zadní kotoučové brzdy

prohledat
594 příspěvků (zobrazeno 551 až 594) od 18.06.2009 do 20.09.2023, založil/a Saky
řadit dle data
19:20:53
25.01.2016
djmaso
-> Tuner#2: -> havlik: díky chlapíí
19:17:36
25.01.2016
havlik
-> Tuner#2: já tam 13" dostal ale musel by se brzdič kousek odbrousit ale nic zásadního
19:08:59
25.01.2016
Tuner#2 - zrušená registrace
-> djmaso 25.01.16 19:07:18: Nejmenší kolo tam dostal radekp a to 14" ARC a i tak musem brzdič obrousit a má tam i podložku tuším.
19:07:18
25.01.2016
djmaso
-> Tuner#2: to není na moje .., spíš se mi jedná jestli na octavia brzdič dostanu 13 disk bojím se, že i 14 bude malej prostor
19:03:30
25.01.2016
Tuner#2 - zrušená registrace
-> djmaso 25.01.16 14:37:17: Ručka na lano a 13" kolo se tak nějak vylučujou obzvlášť s MTX kolem.
14:38:38
25.01.2016
Eidy
-> djmaso: Ty třmeny jsou všechny podobný, takže klidně octa. Otázkou spíš pak je, jaký kotouč. 4
14:37:17
25.01.2016
djmaso
čaute, drobet oživím



otázka jakej-z čeho brzdič

zadání- zadní náprava, kotouč, ručka na lano, 13´ kola
15:09:25
20.07.2010
havlik
-> colaczech: má ho normálně na stránkách a většinou i funguje
15:02:55
20.07.2010
colaczech
-> wenca: jo dela, aspon myslim ze jo. Pac me uz je dela pres rok, zalohu jsem mu posilal nekdy na zacatku roku 2009.

Jelikoz na icq neodpovida, a pres email je to na dlouho, tak bych chtel pozadat nekoho, kdo ma ne nej tel. kontakt, nech mi ho napise sem nebo pres SZ. Diky.
14:14:02
20.07.2010
wenca
zdar delas to jestě??
20:34:02
25.06.2009
radekp
-> Saky: Hele, nemusí to být zrovna kotouč z Feldy, chci jen nějaký, který je běžně k dostání a který není ze starého auta (půjde za pár let koupit).
Pokud to tak děláš, nechci vyjimku, jen při informacích na mail bych prosil upřesnit a je to. Moc dík
20:26:26
25.06.2009
Saky
-> radekp: musi se pouzit kotouc vhodneho prumeru a vhodne vysky.. prumer musi sedet vzdy a vyska se da dohnat drzakem.. pri variante nejjednodussiho tedy rovneho drzaku tam je nejakej kotouc z nejakyho seata na to to mam odladeny.. stojej ai 800oba..presnej typ samozrejme sdelim pripadne dodam i s kotoucem to je to nejmensi.. ted to nevim.. uz se ptal tuner2 ale nemam tady vykresy a variant deam tolik ze si proste nepamatuju jakej kotouc jde zrovna sem.. pokud bys chtel kotouc z feldy slo by to taky ale na ukor slozitosti a tim ceny drzaku.. a cele by se to muselo udelat uplne jinak..
18:51:06
25.06.2009
radekp
-> Saky: Tak nám do toho vnes světlo, jaký kotouč tedy můžem použít?
18:44:13
25.06.2009
havlik
-> radekp: no nechci kecat ale pokud si to správně pamatuju tak ted saky používá kotouče z něčeho jinýho ale fakt nevim už je to dlouho co sem to s nim řešil
18:41:16
25.06.2009
radekp
-> havlik: Jasně, prostě bych chtěl použít kotouč z Felicie...
18:29:22
25.06.2009
havlik
-> radekp: koutouč se odvijí od brzdiče:)
18:24:52
25.06.2009
radekp
radekp 24.06.09 20:55:43 napsal:
→ Saky: Mám taky zájem o náboje s roztečí 4*100.
středící kroužek 57,1mm. Držák brzdiče na Octavii.
Jaká by byla cena, kdybych si nechal udělat i držák na 4p? (Pro případ,
že by byla potíž sehant brzdy z Oct..)

