skoda.virt.cz
odkaz
stránky o vozech Škoda 105-136, Rapid, Garde a jejich předchůdcích
vzhledem " Škoda 120S "
původně 110L
R.V. 1976 jsem 3 majitel a 1 , kdo na auto použil svářečku :)
Podvozek :
přední náprava 120 typ M - maticové řízení
zadní náprava od Kuby Remena
Převodovka :
suchý 5Q převod zatím 3,9 v plánu 4,44
Motor :
Rapid 136L zatím serie (leží pod ponkem a jeste jsem ho ani neslysel :) )
ve hře je ještě favorit s klikou z fabie (pokud je mi podaří sehnat písty 77)
ale na to je ještě spousta času.
takže s motorem už mám jasno favo s fabiáckou klikou a písty 77
původně 110L
R.V. 1976 jsem 3 majitel a 1 , kdo na auto použil svářečku :)
Podvozek :
přední náprava 120 typ M - maticové řízení
zadní náprava od Kuby Remena
Převodovka :
suchý 5Q převod zatím 3,9 v plánu 4,44
Motor :
Rapid 136L zatím serie (leží pod ponkem a jeste jsem ho ani neslysel :) )
ve hře je ještě favorit s klikou z fabie (pokud je mi podaří sehnat písty 77)
ale na to je ještě spousta času.
takže s motorem už mám jasno favo s fabiáckou klikou a písty 77
supermuf0090 / 120S - komentáře:
-> Lůďa: neni na to cas snad v unoru bych na tom mohl zacit delat
-> supermuf0090: Ahoj, jak se daří s pokračováním na 100vce?
uložení silentbloku převodovky vyřešeno


-> Eidy: diky , snazime se :)
-> supermuf0090: Slušná klempířina čoveče.
-> Toušík 16.12.13 19:04:26: hele dal jsi mi jednu krásnou myšlenku a to , že až dostavim tohle auto , tak začnu stavět ještě jedno :) , ale z gruntu dobové vše má své klady a protiklady nicméně na jaře bych chtěl lakovat , tak ta vize není už tak vzdálená :)
-> m8rinek: tak tak , kcemu by mi bylo auto na zavody 

Já bych to neřešil, pokud to bude hezky udělaný tak za mě palec nahoru. Evidentně to nebude stroj na závody historiků, ale auto pro radost a pomáhat a chránit? Nasrat a rozmazat :))).
-> Toušík: Moji prvni stovku jsem postavil pred 18 lety je to ta zluta na posledni fotce 1 motor do ni mi postavil znamej jak se rika z regalu 72 kovany T pisty hlava vačka komplet vyvazeny , ale motor vydrzel jen 10 tis , T pisty proste na beznej provoz nejsou , ale stavel jsem ji presne podle dobovejch veci celo , mezistena presne dle originalu akorat bez der na blinkry v ty dobe na stovky kazdej vesel co se dalo kazdy druhy auto tuzing jako krava , ja se snazil auto vzdy ladit podle doby a necpat tam nic , co tam nepatri a kdyz uz jsem tam neco nacpal( treba posilovac brzd, M napravu , 120kovou skrin ) tak to byly veci , ktere zvedly uroven a vlastnosti vozu , ale auto se furt vzhledem blizilo dobovejm kusum . Jak jsem psal nestavim original chci postavit auto , za kterym se kazdej otoci ( coz neni zas takovej problem jelikoz uz je tehle aut jak safranu ) ale hlavne auto ktere mi bude delat radost jako mi delala ta prvni co jsem mel
. jinak ve sve posledni vete jsi to presne napsal

-> supermuf0090: No já bych to asi neřešil. Prostě máš takovou nějakou 100vku, která nemá s ničím nic podobného bude se to jmenovat 120S a mi se s tím smíříme a budeme doufat že jsi stejnej jako já a než to doskládáš tak pochopíš, že je to úplně k ničemu, tak vyhodíš zase peníze, aby jsi vrátil zpět díly které tam patří a jednou si možná taky mohl říct mám opravdovou 120S. Jinak samozřejmě věřím že ramena budou fungovat lépe než origo ze 100vky. A na ježdění to stejně moc mít nebudeš protože je lepší se v tom pořád vrtat a mít radost z novejch dílu, než aby jsi s tím jezdil do práce a domů. Neboj znám to :D A 5q, molčana, špéru, kotouče vzadu, převodovku to už jsem měl taky poskládané a stejně to šlo všechno pryč, protože z toho stejně nikdy nedostaneš takovej potenciál aby jsi moch jezdit proti Harymu, Šimurdovi, Královi.... A na silnici to taky nebude protože tě budou buzerovat Pomáhat a Chránit. Takže auto na okrasu a pro tvou radost což je asi taky rozumný!
-> m8rinek: ťak na to je prosta odpoved proste me to lakalo , ale dlouho jsem zvazoval jestli tuhle variantu ale s autem chci sem tam jezdit,takze jsem chtel 5Q, v tom pripade bych sel do M naprav jenze to mas koupit starsi tubusy , zrepasnout je , koupit a vyztuzit podelny ramena a to jsi pak skoro na cene napravy od Kuby Remena, pak jsem laskoval s variantou vlecky z rapida , ale pak jsem usoudil , ze bych si takovej bastl do auta nedal nicmene jsem vlecku a 5Q vcetne polos za 1000 kc , a z toho duvodu nakonec padla volba na tyhle ramena
-> m8rinek: Nebuď hnidopich :))))))))))
-> supermuf0090: Nicméně, abych si taky rejplnul :))). Když už nechceš sypat nesmysl peněz, tak proč jsi nenechal původní zadní nápravu, která do 120S patří? ;).
-> Toušík 16.12.13 11:52:30: pořád to bude víc 120S než většina místních 130LR 

-> Toušík: Ber to tak , ze ne kazda 120S musi bejt identicka k originalu , kdyz se s temito auty zavodilo , tak bylo sehnat osmikanal tezsi nez dnes a divil by jsi se kolik na tech autech bylo specialit ;) . proste to auto bude z venku vypadat jako 120 S tak mi pripadne zcestny vymejslet nejaky novy nazev. Obdivuju lidi co stavej presny repliky , ale i tak to nikdy originál nebude , ja do toho auta nechci nasypat nesmysl penez jelikoz to nikdy zadnou hodnotu mit nebude , tak to stavim proste podle sebe, ale 120 S mi vzdy imponovala a jednu jako-ze 120 S uz jsem mel , ackoliv na ni byli ze 120 S jen zadni pera :) . Jak psal m8rinek , nebud hnidopich myslim, ze postavim pekny auto podobny 120 S a z gruntu zdravy a to je pro me dulezity :)

No tak sorry
. Já si jen myslím že pak když se něco hledá o Sku tak projíždíš spousty informací který jsou k ničemu. Pokud by se tohle auto jmenovalo škoda 100S nebo 1400S bylo by to lepší i by to vypovídalo o kvalitě auta. Ale já si troufnul až teď s auto přidat to velké písmeno S a stálo mě to spousty úsilí než jsem si to S vybojoval ušetřil a mám z toho radost. I když ještě nejedeme takže za vodou nejsem :D

-> Toušík: Nebuď hnidopich :)))
-> Toušík: Vsak to ma chladic vpredu, tak je to 120S ne?
Proč se to jmenuje 120S?
Pěkná prace
