skoda.virt.cz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
Jaké pneu
prohledat
3448 příspěvků (zobrazeno 751 až 800) od 04.01.2011 do 21.06.2026, založil/a Šimi/Rapid 136
10:23:35
30.10.2020
30.10.2020

Tomaso435
-> vhml 30.10.20 07:00:46: ale nesmíš s ní potkat asfalt
10:21:24
30.10.2020
30.10.2020

vhml
-> Luky 30.10.20 10:14:49: jenom ta tovární tréninková Oktávka na švédskejch hřebíkách mi vždycky ujede :-D
10:14:49
30.10.2020
30.10.2020

Luky
-> Jarda - zrušená registrace 30.10.20 06:44:43: jezdil jsem je na Rapidu při různých závodech na sněhu a byl jsem bez konkurence 
Když byly nový, byl jsem nešťastnej že s tím skoro nejde udělat smyk
Tak jsem pak do zatáček lítal bez nějakýho velkýho brzdění a jen jsem řídil úhel skluzu ruční brzdou a plynem. To bylo úpně boží


Když byly nový, byl jsem nešťastnej že s tím skoro nejde udělat smyk
Tak jsem pak do zatáček lítal bez nějakýho velkýho brzdění a jen jsem řídil úhel skluzu ruční brzdou a plynem. To bylo úpně boží

10:06:08
30.10.2020
30.10.2020

vhml
-> Jirik_Tuňák1983 30.10.20 09:51:13: já je mám na Mazdě a není tam nějak zajímavé množství závaží. Ale asi bude dost záležet jak se zrovna sejdou kostry no. Na denní ježdění po dálnici to není, ale do hor lepší gumu neseženeš.
10:01:21
30.10.2020
30.10.2020

palinator
-> Jirik_Tuňák1983:
Kdyby to bylo aspoň o zajímavou částku levnější. Ale ušetřit na 205/55 R16 kilo to se fakt vyplatí.
Kdyby to bylo aspoň o zajímavou částku levnější. Ale ušetřit na 205/55 R16 kilo to se fakt vyplatí.
09:51:13
30.10.2020
30.10.2020

Jirik_Tuňák1983
-> Jarda - zrušená registrace 30.10.20 06:44:43: Ta by při tom malém rozměru mohla jít i vyvážit bez třikrát oběhnutého kola závažím. 
Moje vícečetná zkušenost byla taková, že u 16 a 17 rozměru byl člověk opocený, aby se vešel do 80g u ALU na straně a ještě musel optimalizovat vyvážení a gumu na ráfku. Jinak to u některých kusů vycházelo dost přes 100g. To, že se mi sešly tři různé kostry různých hmotností a tvaru patky v jedné dodávce, to ani nebudu komentovat. Každá guma navíc s jinak velkou ochranou disku.

Moje vícečetná zkušenost byla taková, že u 16 a 17 rozměru byl člověk opocený, aby se vešel do 80g u ALU na straně a ještě musel optimalizovat vyvážení a gumu na ráfku. Jinak to u některých kusů vycházelo dost přes 100g. To, že se mi sešly tři různé kostry různých hmotností a tvaru patky v jedné dodávce, to ani nebudu komentovat. Každá guma navíc s jinak velkou ochranou disku.
09:47:56
30.10.2020
30.10.2020

palinator
-> vhml:
U nás zase ráno. Asi na půl hoďky, tak 2 mm a ještě ne uplně všude.
U nás zase ráno. Asi na půl hoďky, tak 2 mm a ještě ne uplně všude.

08:40:17
30.10.2020
30.10.2020

vhml
-> Jarda - zrušená registrace 30.10.20 08:07:15: u nas byl snih 1 vecer loni 

08:07:15
30.10.2020
30.10.2020

Jarda - zrušená registrace
-> ZdrubT 30.10.20 07:16:20: uvidime, driv tu byla min. 4 mesice v roce souvisla vrstva
ale loni uz jen cca 2 mesice, navic pry tu zacnou i solit
ale loni uz jen cca 2 mesice, navic pry tu zacnou i solit
07:16:20
30.10.2020
30.10.2020

ZdrubT
-> vhml: Ale ten sníh nebude. 