Tak v tom případě bych chtěl brzdič na Octavii. je třeba specifikovat i kotouč? Chtěl bych použít přední z felicie....
mail je: radek.pomp@seznam.cz
21:08:12
24.06.2009
Saky
jinak ti co jeste neco chteli napisu Vam mejl s variabilnim symbolem a doresime detaily..
ti co chteli neco poslat snazil jsem se to poslat, slovaky doposlu tenhle tyden.. a komu jeste enco chybi co jsem slibil necht se ozve nebot uz o nicem nevim-) ja mam totiz malou pamet-))
21:06:54
24.06.2009
Saky
-> radekp: kazdy nabojek je konstrukcne jiny.. nejde pouzit nabojek na 4pistek s drzakama pro brzdic z oktavky a obracene..
20:55:43
24.06.2009
radekp
-> Saky: Mám taky zájem o náboje s roztečí 4*100. středící kroužek 57,1mm. Držák brzdiče na Octavii.
Jaká by byla cena, kdybych si nechal udělat i držák na 4p? (Pro případ, že by byla potíž sehant brzdy z Oct..)
19:52:38
20.06.2009
milano
az pojdes tie postarky6 podaj prosim ta znova aj ten moj nestastny balik s prednymi chladakmi. dufam ze teraz dorucenie prebehne uspesnejsie. dopredu pozdravujem slovensku postu.
17:23:31
19.06.2009
Bery
v neděli jedu do prahy-navečer-nezastihnu tě v garáži-že bych se zastavil?...teda pokud nebudeš se ženou trávit pohodový večer...nebo v týdnu-chci se zastavit ještě pro pneu,tak že bych to vzal při jednom...
12:27:25
19.06.2009
vhml
-> Saky: jen tak mimochodem, přední 12mm kotouče mi posíláš už od března, stihneš to ještě letos?
10:08:16
19.06.2009
Eidy
-> Saky: Dík za bezva popis. Příští týden jsem na dovolený, takže pokud mě budeš psát, nediv se, že neodpovídám. Ale jak jsem řekl, závazně beru 2 zadní náboje 4x130 "do kytičky" s dírama na štefty.4
09:06:11
19.06.2009
Saky
-> Eidy: jinak vse ostatni je CNCcko.. tim ze jsem minimalizoval verze v podstate na 3 se to da.. ty nalevo jsou na 4pistky a 4x100 kotouc uchycenej zazadu stejne jako ma skodovka zepredu.. jen se do toho zalisuje stredici krouzek ten je napravo pod tema cernejma.. ty uprostred jsou rovnez na 4pistky vetsinou dve roztece z nich jedna je 130, proto jsou vetsi.. verzi jakou chces je druhej nabojek zeshora tam je videt jen 8 der.. pokud je tahle varianta tak ta se da jeste objet frezkou ze s toho vznikne kyticka a cele to je pak lehci.. ty cerne jsou na M3ku BMW napredek pro pouziti vetsich nez originalnich kotoucu-) a hlavne je to uplne jinej system uchyceni nez ma BMW v serii..
ty tehlice to je upravena tehlice na facko/feldu pro pouziti jinych brzdicu a vetsich kotoucu.. k tomu je adapter podle toho jaky kotouc jaky brzdic atd.. tam je reseni chlazeneho kotouce prumeru treba 280, 312mm nebo treba 4pistkoveho brzdice.. a ty krouzky jsou prislusenstvi..
jinak sada je vcetne tech redukcnich krouzku a uchycujicich sroubu.. v sade nejsou jen brzdice a kotouce ty jsou vetsinou nove bezne seriove..
jeste pro zajimavost vyrobni postup.. material 14220 obroben v zihanem stavu zuslechten na 900-1000MPa pak doobroben na CNCcku pak prostouchany drazky.. tim vzniknou polotovary do kterych se navrtaji bud diry na kolove srouby a nebo zavity, roztec na prani.. pak se dolisuje stredici krouzek ten uz muze byt z cehokoliv treba ze silonu, duralu.. v mem pripade je polotovar trubka 11523 opet na CNCcku.. lisuje se to se standartnim presahem proti H7 dire v nabojku.. pote je vse pozinkovano (olivovy pozink pripadne jina povrchova uprava na prani)
jine nabojky jsou treba i jine materialy at uz vykovky nebo kvalitnejsi oceli pokud je potreba to jsou treba LRove nabojky..
tak asi tak.. uz si jen poridit domu stroj na protahovani drazek-) a je to-)
08:54:16
19.06.2009
Saky
-> Eidy: beru na vedomi.. behem tydne az se pobere vic zajmecu vygeneruju nejake variabilni symboly a rozeslu to..

