Střešní okno - názory

prohledat
68 příspěvků (zobrazeno 51 až 68) od 26.04.2009 do 22.03.2023, založil/a Jirik grilovaný - zrušená registrace
řadit dle data
10:10:16
03.05.2009
Bobesh
-> Rapid135 - doktor: Tak pokud bych to chtěl držet jakožto veterána,budiž. Jinak nevidím důvod proč ne. Taky jsem kdysi odsuzoval machýrky s vikýřem na voze,dokud jsem si nekoupil jednu dorubanou 120 ´83 právě kvůli střešnímu oknu ( originál ŠKODA první verze s dvěma panty jak popisuje Sep výše). Velice rychle jsem si zvykl na jeho celoroční využití,v létě lepší větrání a ochlazení interiéru a v zimě jsem s ním vyháněl vlhkost z vozu,nemluvě o tom že se báječně znásobil tah topení. Poté jsem okno dělal ještě na dvě další škodky,které se u mně prostřídaly.Pokud se montáž udělá zodpovědně tak není problém se zatékáním ani s korozí. Všechny okna jsem měl použitá,pouze jsem si při koupi zkontroloval funkčnost a těsnění. Pak stačí držet se pokynu výrobce na okně (KEEP THE SEAL CLEAN :-) a nezapomenout zavřít před deštěm5
00:39:42
03.05.2009
Rapid135
Pokud tam dira neni tak ju nedelat to jest moje teorie.nicmene na Rapidovi ho mam a jak nekdo popsal je to dobra vec na vetrani
23:18:45
29.04.2009
enzox
Tak ja som strešne na svoju šáde dorábal a nemožem sa stažovať. Je to velký prínos v lete sa otvorí strešák a bez akéhokoľvek prievanu vzduch cirkuluje. Takisto to pekne presvetlí interiér. Len neviem či by som si ešte raz trúfol rezať z flexou do strechy 4
08:43:46
28.04.2009
Jozka
-> sep: To jsem taky zíral. Kdysi jsme okno namontovali do Dacie bývalého kolegy a původní hrachovina, promáčknutelná prstem, se vyztužila úplně neuvěřitelně. Aby taky ne, když v ní přibyly dva profilovaný rámy..
00:16:44
28.04.2009
Reeaper
-> Jirik - pan továrník: já na rápu okýnko mám a ťuk ťuk vůbec žádnej problém, těsní suprově. Jen si nejsem jistej, zda to je origo - jeslti se na rapidy dávaly okýnka, který se otvíraj kolečkem s páčkou..
13:14:42
27.04.2009
sep
Za dob hlubokého minula (nebo minulého hluboka.-) bylo střešní okno sakra luxusní artikl a každá škodovka která ho měla ,nosila nos nahoru:-),jinak v létě to není vůbec špatná věc,ale chce to polohovatelné zavírání a ne první model kde jsou dva šráky s polohou otevřeno-zavřeno.Jinak preventivně než sem zase někdo napíše o díře a snížení tuhosti střechy,tak střešní okno ZVYŠUJE tuhost střechy.
11:18:28
27.04.2009
aceboss
Já mám okno v eRku a nemůžu si stěžovat i přez velkou bouřku mi nikde netečé.V zimě ho potevřu a krásně odchazí vlkost a v létě i když auto stálo delší dobu na slunci a je vyhřité otevřu vrch k tomu malinko dvěře a během chvilky teplo vytelí a je krásně.Navíc se mi zdá,že střešní okno je méně hlučnější než klasicky pootevřené dveřní okýnko. 4
11:08:35
27.04.2009
Jozka
-> Nwkt: 4 Už jsem měl postupem času dvě okna, že provozního Flekouše odvzdušním, pak i pilku v ruce, ale vždycky se mi to rozleželo a okna šly z baráku3.
10:52:37
27.04.2009
havlik
-> Jirik - pan továrník: ti můžem výhodně prodat elektrickej šíbr i s kusem střechy co měl Zippák ve svojí káře
10:49:30
27.04.2009
Jirik grilovaný - zrušená registrace
Já jsem myslel to velký z Peugeota 205 1

To jak má lyžinky a je šoupací po střeše.
08:56:20
27.04.2009
Nwkt
-> Jirik - pan továrník: Stojí ti to za to na těch pár km? Radši si stáhni okýnka 4 zbytečná díra navíc, buď tim teče a nebo to na prd těsní a dělá to bordel při vyšší rychlosti, znova bych to už nechtěl
08:34:02
27.04.2009
havlik
na škodovku to nedávej škoda řezat do střechy
00:43:22
27.04.2009
Bagrr- máma mele Emu
-> Jirik - pan továrník: Auto se střešákem je to nej co může bejt po klímě... Ale zase se držím pravidla jakmile ho auto nemá tak neřezat zbytčně do střechy...
00:32:28
27.04.2009
Syny
-> Jirik - pan továrník: Ja bych to tam nedelal... Je to dalsi dira navic a dalsi mozny prinos problemu. Navic se Skochtli urcite nebudes jezdit tak casto aby to okynko byla nutnost, takze jednou za cas to se stahnutyma okynkama snad prezijes ne? :)
23:50:03
26.04.2009
Bobesh
-> Jirik - pan továrník: Pokud je auto bez klimy,tak okno nebo šíbr jsou v létě podstatným přínosem,i v zimních měsících jsem si tím pomáhal aby šla vlhkost z auta ven. Měl jsem i jetý a taky to šlo. Hlavně bacha při montáži,ono "dvakrát měř,jednou řež" tady platí obzvlášť. A údržba se dost podceňuje,přitom stačí okno a těsnění držet v čistotě a těsnění ošetřovat přípravkem a není problém.
23:44:02
26.04.2009
Pavel P..
jedině nový okno... nějaký stoletý z kováku vůbec. je to pak pěkná sprcha když chcá.. měl jsem tu čest na naší tuzexový eš120.
23:41:53
26.04.2009
gabo000000 - zrušená registrace
ja by som si dieru do strechy nevyrezal ani keby neviem co..podla man to snetoji za to..môj nazor
23:40:36
26.04.2009
Jirik grilovaný - zrušená registrace
Zdravím. Zatím jsem jel asi jen jednou jako spolujezdec kdysi dávno autem, které mělo střešní okno. Na svých ho nemám, ale uvažuji o něm.

Prosím o názory těch, kteří s ním mají zkušenosti, jestli ano, dát, ne nedávat. Nebo názory typu mám ho tam, ale už bych ho nechtěl, nebo chci ho pryč.



Chtěl bych ho dát na Škoda wagen. Ale raději nějaké novější konstrukce, než ty stařičké vikýře co se tam dávaly. Díky.
Extreme Tyres