Česká Kancelář Pojistitelů

prohledat
261 příspěvků (zobrazeno 151 až 200) od 04.07.2011 do 14.07.2020, založil/a Tampajs
řadit dle data
19:50:47
04.11.2013
Jarda/felda
-> David. 04.11.13 13:21:02: nemusí v zákoně je psáno "pojištovně oznámí" takže dle zákona nemusíš mít ani kupní smlouvu ani záznam v tp 4
17:41:43
04.11.2013
dragon_cb_cz
-> VooDoo- Ondris: Podstatné je spíš od kdy původní majitel pojistku zrušil? To že jsi se stal novým majitelem není podstatné, podstatné je kdy on jí zrušil.



Další podstatná věc je - bylo vozidlo po dobu kdy pojistka nebyla sjednána provozováno? Pokud ano, bylo provozováno tak, že je to dohledatelné/dokazatelné? Pokud nikoliv, nemají na peníze nárok, akorát budeš muset k soudu...



-> David.: Žádný záznam v TP není třeba a pokud ho pojišťovna bude vyžadovat, tak zadupat do země. Zákon říká, že změna vlastníka či provozovatele (teď nevím co je tam uvedeno, tuším že provozovatel) je důvodem na základě kterého můžeš okamžitě ukončit smlouvu - nic o zápise v TP neříká. A jelikož změna vlastníka nastává okamžikem který je uveden v kupní smlouvě (většinou při podpisu), tak v tu chvíli již můžeš smlouvu ukončit - tečka.
14:22:58
04.11.2013
darklord
-> VooDoo- Ondris: ty toho narobis, keby si bol na slovensku, tak si v riti uplne: auto.sme.sk/c/.../zakon-t resta-za-chyby-inych-plati l-poistku-no-skodu-uhradi- celu.html
14:20:14
04.11.2013
Mr_Kubas
-> VooDoo- Ondris: Nedávno mi taky přišel dopis na uhrazení cca 530,- za týden nepojištěnýho auta.. Bohužel zprostředkovatel prodeje toho auta se seknul o tejden, kdy jsem šel pojistit auto. Samozřejmě svý peníze zpět nedostanu, i když to nebyla moje chyba. Ale ty nervy se dohadovat s někým a co bych projel za tím majitelem nebo zprostředkovatelem.. Je fakt, že je to smutný, když "normální" člověk to holt zaplatí, aby neměl pak oplejtačky. A pak nějaká cíkorka jezdí s nepojištěným autem normálně a ČKP je na ně krátká, takže do fondu přispívají snad jenom ti "zodpovědní" 10
14:11:48
04.11.2013
VooDoo- Ondris
-> Luky: chtějí 440,- kč protože to je nákladní vozidlo (felicia pick-up) Nic mi asi nezbyde než to zaplatit ale za ty peníze už mam třeba sunar pro malýho, nebo kdybych za ty prachy mu měl koupit nějaký oblečení na zimu. Jen kvuli tomu mě to trápí. Ale to je pořád a jen dokola o tom samém
14:00:25
04.11.2013
Luky
-> King: to nevím kdo to platil, tipuju že nejspíš nikdo, takže poškození se s viníkem nehody pak soudili, takže náročný běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem?! Ale třeba to vidíš jinak?
upraveno 1x, naposled 04.11.2013 14:00:48
13:58:02
04.11.2013
King
-> Luky: A kdo to za ně platil, když tahle prasárna neexistovala? To se jako založí třeba "česká kancelář pojistitelů domácností v paneláku" a ta bude checkovat jestli má každá paneláková domácnost sjednaný kontinuální pojištění domácnosti, protože šance, že někoho vytopíš nebo že kvůli požáru lehne popelem celej vchod je stejná jako škoda autem? Kam až chceme zajít v tom vodění lidí za ručičku?
13:51:21
04.11.2013
Luky
-> King: a co ti, co nespadají do slušné většiny a taky jezdí? Kdo to za ně zaplatí, když fond nebude?

Já s jeho myšlenkou souhlasím. Nátlakové jednání a povinnost toho, co má vše v pořádku, aby to prokázal, protože v databázích je bordel, to už je věc jiná...
13:45:15
04.11.2013
King
-> pavucina: Asi jsem nenapravitelnej optimista, ale většinu lidí v týhle zemi považuju za tzv. slušnou (tedy aspoň co se týče toho, že když skutečně provozuju auto, tak si pojistku uzavřu). Hledat jakýkoliv ospravedlnění pro to, aby se banda čuráků proaktivně hrabala v databázích a odhalovala proluky v pojištění, je fakt zbytečný.
13:35:33
04.11.2013
pavucina
-> King: Ja to taky neschvaluju, ale to by jsi musel byt v jine zemi, aby jsi mohl povazovat spolecnost za slusnou.