07:00:46
30.10.2020
30.10.2020

vhml
-> Jarda - zrušená registrace 30.10.20 06:44:43: nejlepší guma do snehu 

06:44:43
30.10.2020
30.10.2020

Jarda - zrušená registrace
tak jsem na feldu zkusil Vraník HPL GREEN DIAMOND M+S
kdyz ted na zimu nemam tu 4kolu
kdyz ted na zimu nemam tu 4kolu
23:13:23
17.10.2020
17.10.2020

palinator
Na Toledu když jsem měl vepředu zimáky starý Pirelli asi desetiletý nebo jak starý, tvrdý jak prase, ale vzorek pěknej... Taky se spíš vytrhávala guma než aby se sjížděly. Nicméně stačily 3 jízdy v Mostě a bylo po nich. 
...a taky po přesuvníku vstřiku


...a taky po přesuvníku vstřiku

20:05:29
16.10.2020
16.10.2020

dragon_cb_cz
-> King: No tady právě nejsou potřeba, i na těch 205/50 R16 to dělá strašný pekla 

19:54:59
16.10.2020
16.10.2020

King
-> dragon_cb_cz: Tak na to jsou dobrý dojezdovky na všech kolech

19:14:34
16.10.2020
16.10.2020

dragon_cb_cz
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Já mám naopak pocit, že tam jsou nějaký nepřiznaný
Začínám to posuzovat stejně jako kamarád - to auto funguje jak má, když mám pocit, že mě chce zabít 
Začínám to posuzovat stejně jako kamarád - to auto funguje jak má, když mám pocit, že mě chce zabít 
19:12:04
16.10.2020
16.10.2020

Matthes, záškodník z TechWebu
-> dragon_cb_cz: Me hodne koni pochcipalo nastesti 

19:05:27
16.10.2020
16.10.2020

dragon_cb_cz
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Jj ty moje taky mely super vzorek, ale zacaly se doslova rozpadat. Coz mi na splasenym sobovi neprislo uplne idealni.
19:00:34
16.10.2020
16.10.2020

Matthes, záškodník z TechWebu
-> dragon_cb_cz: Ty moje gumy se uz neojizdej. Jen se z nich vylamujou kusy plastu, drive gumy :-D
18:59:08
16.10.2020
16.10.2020

dragon_cb_cz
-> Matthes, záškodník z TechWebu 16.10.20 18:19:14: Znám. Na 900NG už jsem teda tu prehistorii vyměnil, protože už vypadaly fakt hodně špatně, ale moc jsem si nepomohl. Za mokra se do křižovatky rozjíždím jako začátečník
A s chutí to hrabe i ve 100km/h v přímém směru a to zdaleka nemusí mít člověk plný plyn. Jen teď po pár cestách z/do školky/školy jsou ty pneu na předku takový "otrhaný" teda 
A s chutí to hrabe i ve 100km/h v přímém směru a to zdaleka nemusí mít člověk plný plyn. Jen teď po pár cestách z/do školky/školy jsou ty pneu na předku takový "otrhaný" teda 
18:19:14
16.10.2020
16.10.2020

Matthes, záškodník z TechWebu
-> King 16.10.20 17:15:02: Jj 
-> bouchy: Jj, vymenim a stary prodam za 500 na bazosi
Na Volvu mam gumy z roku 2001, letni. Mišeliny. Když je mokro, tak to auto hrabe i na trojku, ale v zatackach a pri brzdeni ok. Asi je to moc silnej motor no

-> bouchy: Jj, vymenim a stary prodam za 500 na bazosi

Na Volvu mam gumy z roku 2001, letni. Mišeliny. Když je mokro, tak to auto hrabe i na trojku, ale v zatackach a pri brzdeni ok. Asi je to moc silnej motor no

17:32:21
16.10.2020
16.10.2020

bouchy
-> Matthes, záškodník z TechWebu: Dal bych tomu poslední zimu (teda pokud jezdíš jen normální trasy) a pryč s nima. Moje blizzaky jsem nedokázal dojezdit (ty 4mm jdou asi opravdový minimum
), tak asi pudou nebo je někomu daruju. RV 2012
- po 4 letech už jen kolem komína.
Nasadit opačně jdou - stojí to za to? 2x přezout,vyvážit, nahodit... 400...
), tak asi pudou nebo je někomu daruju. RV 2012
- po 4 letech už jen kolem komína.Nasadit opačně jdou - stojí to za to? 2x přezout,vyvážit, nahodit... 400...
17:15:02
16.10.2020
16.10.2020

King
-> Matthes, záškodník z TechWebu: To bude asi ten "měřič prdele " a ne šíp

16:59:42
16.10.2020
16.10.2020

Matthes, záškodník z TechWebu
16:29:50
16.10.2020
16.10.2020

Jirik_Tuňák1983
-> vhml 16.10.20 12:57:00: Jo, je to masakr.
12:57:00
16.10.2020
16.10.2020

vhml
09:39:01
16.10.2020
16.10.2020

Jirik_Tuňák1983
-> vhml 16.10.20 08:53:57: Už jsem to říkal, to mi dělaly letní kuntíky. Byl jsem na geometrii a prostě nic. Bylo to tvarem vzorku, hmotností vozu a pravděpodobně i geometrií samotných náprav.
Teď si vem, jak musí vypadat široké gumy na starších zadohrabních Mercedesech. Viděl jsi v rejdu ty záklony, odklony, příklony?
Teď si vem, jak musí vypadat široké gumy na starších zadohrabních Mercedesech. Viděl jsi v rejdu ty záklony, odklony, příklony?