jinak ty nabojky jake myslis jsou odlitek, nema cenu vyrabet draze neco na co existuje levny polotovar.. jsou jen upravene to je zadni kotoucova brzda na felicii.. cele reseni drzaky nabojky vychazi asi na 1500,- a je to vsechno nove pozinkovane dokoupis brzdic nekde z vrakace za cca 1500 a nove kotouce za cca 700 a mas zadni kotoucovou brzdu na facko/feldu za cca 4000.. a vse nove... jsou lidi co shanej na vrakacich 2kovyho golfa coz je podobne a za ten srot vse stare daj podobne penize..
07:24:45
19.06.2009
Eidy
-> Saky: Nepředpokládám, že bych někdy měnil rozteč, nicméně není na škodu mít dveře otevřené. A že to nebude symetrické mi fakt neva.
Chceš zálohu? Ok, pošli mi číslo účtu a jsme domluvený. Jaký je VS nebo nějaký "heslo". 1
Ještě mě zajímají (čistě ze zvědavosti) ty nábojky na fotce dole vedlě těhlice. Vypadají jako by byly točený z odlitku. Nebo je jen CNC?
23:50:42
18.06.2009
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Saky: To bude zrovna Hrocháč, ale asi jo, ať to mám doma. S tím lisování jsem to přesně tak myslel, že mě uděláš na kola co mám teď a když budou třeba jiný, tak se to vyštípe a udělá nová redukce. Ozvu se.
20:56:49
18.06.2009
darabos
-> Saky: oki ... no ja to chcem toho sa nemusis bat :) a vrchni sa na tie postarky 3
20:54:00
18.06.2009
Saky
-> darabos - www.mscfilakovo.sk: vim zes neposilal zalohu ze slovenska by to bylo komplikovane.. pro tebe tady jedny mam.. snad se pristi tyden dohrabu na postu.. ale posta je jedna z mych slabsich stranek.. -) nekdy se tam chystam i dva tri tydny.. a kolikrat pak neco poslu a jeste se me to vrati ze to uz dotycnej nechce-)
chtelo by to sbalit nejakou postacku-)
20:50:44
18.06.2009
darabos
-> Saky: Nezbudni na mna, ja som neposielal zalohu! 1