Edit k editu: Nic neobhajuju, pisu jak to je.
upraveno 1x, naposled 04.11.2013 13:37:26
13:33:04
04.11.2013
King
-> pavucina: Ráčej prominout, ale ve slušné společnosti na takové "ochrany" sere pes 4 Obhajovat takový svinstvo? nevím, nevím......
upraveno 1x, naposled 04.11.2013 13:34:37
13:28:35
04.11.2013
Luky
-> David. 04.11.13 13:21:02: to se tak ale přeci dělává, když chceš přejít k jiné pojišťovně... 4

Když jsem na konci září to auto kupoval, pro zrušení pojistky skutečně stačila pouze kupní smlouva
13:28:21
04.11.2013
pavucina
To nikoho nezajima, ze jsi nemohl zpusobit nehodu. Je to sice pakarna, ale na druhoou stranu je to ochrana vsech co jezdi po silnici, aby do nich nenalitlo hovado bez pojistky, lepe receno snazi se tomu zabranit.
13:27:29
04.11.2013
Luky
-> VooDoo- Ondris: no na pojízdnost jsem se ptal proto, že to šlo nějak okličkovat pokud auto bylo prokazatelně nepojízdné, že nebylo provozováno. Takže teoreticky by ses z toho mohl vykecat. Ale přijde mi smysluplnější ty dva dny doplatit (kolik to dělá?) a brát to jako poučení pro příště
13:24:07
04.11.2013
VooDoo- Ondris
-> David.: já když jdu rušit pojistku tak jim stačí taky jen kupní smlouva. techničák chtěj jen když si SPZ odevzdal do depoziu
13:21:05
04.11.2013
VooDoo- Ondris
-> Luky: nemohl sem způsobit žádnou havárii protože auto bylo nepojízdné a vezl sem ho na platáku. Opravdu to si nevymýšlím jen jako pro mou obhajobu
13:21:02
04.11.2013
David.
-> pavucina: přesně, smlouvu si napíšu doma a pak můžu jít vesele na základě toho zrušit povinné ručení, což je nesmysl. musí být úřední záznam že k tomu opravdu došlo
13:19:17
04.11.2013
David.
-> Luky: vždy to tak fungovalo, minulý týden jsem takto byl s původní majitelkou v její pojišťovně kde jí to takto zrušili
13:18:09
04.11.2013
pavucina
-> Luky: Kupni smlouva fungovala vzdy, ale na pritelkyni po prodeji motorky vyrukovali stim, ze jim ejste musi donest TP s odhlaskou, nebo ze to jinak zrusi az za 2 mesice... Ale to jsem je zamrdal do zeme..

-> VooDoo- Ondris: Kolik po tobe chteji penez ? Pokud to neni horentni castka, tak to zaplat, nez se zbytecne dohadovat ztracet cas atd. Auto ma byt pojisteno, tak je to psano !
13:12:32
04.11.2013
Luky
-> David.: přihlášení je pouze administrativní úkon, podstatná je kupní smlouva. Majitelem se stav v pátek.

Dále není pravda, že povinné ručení se zruší kopií TP s novým majitelem. Opět se to prokazuje smlouvou (i když kopie TP by taky samozřejmě fungovala ale v praxi se to řeší smlouvou)
13:10:14
04.11.2013
David.
-> VooDoo- Ondris: záleží kdy si ho na sebe přihlásil, protože to že ho koupíš v pátek a jdeš ho přihlásit v pondělí(před přihlášením musíš mít uzvařenou pojistku a originál zelený karty který chtějí vidět) tak do té doby platí povinné ručení původního majitele který ho nemůže zrušit dřív než s důkazem o přehlášení na nového majitele (kopií techničáku kde to je napsaný)
upraveno 1x, naposled 04.11.2013 13:12:10
13:03:53
04.11.2013
Luky
-> VooDoo- Ondris: obávám se že mají pravdu. Taky jsi mohl cestou domů/o víkendu způsobit nějakou škodu.

Já třeba měl auto na svoje jméno pojištěné souběžně asi dva týdny než jsem ho skutečně koupil. Sice pakárna a nějaká kačka navíc, ale pak jsem nebyl vázán tím, jak mají zrovna otevřeno...

