Moj foter je taký Kokot...

prohledat
371 příspěvků (zobrazeno 101 až 150) od 17.01.2009 do 29.09.2016, založil/a Majklsto
řadit dle data
12:03:30
21.06.2013
růža
-> Nepér: U mně taky normální stav, běda jak někde v domě smrdí barva, nebo něco překáží v dílně.
11:54:00
21.06.2013
m8rinek
-> Nepér: A tohle Tě jako vyvádí z míry, jo?
11:52:38
21.06.2013
dragon_cb_cz
-> U-Geen: No právě - on sám 4
11:49:47
21.06.2013
U-Geen
-> dragon_cb_cz: a kdo by se o nej staral?
11:47:38
21.06.2013
dragon_cb_cz
-> Nepér: Chápu tvoje rozhořčení, ale nebyl by lepší závěř "se přestěhuju do vlastního" ?
10:33:58
21.06.2013
Nepér
Achjo, mě včera otec nasral... jsem měl v garáži na stole motor z babetty, on šel kolem, koukal, co to tam dělám, nějak jsme s o tom bavili, říkám, že je v tom voda a že ty spojky bude třeba vyměnit, divil se, že to umí řadit samo, říkal jsem, že ještě nevím, jestli budu půlit kartery, nebo ne, že se to nejspíš dělá přípravkem, co nemám. On říkal, že by to určitě nedělal, že se to točí dobře a jestli by to nebylo lepší dát někomu, kdo to umí a má na to ty přípravky, že takhle nad tím strávím strašnýho ale strašnýho času a že ať jdu do jámy zavřít vodu od bazénu... a že pak si můžu montovat třeba do rána, ciwe, to je motivace. A takhle je to se vším. Když si myslí, že nic neumím, ať po mně nic nechce ne? Když jsem předloni chtěl takhle čistit původní motor z Favorita, mi to zakázal, že to smrdí a že ho z toho bolí hlava... a pokaždy když si otevřu cokoliv, od převodovýho oleje, přes ředidlo, barvu, nebo snad i vodu, tak vždycky, když přijede, tak říká "si dělal zase něco s benzínem, co?" a že prej garáž není dílna... tak já nevim, hlavně když potřeboval na autě vyměnit destičky, že to dílna nebyla... nebo když měním kola na svejch autech a vynosím to ze sklepa (prej v garáži na to neni místo), tak se diví a "to jsme měli vždycky tolik kol?" No, hlavně, že na LandCruiseru jezdí na celoročních, protože jedna guma na to stojí, jako tři na Favorita... Se asi přestěhuju k babičce, fakt!
upraveno 2x, naposled 07.08.2013 22:43:10
17:47:09
26.03.2013
Alenka
Musel jsem si vygooglit, co ze je to ta sinologie :)

Nahodou, treba se tim bude casem dat docela slusne zivit, protoze kontakt Evropana se SESOBem (Slot Eyed Son Of a Bitch), to je vzdycky udalost a neaky cultural advisor by se obcas sakra hodil 3
17:31:54
26.03.2013
King
-> alchstuip - (Až kým nás STK nerozdelí): To víš, my technopřiblíci a humanitní obory :) Ale něco na tom bude.
15:56:53
26.03.2013
alchstuip - (Až kým nás STK nerozdelí)
-> King: tak ta sinologia nemusi byt zla.... cinia maju stale vacsiu moc, mat v rodine niekoho, kto sa v nich bude vyznat moze byt vyhoda 6
15:15:58
26.03.2013
King
-> dragon_cb_cz: Když ty máš takovej hodně širokej záběr, tak to je fakt na gympl :) Náš kluk se momentálně zbláznil do sinologie a japanologie, tak jsem z toho trošku nesvůj a snad ho to přejde :)
15:12:00
26.03.2013
dragon_cb_cz
-> King: No však píšu, jsou dobré i špatné průmyslovky i gymply, ale mluvím o nějakém statistickém průměry a jen abych -> vhml: ilustroval, k čemu že jsou ty gymply dobré.



Nijak tím nesnižuju kvalitu či prospěšnost průmyslovek, prostě každé má svoje. Já jsem rád, že jsem na gymp šel, měl jsem širší možnosti, mohl jsem se rozhodovat (a rozhodoval jsem se) na škále asyrologie - skandinavistika - informatika - matematika, nakonec jsem byl někde spíš tomu matematicko-informatickém u konci. Ani na jeden konec ale pořádná průmyslovka neexistuje, tak kam jinam než na gympl jsem měl jít? 5
15:00:49
26.03.2013
King
-> dragon_cb_cz: Ono taky záleží, co je to za odbornou střední školu - nechci dělat reklamu kutnohorský elektroprůmyslovce, ale ještě na začátku 90. let si troufám tvrdit, že absolventi snesli po stránce fyzikálních a matematických znalostí srovnání s gymnazistama. Měli jsme třeba matikáře vyhozenýho soudruhy z vejšky a ten svoji novou misi bral kupodivu hodně vážně - osciloval jsem mezi 3-4 :)