...kedy budu uz doma 32
20:38:06
18.06.2009
Saky
-> Eidy: kdyz se podivas na fotky jak je to resene tak pokud je tam jen jedna roztec a diry na uchyceni kotouce jsou diry po 45st pokud dostanes takove reseni a dodatecne tam dovrtas dalsi diry nebudou symetricky samozrejme ze to nicemu nevadi masa i mista tam je dost ale uz to neni symetricky-) kdyz se objedna rovnou dve roztece navrta se to po 30st a je to rovnomerne.. ale me je uplne jedno jak to bude delane..
co se tyka zahrnuti nezahrnuti do objednavky.. po predchozich zkusenostech chci od pripadnych zajemcu 1000kc zalohu.. tim klesne vyroba jen pro vazne zajemce a kdyz se to dodela je to behem nekolika dni pryc.. pokud jsem delal bez zalohy lidi to pak treba uz nechteli a zbejvalo me dost nabojku (standartni nabojek neni problem prodat nekomu jinemu, byl jsem ve stavu ze sem nedelal dlouho nic a za jakykoliv standartni nabojek me lidi trhali ruce, ale zbejvali vetsinou nejake nestandartni reseni ktere nekdo objednal a pak treba zjistil ze je k nicemu a takove reseni je pak uz neprodejne.. ) tak se udelal varianta se zalohou a je klid..
s tim ze pokud nedodrzim termin do konce prazdnin samozrejme zalohu vratim v tom neni problem..
20:32:23
18.06.2009
Saky
-> havlik: no vzhledem k tomu ze tahle serie se objednavala pred 10tydny a uz je hotova tak predpoladam stejny prubeh ted uz se to dela oficialne, normalne bych se na to uz vykaslal ale kdyz jsem to tem lidem pred rokem slibil tak at to aspon maji... a ti ostatni se aspon svezou s vlnou a budou to mit taky.. samozrejme do toho spada doba dovolenych takze se da predpokladat ze se to malinko posune ale do konce prazdnin si myslim ze to bude.. material uz tady na vetsinu mam uz jsou vytocene i nejake polotovary tak snad to pujde.. vzhledem k tomu ze uz na to pak kaslu tak to budu chtit mit z krku..
20:29:13
18.06.2009
Saky
-> Tuner#2: spis bych doporucoval nelisovat to tam a lisovat az budes pevne rozhodnutej.. ale to je samozrejme na Tobe.. no ted se soustruzej jeste objednany nabojky, pak jedu na dovolenou a pak uz to potrebuju vedet.. nejposlednejsi termin je prvni tyden v cervenci..
17:33:16
18.06.2009
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Saky: OK, takže když upustíme od 4 x 130 (to jsem chtěl jenom do rezervy) tak by to neměl být problém. Středící kroužek by se udělal na kola co mám teď (to musím změřit), nalisoval by se tam a až by šla náprava na auto tak by se vidělo, zda ho použiju a nebo si nechám vytočit na menší díru. Co se týče rozšíření, tak to chápu, holt to doženu buď v budoucnu ET kol a nebo podložkou. Do kdy je čas na rozhodnutí na tu sadu pro brzdiče z Octavie? Rád bych si vyzkoušel jak to brzdí u někoho na Hrocháči.
17:16:39
18.06.2009
havlik
-> Saky: v červenci kterej rok40
16:53:53
18.06.2009
Eidy
-> Saky: Co je potřeba k tomu, abys mě zahrnul do příští výroby? Předpokládám, že kdyby náhodou, do velkého náboje si můžu navrtat 4x cokoliv. Ale 4x130 je mi sympatická 5
16:50:49
18.06.2009
Saky
-> Eidy: 4x130 mam jedny jediny pro nekoho, kazdej chce vetsinou vic der, aby ten co je vrtal vic rval-) nicmene v tehle serii ti je muzu udelat, s tim ze budou nekdy v cervenci pokud vse pujde tak jak ma.. -)
16:42:55
18.06.2009
Eidy
-> Saky: Pokud zbudou 2 náboje pro rozteč 4x130 tak je závazně vezmu.
16:33:49
18.06.2009
Saky
-> Tuner#2: 1, oktavkovej brzdic je delanej na prumer 232mm a nejde skombinovat s rozteci 4x130 nebot proste neexistuje takovej kotouc kterej by byl tak malej a mel tak velkej klobouk.. takze oktavkovej brzdic jen s rozteci 4x100 4x98 nebo 5x100 a nebo kombinace 4x100 + 4x98
pokud ti jde o lanovodnou rucku je reseni pouzit brzdic ze superba kterej je delanej na vetsi prumer a tam uz se da 4x130 myslim nacpat.. to bych se ale musel podivat.. nicmene znamena to jeste navic upravit kotouc tak aby mel dvojici der coz neni zas takovej problem..
vetsinou delam jen jednoroztecove reseni a tam se vzdy najde nejakej pouzitelnej kotouc.. kterej padne bez uprav.. ale jak rikam to by asi nebyl problem..
u tehle reseni je vzdy kotouc presunutej zvnejsku na nabojku a vysunuti oproti originalu je dano hloubkou kotouce.. u oktavkoveho reseni to je bud 17 nebo 22mm podle pouziteho kotouce, u toho superbu to bude hodne podobne.. pokud chces vic uz je to na ukor slozitosti drzaku a hmotnosti nabojku a to navysuje cenu.. proto je lepsi udelat standartni reseni ktere je treba plus 17mm a pokud chces plus 30 tak se prida potom ven 13mm hlinikova podlozka.. ktera bude osazena (nalisovana treba) na stredovem krouzku a budes mit o tech 13mm delsi kolove srouby..
co se tyka stredovych krouzku... varianta s lisovanym stredicim krouzkem vznikla z potreby univerzalnosti.. driv to bylo v jednom kuse, pak sem mel treba 4nabojky 4x100 a ctyri ruzne prumery krouzku proto 4 ruzne vyrobky a 4krat prestavovat NCcko.. takhle to je vsechno stejne a tedy univerzalni.. pak se jen zvoli jina roztec a nalisuje jiny krouzek.. ted muzu mit i udelane polotovary a kdyz nekdo chce tak vezmu vysoustruzenej polotovar s drazkama a jen dodelam zavity enbo diry na stefty v rozteci jakou kdo chce a je to cele strasne rychle..
ono vzhledem k tomu ze se krouzek lisuje do slepe diry tak ho asi tezko pak nekdo vylisuje ven, nicmene krouzek je tenkostenny asi 1,5mm a destruktivni metodou by mel jit vyndat (jsou to ty krouzky na fotce vpravo nahore pod tema cernejma nabojkama) a neni problem udelat jakykoliv jiny... rovnez pokud nekdo chce podlozku tak se udela krouzek delsi aby sedela podlozka na krouzku a jeste krouzek precnival ven pro kolo..
15:05:42
18.06.2009
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Saky: Uvažuju že bych vzal sadu pro brzdiče z Octavie pokud je ještě možnost.

