Vysvetlite mi, prečo...

prohledat
272 příspěvků (zobrazeno 251 až 272) od 25.10.2010 do 13.04.2018, založil/a ondrej.
řadit dle data
09:20:50
26.10.2010
Borin - Král tuzerů
To je zase debilní a naprosto zbytečná diskuze...Tady někdo nedokáže pochopit, že 100 lidí 100 chutí...každému se líbí něco jiného a pro každého je vrchol kýče taky někde jinde...
08:24:07
26.10.2010
Lubes - zrušená registrace
-> Fén: aj to je riešenie :-)
00:12:28
26.10.2010
haso
-> Fén: 157
23:58:34
25.10.2010
Fén
Může mi někdo vysvětlit proč lidi jsou schopni investovat peníze a čas do XX let starých aut, které znečišťují ovzduší a jsou po bezpečnostní stránce velmi nebezpečné nejen pro posádku? Nechápu co ještě dělají na silnicích, když už jsou dávno za svým zenitem a dávno patří sešrotovat.

Nebylo by účelnější ti peníze a čas věnovat rodině!? Nechápu.
23:25:50
25.10.2010
Lubes - zrušená registrace
Ako tu už viacerí spomínali,každý má rád niečo iné....sú síce aj tuzeri ale myslím že aj niektoré vytunené ,vkusne vytunené škodovky vedia očariť :-) napríklad Jurisova 130tka ...podla mňa kus krásne prevedenej úpravy...aj ja som kedysi začínal tak že aký laminát som zohnal hned som to dal na auto...tiež už som teraz zástancom sérioviek v udržiavanom stave s jemným tuningom ak sa to dá tak nazvať....a k tým nápravám....myslím si že ked si dá niekto tú námahu trošku vymalovať ten podvozok ,nieje na tom nič zlé...lepšie ako mať hrdzavé ,či hnilé nápravy a myslím že tá farba nič nepokazí ani nič neovplyvní...či bude ta náprava po GO a bude zelená ,oranžová alebo ružová,myslím že je to jedno....účel to splní
18:11:23
25.10.2010
haso
darklord 25.10.10 15:20:48 napsal:
Nie kazdy chce mat z auta veterana, na ktorom sa ides zabit uz pri 60km/h.
Z casti mas pravdu ale z tej druhej meles blbosti 8

52
18:08:00
25.10.2010
aceboss
-> ondrej.: Každý člověk má svůj styl a co jsi udělá ze svého auta tak to má a ostatním to může být víte kde...5 Né všem se libí auta typu 742/7438natož ještě v seriovém stavu 8
18:00:18
25.10.2010
palinator
-> ondrej.:
Neuznáváš ani styl úprav člena Tomáš#K?
skoda-virt.cz/cz/.../4129 -tomas-skoda-120-l

Osobně mám v plánu téměř sériový stav, ovšem přeci jen upravený tak, aby vůz vypadal z mého pohledu trochu lépe. Decentní části náprav, nádrž, bubny a přední brzdy chci v barvě karoserie, stejně jako spodek kastle, který tak vypadal již v originále.
Budu asi patřit i k těm zvrhlíkům, kteří o závit zkrátí přední pružiny, jelikož je to levnější varianta, která také v mnoha podobách úspěšně jezdí, včetně některých nejmenovaných závodníků.
Teď chci ohodnotit. Také můj plán stojí za hovno?
16:38:40
25.10.2010
ToMi
Kazdému sa páči niečo iné...niekomu lamináty, krídla, spojlery...inému sériový stav...je to každého vkus ale veľa spraví aj kvalita práce.
16:22:46
25.10.2010
Viliam - zrušená registrace
-> ondrej.: To je taká istá otázka, ako keď sa spýtaš, prečo si mladý človek ničí zdravie cigaretami, v horšom prípade drogami. Alebo prečo zo seba pekné dievča robí kurvu, hoci má na viac... Stretneš sa s rôznymi názormi, ale odpoveď na to nenájdeš.

Edit: Tiež súhlasím s -> MATTESS:
upraveno 1x, naposled 25.10.2010 16:24:42
16:05:52
25.10.2010
FIFO
Ano ta naprava urcite lepsie vyzera ako seria...je to take zivsie ked sa nato clovek kukne...tie farby idu predsa aj do mody...ved vacsina obyvatelov panelakovych domov si dava farby papagaja pri zateplovani a nie tie do zivota povzbudzujuce sive farby :D
16:03:49
25.10.2010
Quest
MATTESS 25.10.10 15:19:03 napsal:
To jsou ty začátky, tím si prošlo hodně lidí. Někteří více,
někteří méně. Ono je to časem přejde a koupí si jiný stroj

Co víc dodat?4
16:00:30
25.10.2010
MOLSO
-> ondrej.: som przniteľ s kolotočovými nápravami a urezaným nátrubkom na airboxe 40 Nátrubok asi neobhájim ale žltočervené nápravy sa mne osobne páčia viac ako čierne. Vždy lepšie kolotočové nápravy na vyvarenom aute ako by to auto malo skončiť v šrote 4 Inak vcelku súhlasím - tie výfuky a nezmyselné osvetlenia spojlery a zbytočnosti nemusím.