09:11:58
16.10.2020
16.10.2020

vhml
-> palinator 16.10.20 08:59:29: foukám 3.2 , to mi taky nepřijde úplně málo 

08:59:29
16.10.2020
16.10.2020

palinator
-> vhml:
Nafoukat na kámen.
Nafoukat na kámen.

08:53:57
16.10.2020
16.10.2020

vhml
Takhle jsem vyhazoval ty zimní BFka loni. Uprostřed 6mm a po obou krajích nějaký 2 protože to i v XLku mělo bočnici jak hadr.
08:49:50
16.10.2020
16.10.2020

Jirik_Tuňák1983
-> Matthes, záškodník z TechWebu 15.10.20 23:29:11: Kokos, je to šíp a nebo assmetr? Jestli je to assmetr, tak ji nazuješ opačně a ona se v zatáčkách za chvíli při těch našich zimách olítá na menší výšku vzorku.
Sice říkají něco o testování na autě při výrobcem stanovené montáži, ale to bych úplně neřešil. Platí pro WR A3, A4.
Sice říkají něco o testování na autě při výrobcem stanovené montáži, ale to bych úplně neřešil. Platí pro WR A3, A4.
23:29:11
15.10.2020
15.10.2020

Matthes, záškodník z TechWebu
-> King 15.10.20 22:59:12: Jo no, když jsou to zimáci 

22:59:12
15.10.2020
15.10.2020

King
-> Jirik_Tuňák1983: Tak asi zimní, né?!

21:51:33
15.10.2020
15.10.2020

Jirik_Tuňák1983
-> Matthes, záškodník z TechWebu 15.10.20 21:16:36: A jakej to má vzorek piči...

21:16:36
15.10.2020
15.10.2020

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Jirik_Tuňák1983: Nokian
Přesnej typ nevim...
Přesnej typ nevim...21:10:37
15.10.2020
15.10.2020

Jirik_Tuňák1983
-> Matthes, záškodník z TechWebu 15.10.20 18:44:42: A co to je za gumu? To je taky celkem zásadní otázka. 

18:44:42
15.10.2020
15.10.2020

Matthes, záškodník z TechWebu
Vyhodili byste zimáky, který maj 6-7 mm dezénu ve skoro celý šířce gumy, když maj na jedný straně olítaný hrany? Je to rozměr 215 a olítaných je asi 25 mm na vejšku 4-5 mm.
Nechal jsem si je obout na služebák a dostal jsem zjebáno, že jsem se nezeptal předem, protože 2 gumy jsou "v hajzlu"

Tak když jsou v hajzlu, proč je doprdele nevyhodili na jaře, když všechny ty gumy procházeli a vyhodnotili, že jsou dobrý?
Nechal jsem si je obout na služebák a dostal jsem zjebáno, že jsem se nezeptal předem, protože 2 gumy jsou "v hajzlu"

Tak když jsou v hajzlu, proč je doprdele nevyhodili na jaře, když všechny ty gumy procházeli a vyhodnotili, že jsou dobrý?
10:47:54
13.10.2020
13.10.2020

palinator
-> Jirik_Tuňák1983:
Jo, tomu věřím.
Jo, tomu věřím.
10:45:19
13.10.2020
13.10.2020

Jirik_Tuňák1983
-> palinator 13.10.20 10:16:25: To se sice nevyhazují, ale velkoodběratel ti je už nevezme jako nové, ale se slevou. Standardně se dva roky staré gumy přeceňují. Za cenu nových max 1 rok.
10:35:05
13.10.2020
13.10.2020

MVM
Loni jsem na jistou flotilu aut MB a Audi nazouval na zimní asi 5 sad značku GITI. Tak jen pro úvahu.. Z myho pohledu byly pěkný. A pokud budu řešit,pujdu do nich..
10:16:25
13.10.2020
13.10.2020

palinator
-> Jirik_Tuňák1983:
Já nepoznám nic.
Na Toledo jsem kupoval nějaký letní Continentaly nikdy nepoužitý, ale obutý, ty měly snad 6 roků nebo kolik a na omak guma krásně měkká, jako nová. Taky docela rychle mizely.
Jestli se v konečným důsledku vyhazujou dvouletý gumy na skládku, protože je nikdo nechce, tak to potěš prdel.
Já nepoznám nic.
Na Toledo jsem kupoval nějaký letní Continentaly nikdy nepoužitý, ale obutý, ty měly snad 6 roků nebo kolik a na omak guma krásně měkká, jako nová. Taky docela rychle mizely.Jestli se v konečným důsledku vyhazujou dvouletý gumy na skládku, protože je nikdo nechce, tak to potěš prdel.
22:50:09
12.10.2020
12.10.2020