EDIT: to auto je pojízdné?
upraveno 1x, naposled 04.11.2013 13:08:12
12:58:29
04.11.2013
VooDoo- Ondris
Poraďte mi prosím. To že mi už 3x poslali výzvu k zaplacení pojistného když sem nebyl majitelem daného vozu neřešim. Ale chtějí po mě peníze za sobotu a neděli když sem koupil auto v pátek a v pondělí sem ho pojistil. Je tohle normální? Když sem volal s nějakou jejich operátorkou tak to vypadalo asi takhle:

- já: jak sem si měl pojistit auto v pátek večer?

- oper: podle zákona jste povinen mít pojištěné vozidlo

- já: když sem koupil auto v pátek večer tak jak sem ho mohl pojistit?

- oper: existujou online pojišťovny

- já: neměl sem přístup k internetu ani sem se nemohl jinak spojit s online pojištovnou

- oper: tak ste se měl domluvit s předchozím majitelem že vám nechá pojištěné vozidlo na tu určenou dobu do pondělí

- já: (TO UŽ SEM BYL UPLNĚ NASRANEJ) a jak sem se s nim mohl takto domluvit když neměl auto pojištěný? tak mi řekněte teda jak si má člověk uzavřít pojistku v pátek večer? já to nebudu platit

- oper: podle zákona jste povinen mít pojištěné vozidlo ( to mi už odpověděla na začátku rozhovoru )

- já: pro svuj klid bych si klidně pojistil auto o ty 2 dny zpět abych byl krytej ale pojišťovny tohle neumožňují tak mi řekněte co mam dělat. JÁ TO NEBUDU PLATIT!!!

- oper: podle zákona bla bla bla (znovu)... Ještě nějak vám mohu pomoci?



TO JE NEMOŽNÉ TOTO... ANI TO ANI TO ANI TO... (oprava lakatoše) :D
22:21:43
25.06.2012
spartra
tak nám taky před tejdenm přišlo pozdravení z čkp ca 3500 káčé - po 130 káče za den N1

jenže to chtěj za dobu co nikdo z nás nebyl vlastník 120 piče jedny sprostý, prej kontrolujou podle registru, presumce neviny neexistuje121

už jim byl zaslán popudivý dopis120
11:04:54
24.06.2012
Gryzly
Na prokázanou nefunkčnost, opravu, nabouraný stav by to mělo zabrat. Už jsem to četl i jinde a ted o tom byl článek v SM
22:14:11
13.06.2012
StepaNoFUN
Já jim poslal tohle a prošlo to...

Dobrý den

obdržel jsem od Vaší kanceláře výzvu č. xxxxxxxxxxxxxx k zaplacení příspěvku dle zákona č. 168/1999Sb, §24c za vozidlo xxxxxxxxxxxx, RZ: xxx xxxx v období xx.xx.xxxx – xx.xx.xxxx

Z prvního odstavce tohoto paragrafu vyplývá, že se jedná o příspěvek za vozidlo, které bylo provozováno, nebo se nacházelo na pozemní komunikaci.

V této době vozidlo nebylo a ani nemohlo být provozováno z důvodů propadlé STK+ME, jejíž platnost skončila xx.xx.xxxx (dokládám kopií TP) a bylo zaparkováno na soukromém pozemku servisu, ve kterém bylo následně opravováno (dokládám potvrzením servisu, možno dále doložit svědeckými výpověďmi).

Bohužel již po koupi xx.xx.xxxx bylo vozidlo ve stavu vylučujícím bezpečný provoz a absolvování STK i EK (nelegálně namontovaný alternativní pohon, pokročilá koroze nosných částí karoserie a další mech. vady) a tudíž nemohlo být dohlášeno na nového majitele a RZ+ORV uloženy do skončení renovace do depozitu.

Předchozí dvě výzvy byly uhrazeny jako projev dobré vůle vůči ČKP, nicméně dle prohlášení mého právního zástupce k povinnosti plnění z mojí strany nedošlo, jelikož vozidlo nebylo provozováno a ani nebylo odstaveno na veřejné komunikaci, nýbrž na soukromém pozemku.