P.S. ak mi vieš zohnať pekný kolíňák v OK stave daj vedieť 1
15:57:23
25.10.2010
FIFO
Mno ja suhlasim...kazdemu sa paci nieco ine..niekomu veterany a niekomu poladene auta...je fakt ze volaktori to ladenie robia prilep-privar snad to bude drzat ,ale su tu aj iny ktori to robia fakt pedantne...a k tomu priecnemu vyfuku...je pravda ze priecny vyfuk urobeny z hasiaceho pristroja je ohavita ale taky original skoda 130 LR je nadhera :)
15:45:07
25.10.2010
Norton
-> darklord: -> Minik03: -> pap: suhlas4 4
15:39:28
25.10.2010
dominique
-> pap: Tak pozor na reči, tomuto pánovy prešli rukami iné veci
15:37:02
25.10.2010
pap
Mozes zachranovat vsetky tie originalne kusy, len neviem kam ich budes davat, mozno mas priestory a peniaze, ale je zbytocne to riesit tu.
15:30:24
25.10.2010
Norton
-> ondrej.: vieš, to je vec vkusu, každý na to má iný názor. Je veľa štýlov, napr. japonci majú veľké plastové nárazníky a mohutné krídla, nemci majú zahľadené autá a američania majú muscle car. Niektorí radi renovujú staré autá a každý si môže vybrať, akému štýlu sa bude podobať jeho auto.
15:28:32
25.10.2010
Minik03
Navic mam pocit, ze cim dal vice uprav vychazi z originalni fabricke dokumentace pro skupinu A. Doba svetel a plastu uz je znacne na ustupu. To ze nekdo vybarvi podvozek, je vec jina, ale porad je to myslim lepsi, nez kdyz nekdo jezdi na shnilych ramenach a prirezlymi brzdovymi pistky...
15:20:48
25.10.2010
darklord
Nie kazdy chce mat z auta veterana, na ktorom sa ides zabit uz pri 60km/h. Z casti mas pravdu ale z tej druhej meles blbosti 8
15:19:03
25.10.2010
MATTESS
To jsou ty začátky, tím si prošlo hodně lidí. Někteří více, někteří méně. Ono je to časem přejde a koupí si jiný stroj
15:13:46
25.10.2010
ondrej.
Vie mi niekto vysvetliť prečo mnohí mladí majitelia Škodoviek 742/743 namiesto toho, aby ich udržiavali v pôvodnom a dobrom technickom stave, ich všelijako prznia? Toto auto má a bude mať cenu iba vtedy, ak bude zachované v stave čo najviac sa blížiacemu tomu, v akom vyšlo z výrobnej továrne. Pokiaľ sa voči tomuto stavu auto líši novým lakom (ak je to niektorý zo škodováckych odtieňov v tom roku používaných, nemusí vadiť ani zmena v rámci tejto palety), prípadne niektorými dobovými prvkami z výbavy iných modelov, alebo silnejším motorom, to sa dá vcelku akceptovať. Ak si niekto stavia auto na závodenie, tak je to tiež pochopiteľné. Nerozumiem ale, prečo tak často:
- je necitlivo odrezané z telesa vzduchového filtra...
- ak už nie z telesa filtra, tak z prívodného nátrubku..
- sú primitívnym spôsobom skracované hlavne predné pružiny odrezaním závitov..
- dávajú sa pod disky nezmyselné rozširovacie podložky preťažujúce ložiská a iné diely náprav ..
- montuje sa za každú cenu akýsi smiešny priečny výfukový tlmič, mnohokrát všelijako krkolomne hrčovito pozváraný, len aby to čo najviac hučalo..
- lakujú sa na žlto nápravy, na červeno pružiny, na zeleno brzdiče.. (až papagáje blednú závisťou..)
- často sa monujú rôzne volanty pochybného pôvodu..
- montujú sa ohyzdné a odstávajúce spoilery
- vymýšľajú sa rôzne nezmyselné osvetlenia
- atď atď, dalo by sa ešte dosť dlho pokračovať - samozrejme všetky takéto úpravy v rozpore s predpismi..
To sa vám takto "vylepšené" autá naozaj páčia? Nebolo by účelnejšie a lepšie venovať takto vynaložené prostriedky radšej na vyvarenie karosérie a dobrý lak!? Už som bol svedkom prípadov, keď takto rôzne "povylepšované" auto malo problém sa pohybovať po ceste..
Nechápem!
upraveno 1x, naposled 25.10.2010 15:15:56
Extreme Tyres