Jirik_Tuňák1983
-> palinator: Myslíš? Výrobce dává garanci, ale znát to je.
22:30:56
12.10.2020
12.10.2020

palinator
-> Mr._Nosferatu:
A co že jsou 2 roky starý? Těm gumam je to jedno když jsou uskladněný a nepoužitý.
A co že jsou 2 roky starý? Těm gumam je to jedno když jsou uskladněný a nepoužitý.
17:57:37
12.10.2020
12.10.2020

Mr._Nosferatu
-> David29: jezdil jsem je na roomstru, jak letní 17 tak zimní 15, kupodivu byly lepší než 2 roky starý barum, ale na Renaulta jsem zvolil zimní nokian (byly o 80kč/kus dražší než tomket)
Jen jsem je musel nechat po cca 1000km převážit, ale co bych taky chtěl, když jsem za přezutí v praze platil něco kolem 500kč...
Dokonce u nás na jich jezdí i taxi, ale tam je to spíš kuly ceně...
Edit.: jen pozor na stáří, běžně prodávají kola vyrobená před 2mi lety.
Jen jsem je musel nechat po cca 1000km převážit, ale co bych taky chtěl, když jsem za přezutí v praze platil něco kolem 500kč...
Dokonce u nás na jich jezdí i taxi, ale tam je to spíš kuly ceně...
Edit.: jen pozor na stáří, běžně prodávají kola vyrobená před 2mi lety.
17:51:16
12.10.2020
12.10.2020

David29
Dacií najezdím tak +/- 10km denně, couračky po Praze.
Je jasný, že nechci dávat za pneumatiky 20 000 - takže koukám na cenovku primárně.
Co myslíte? Tuhle značku neznám, nejsou ty gumy šišatý?
www.nejlevnejsipneu.cz/cz /pneumatika.php?id=139055
Je jasný, že nechci dávat za pneumatiky 20 000 - takže koukám na cenovku primárně.
Co myslíte? Tuhle značku neznám, nejsou ty gumy šišatý?

www.nejlevnejsipneu.cz/cz /pneumatika.php?id=139055
00:19:29
09.10.2020
09.10.2020

Matthes, záškodník z TechWebu
Jinak jsem mame koupil na fabii ty Nokiany celorocni, tak snad to bude dobry...
www.nokiantyres.cz/celoro cni-pneumatiky/nokian-weat herproof
www.nokiantyres.cz/celoro cni-pneumatiky/nokian-weat herproof
00:17:15
09.10.2020
09.10.2020

Matthes, záškodník z TechWebu
-> Jarda: Toje nejaka pranostika? :-D
00:14:49
09.10.2020
09.10.2020

Jarda - zrušená registrace
-> dragon_cb_cz 07.10.20 15:51:53: me u octy odesla spojka, takze ocekavam poradnou zimu, alespon zas neco takovedleho... img.skoda-virt.cz/vase_au
ta_upload/.../1212_2017-12
-22_21-11-28_85.jpg
jinak k tematu, co na funa 165/80 R13? OR34 by na tom byly docela sokujici...
jinak k tematu, co na funa 165/80 R13? OR34 by na tom byly docela sokujici...
14:13:57
08.10.2020
08.10.2020

vhml
Nevíte někdo jestli budou letos k sehnání tyhle gumy? www.pneumatiky.cz/nexen-w
inguard-snowg3-wh21-195-65
-r15-95-t-xl-zimni-pneumat
iky-17682-t1
Na Nexeny tu byla nějak chvála, ale v XL to nemají nikde skladem.
Na Nexeny tu byla nějak chvála, ale v XL to nemají nikde skladem.
20:24:15
07.10.2020
07.10.2020

King
-> saskyn2 06.10.20 19:12:15: Ji myslim ty "nejlepsi ". Ale na obhajobu jejich mistni pobocky musim rict, ze tam maji vcelku stabilni team, takze vetsinou neni problem. Ale kdyz zajizdim do dilny a mladej novej servisak se tvari jako puchejr a ma v pici zdravit zakose, neco mi rika, ze bude problem - a byl