S pozdravem a přáním pěkného dne …....................
12:06:34
13.06.2012
Pavel P..
-> saskyn2: blbě jsem to napsal... no aspoň že tak, pač na jednom autě to byli dva měsíce v roce 2007 a na druhym dva a půl roku od 2005.4
12:04:07
13.06.2012
Giom3
Já jsem jim to poslal doporučeně a pak někde na netu jsem četl, že to v takovém případě rovnou posílají na inkasní agenturu. A opravdu v námitce - potvrzeno je napsáno, že to uznali v inkasní agentuře a ztahují to. Mě by zajímalo, jak dlouho si s nima můžeš dopisovat, pochybuju že půjdou do soudu. Oni vědí, že je to na hraně.
upraveno 1x, naposled 13.06.2012 12:04:53
12:02:13
13.06.2012
saskyn2
-> Pavel P..: Já tě blbě pochopil, těch 6 let maji na to se ti ozvat, tj, ted když to auto nepojistíš tak do 6 let ti museji dát vědět jinak maji smůlu, jinak jasně že pod rok 2009 to vymáhat nemůžou

Edit: Tak správně maji 3 roky na to se ti ozvat a pak další 3 na vymáhání
upraveno 1x, naposled 13.06.2012 12:04:40
11:56:36
13.06.2012
Pavel P..
-> saskyn2: tak ta lhuta je na stránkách ČKP...

Od kdy a za jaké období budu hradit příspěvek do garančního fondu?



S platností od 1. 1. 2009 se příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů hradí za každý den, kdy nebylo vozidlo pojištěno. Tato povinnost se vztahuje na majitele a provozovatele nepojištěných motorových vozidel a vyplývá z §24c zákona č. 168/1999 Sb. Příspěvek do garančního fondu nemá zpětnou účinnost, tzn. nevztahuje se na období před 1. 1. 2009.
11:48:35
13.06.2012
saskyn2
-> Giom3: Tak asi mají na každého jiný metr, já napsal nemá STK, prokazatelně havarované(škoda vyplacená pojištovnou), soukromý pozemek, fotka, a dvě čestný prohlášení

Námitka-NEMÁ VLIV
11:45:16
13.06.2012
saskyn2
-> darklord: Nejde jen o trestní stíhání, jde o újmu způsobenou sobě nebo osobě blízké.

-> Pavel P..: To je právě to s čím ty zmrdi kalkulujou, že jim to 98% lidí raději zaplatí8

Nejsem si jistý ale lhůta je 6let
11:44:45
13.06.2012
Giom3
Já napsal, nemá STK, porucha, soukromý pozemek a dvě čestný prohlášení a OK. Chce to bojovat!! V našich případech se stejně jedná o auta, která leží na zahradě a čekají na opravu, tak je zbytečné za to platit. Mělo by být, že když tě chytěj benga bez pojistky, tak ať dají klidně pálku, ale takhle ne.

Teď mám ještě jedno. Koupil jsem bourané a něž jsem opravil a udělal evidenčku /naloženo na dodávce/ neměl jsem pojistku. Poprvé zamítnuto, ale dál bojuji.
11:37:32
13.06.2012
darklord
-> saskyn2: si si isty ze zaplatenie poistky je trestne stihanie? Myslim ze nan toto neskoci nikto kto neni policajt 4
11:32:50
13.06.2012
Pavel P..
-> saskyn2: tak to na to asi mrdám... a tu zlodějnu jim zaplatim.



Nemá někdo tušení jakou maj lhutu na uplatnění nároku? jakože jestli můžou chtít příspěvek za nepojištěný období před 5ti lety a více?
upraveno 1x, naposled 13.06.2012 11:33:06
11:04:55
13.06.2012
saskyn2
-> Pavel P..: Čestný prohlášení jim nestačí, asi u soudu by stačilo, ale kancelář to sama neuzná. Spíš na ně zabere třeba doklad ze servisu(jestli máš třeba někoho známého) že ti v tu dobu vozejk opravovali. Pak dle mě další možnost je jim poslat kupní smlouvu se začerněnými údaji(kvůli paragrafu o osobě blízké) že si vozejk prodal, kupující si to pak rozmyslel a zase ti ho vrátil, tím si vlastně v době kdy chtěji výpalný NEBYL MAJITEL, a údaje o majiteli jim nemůžeš zaslat nebot dle listiny základních práv a svobod, konkrétně čl. 37 odst. 1: „Každý má právo odepřít výpověď, jestliže by jí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobě blízké.“

Jeden známý mi tvrdil že to zabralo, ale nevím.
10:21:20
13.06.2012
Pavel P..
Tak jak předpověděl prorok saskyn... NEMÁ VLIV. 3

Nicméně v zákoně v paragrafu 24c ods. 4. je toto:... " Povinnost uhradit příspěvek nevzniká, pokud je ve lhůtě podle věty první Kanceláři prokázáno, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu s tímto zákonem." (věta první hovoří o dnech kdy vozidlo nebylo pojištěno a za který chtěj platit)