Co vše pohlídat, aby to bylo zadáno bez chyby? Chtěl bych aby byl zadek širší (nemusel bych mít podložky, tzn. tak o 25 - 28mm na každé straně pokud to jde, dvě rozteče a to 4x100 a 4x130. Co se týče středícího kroužku, tak píšeš že je vyndavací, teď má kola probraný na asi 64mm, ale kdybych chtěl v budoucnu jen 57,1 nebo jiné, tak aby to šlo vylisovata soustružník by udělal nové. Co je ještě potřeba znát? Jaké kotouče tam pak používáš?
14:32:41
18.06.2009
Saky
různé provedení, různé rozteče, středící kroužky podle Vašich objednaných požadavků

NAVÍC mám 4 polotovary bez děr do kterých se dá dovrtat cokoliv..středící kroužek je pro větší univerzálnost lisován provedení na 4pístkový brzdič

dále mám nevyzvednutý set na felicii/favorita zadní kotoučové brzdy 4x100 brzdič oktavia
a přední kotouč chlazený 280 nebo 312mm s brzdičem z oktavky.. upravená těhlice s adapterem pro uchycení brzdiče osazené novým ložiskem FAQ vše pozinkované složené..

a během července se dodělá poslední objednaná serie a potom již s nábojkama pro škodovkáře končím.. za tu cenu co to dělám se to musí vyrábět ve větší serii, která už určitě nebude.. zdražovat to nechci, dotovat taky ne tak kdo to chce má asi jednu s posledních možností..

omlouvám se těm kteří čekali rok i více, prostě jsem to nechtěl dělat touhle cestou jak to dělám teď tak se čekalo.. teď je to udělané z větší části oficiální cestou, kdy je zaručen termín, ale je to dražší proto už s tím prostě končím.. dnešní výrobní cena je v průměru 3950kč za sadu, malé nábojky oktávkové jsou levnější, 4pístkové velkých průměrů jsou logicky dražší.. lidem kterým jsem to slíbil za 3700 a vydrželi čekat, těm to dám za těch slíbených 3700.. ostatní to mají za 4000 do vyprodání všeho co mám...

pokud se najde někdo kdo zaplatil zálohu, já se mu neozval ať se mě ozve, pokud je někdo kdo to ještě chce v průběhu prázdnin mít (jakoukoliv variantu) ať se taky ozve do konce června pak už nebudu dělat další

a pokud by se našel někdo další kdo by to chtěl vyrobit do budoucna i to se dá, ale výroba jedné sady vyjde asi na 6000 a to je cena která je ještě možná pro někoho akceptovatelná, ale já to za tuto cenu vyrábět nebudu abych to měl doma skladem pro případné zájemce... takže pak už jen na objednávku za tyhle peníze
14:13:45
18.06.2009
Saky
malá ukázka
zvětšit zadní kotoučové brzdy  - obrázek od Saky vložen 18.06.2009 14:13:45
14:02:30
18.06.2009
Saky
Tak jsem se konečně úspěšně dohrabal ke zdárnému konci a nábojky na zadní kotouče jsou hotové, proto bych prosil ty kteří zaplatili zálohu ať se ozvou většině jsem asi napsal ale možná jsem na někoho zapomněl..
zatím mám jen variantu na 4pístkové brzdiče ty oktávkové a jiné se dodělávají v další serii.. prostě toho bylo najednou moc tak sem to musel rozdělit..
případně pokud to někdo chcete mám i něco navíc..
Extreme Tyres