
-> King: kdysi jsme nechali opravovat gramec (tak 3 roky zpet) a reminek nebyl problem, uz ani nevim na kterym stroji to bylo. Jinak ja mam Dual s "changerem" LP, ale desek, co bych si poslech, je nejak pomalo, musim neco nakoupit :) S brumem mam ovsem taky trochu problem, problem je asi i v tom, ze mam koax od gramce tazenej soubezne s elektrikou a dalsima kravinama
17:25:04
29.01.2013
King
-> Pavel P..: Mám podobnýho krasavce od JVC, ale před 15ti lety mě stál v rožmitálským bazoši pětikilo :) Kde scháníš řemeny?

Jinak jsem konečně rozlousknul tajemství brumu tohodle kousku. Kdysi jsem nahradil původní šňůry s lacinejma cinchema na konci za "high end" mikrofoní kabely a přesto to po připojení na pre-amp při maximální hlasitosti trošku brumilo. Tak jsem se nasral, dal tam starou dobrou RG-58 a cinche Nakamichi a konečně nastalo ticho....teda jenom lehkej šum toshibáckých jfetů a opampů v předzesíku :)
16:58:43
29.01.2013
Bobesh
Kdo sháníte,zkuste pohlídat,vložka VM,jako základ dobrý:aukro.cz/show_item.php?it em=29849...
00:24:02
13.02.2012
1560 - zrušená registrace
-> Pavel P..:

Pěkný, to já si dnes koupil jen pár desek, navštívil jsem jistej antikvariát za účelem prozkoumání starých ABC, pohlednic a dopravní literatury (no, a taky potřebuju sehnat jednu učebnici do školy), a mimo jiné tam byly tři bedny plné desek (ceny od 30 do 80 Kč)... Teď už jen opravit kabeláž k bednám, na což se velmi "těším", jedna nehraje vůbec a jedna blbě. Problémem je ale to, že jsem kdysi velmi chytře ty kabely vedl za nábytkem, aby nebyly vidět...
upraveno 1x, naposled 13.02.2012 00:24:48
22:27:34
12.02.2012
Pavel P..
tož oživíme téma... dnes jsem za lidových 100kč získal tohodle fešáka... Pioneer PL-120, rok 1980...jedinou chybou byl řemínek kterej kdosi kdysi udělal z gumy od trenek3 takže z nouze jsem tam navlíknul tři dlouhé gumičky ale kupodivu to docela funguje :-) novej řemínek jsem už ale objednal...
zvětšit Gramofony aneb návrat audiopravěku - obrázek od Pavel P.. vložen 12.02.2012 22:27:34
08:57:29
08.10.2011
Bobesh
-> Tuner#2: Limited edition? Ale to jméno umělkyně mi stejně nic neříká41 Jinak pěkný,kolik si za to pískaj? Gramo běžně do šesti,Orto Bronze tak 7-8tis. Trochu mi to připomíná ten polotovar z Čs.Hi Fi klubu ale jak se říká,nejjednodušší věci fungují nejlépe.Tady je s tím vyfocená i autorka:www.hifinazory.cz/forum/v iewtopic.php?f=7&t=...
11:02:19
07.10.2011
Tuner#2 - zrušená registrace
Včera na Home cinema v Praze jsem si ošahal tenhle kousek konkrétně číslo 4/100 z výroční série: www.project-audio.com/mai n.php?prod=art1&...



Moc pěkný kousek.
Extreme Tyres