Jak prokázat že vozidlo nebylo provozováno? vozejk v tu dobu opravdu provozován nebyl a stál na mém pozemku..... stačí čestné prohlášení nebo prohlášení majitele pozemku že tam vozejk stál?
20:15:05
01.06.2012
myschaak AZNP K.Hora
-> Zazaa: 3 3 3
20:14:15
01.06.2012
Zazaa
pica byla pac se tak chovala , ale ta slovencina se tak pekne hodila :)
19:37:09
01.06.2012
myschaak AZNP K.Hora
-> U-Geen: 3 3 3
13:38:54
01.06.2012
U-Geen
-> Zazaa: xenofobe :)
07:47:33
01.06.2012
Zazaa
-> saskyn2: jak pises ... ja tam i volal a budou mlit furt dokola ze nema vliv pac v zakone je ze musis mit vozidlo pojistene atd



kdyz me tohle ta slovenska p**a opakovala furt dokola tak sem si aspon vycistil plice s dorval je ze jestli sou CESKA KP tak chci mluvit aspon cechem :)
00:28:22
01.06.2012
saskyn2
-> Stepan FUN: Jenže je problém že ten zákon je zmetek, nechce se mi to ted hledat úplně přesně ale naši špatně placení poslanci do jednoho paragrafu napsali že do 14 dnů od koupě musíš uzavřít pojistku, ale v tom samém zákoně akorát v jiném paragrafu je že za každý nepojištěný den platíš do fondu čkp, a zmrdi z čkp samozřejmě chtějí peníze...a naprosto je nezjímá že si svoji povinnost podle tuším je to paragraf 15 ods.5 splnil protože v tom samém zákoně paragraf 24c a podle toho(podle nich) musíš platit.

Nicméně nemá cenu aby sme se tu hádali, myslím že to rozřeší Pavlik až napíše co mu odpověděli

Nicméně nechci být poslem špatných zpráv ale nejspíš tam bude NÁMITKA- NEMÁ VLIV3
22:00:20
31.05.2012
StepaNoFUN
-> saskyn2: No ona je taky nějaká přechodná doba pojištění (od zrušení předchozího nějakou dobu pojišťovna ještě ručí), ale nechce se mi to hledat a přesný znění toho zákona neznám... Ale je pravda, že jsem se obhajoval kvůli něčemu jinýmu a jinak. Tohle by jim chtělo poslat dopis, ve kterým by byly (správně) vypsaný paragrafy zákonů a lehce se tam zmínit konzultaci s právním zástupcem. V mým případě to fungovalo...
21:31:17
31.05.2012
saskyn2
-> Stepan FUN: To si se asi ale obhajoval něčím jiným než 14ti denní lhůtou4 protože tu oni neuznávaji, mam vlastní zkušenost.
19:55:02
31.05.2012
StepaNoFUN
-> saskyn2: Není pravda... Nenapíšou to vždy. Já s nima "spor" ve svý podstatě (z půlky - 2x jsem zaplatil a zkonstatoval, že už ode mě žádný peníze neuviděj) vyhrál. Přišel mi papír, že se mi omlouvaj a že zaplacení nepožadujou....
19:16:44
25.05.2012
saskyn2
-> Pavel P..: Co ti asi napíšou? Námitka- NEMÁ VLIV3 je to banda buzerantů, zákony si ohýbaji podle sebe, jedině to nechat dojít až k soudu a vzít si dobrýho právníka kterej si na jejich účet namastí kapsu.
12:43:43
25.05.2012
Pavel P..
-> Sepp: zákon kterej platí a maj ho i na těch jejich stránkách je ten č. 168/1999 a tam je ta lhuta 14 dní.... takže to zkusim obhájit timhle zákonem.



poslal jsem to mailem, tak uvidíme co napíšou... zmrdi
11:39:41
25.05.2012
Sepp
-> Pavel P..: Vysvětluje mnohé, jsem v práci a tak to beru letem světem a akorát tě matu. Podívám se na to večer, ale u kolegy těch 14dní vyšlo v pohodě bez sankce.
11:29:54
25.05.2012
Pavel P..
-> Sepp: ale tenhle zákon č.168/1998 už neplatí a je v platnosti č. 168/1999. kde ten bod 7, je teď bod 5.
Extreme Tyres
    vyhledávání
pá 28. - ne 30.06. Pohofest | pá 09. - ne 11.08. 10. CS ŠKODA zraz | další akce...