Že je to dneska asi trošku jinak, je nasnadě - děcek je málo a přijímačky bejvaj jenom formální záležitost. Náš kluk se loni dostal na 8-letej gympl a vzali 50 ze 70 uchazečů. Před 20-25 lety nebyl výjimkou poměr 1 přijatej na 5 uchazečů. Ta 6.-8. třída na gymplu má aspoň výhodu, že výuka se nemusí přizpůsobovat běžnýmu průměru na základce a úroveň učitelů je trošku jinde - zase, dneska musí mít na základce vejšku kdejaká ámosačka přes prvouku, ale úroveň výuky to nikaj zásadně neovlivnilo.
14:17:01
26.03.2013
dragon_cb_cz
-> vhml: Protože na odborných středních školách se čas věnuje odborným předmětům a na ty "akademické" nezbývá čas. Takže např. na zdrávce se naučíš dobře vázat obvazy a pod, což jako doktor většinou vůbec nepotřebuješ (je to práce sester), zato se nenaučíš fyziku která je pro medicínu docela důležitá. To samé v chemii - naučíš se praktickou odbornou biochemii, ale o fyzikální nebo jaderné chemii nebudeš tušit ani žblebt.



No a matematickém vzdělání většiny absolventů průmyslovek škoda mluvit, řekne ti to každý na technické VŠ a osobně jsem to zažil taky - lidi z průmyslovek mají většinou s vysokoškolskou matematikou o dost větší problém než ty, který vylezli z gymplu.



Samozřejmě, jsou dobré a špatné průmyslovky a dobré a špatné gymply, takže nepopírám že se určitě najde průmyslovka ze které lezou lepší matematici než z leckterého gymplu - mluvím o průměru.



No a pak je tu samozřejmě aspekt toho, že málokdy děláš jen svůj vlastní obor - je dobré mít přesah do dalších. Což by ti také kvalitní gympl měl dát. Že jde jejich kvalita poslední dobou dost do prdele je věc jiná.
13:00:50
26.03.2013
Luky
-> P@nis: no má sklony k designu, střední dělala nějakou oděvní a mimo jiné navrhovala oblečky, a doma má furt tendence něco vymýšlet a předělávat, takže - JO 1 Na krajinky asi trochu taky, ale já nad tím přemýšlím taky, taky mám geografickej základ. Třeba u nás nad obcí je pole v kopci, kde s oblibou sází kukuřici a minimálně jednou za sezonu se to pole při bouřce spláchne dolů mezi baráky. Že by tam sázeli něco víc protierozního, nebo tam udělali v půlce nějakou liniovou sadbu nebo poldr, to né...

-> darabos: 171
12:44:57
26.03.2013
P@nis
-> vhml: Dříve byla celkem tlačenka na Vš, a příjmačky byly z všeob. znalostí.
12:39:01
26.03.2013
darabos
-> vhml: tam ides preto, lebo este nevies cim chces byt 3
upraveno 1x, naposled 26.03.2013 12:39:20
12:36:27
26.03.2013
vhml
Já třeba význam gymplu nikdy nepochopil. Chci bejt doktor? tak jdu na zdrávku. Chci bejt technik? Jdu na průmyslovku, atd. Co chci bejt když jdu na gympl?
12:21:09
26.03.2013
P@nis
-> Syny: Já chtěl jít na PhD jako výpočtař, ale po oznámení, že ve škole musím být všech 5 dní v týdnu a nechcou nějaký úvazek jinde, tak jsem skončil na Ing.



Taky raději míň peněz, ale jistotu a práce musí taky bavit 4 I když uvidíme 1



-> Luky: Taky je tvá žena divná jako krajinářky u nás na škole, chodily a bavily co vše by v okolí vylepšíily?: -D
12:07:16
26.03.2013
Syny
-> P@nis: Syny klidne napise - sice jsem to cely necetl, ale to snad neva.



Je sice krasny, ze nekdo umi nekolik jazyku, ale pokud to je vsechno, tak ma sanci mozna tak akorat jako prekladatel... Nevim co tady kdo dela za skolu a procitat to cely nemam cas, ale ja osobne mam AJ tak na stredne pokrocilej urovni a RJ jako totalni zaklady. Tou se ani nikde nechlubim - neni cim. Praci mam v anglickej firme, za relativne slusny penize (i kdyz to je dost individualni komu se co zda jako slusny penize, ale staci mi to na to, abych uplatil hypoteku, auto a uzivil se. Vyskakovat si ale nemuzu ani drobet.) a k tomu jsem dneska odmitnul jinej job, kde mi nabidli jeste o nekolik nezanedbatelnych tisic hrubeho vic, nez mam ted. Bohuzel slo o praci ktera by me bavila o neco min nez ta co mam ted, nebyla by tam moznost nekdy vypadnout do zahranici a hlavne byla na dobu urcitou, coz nakonec moje rozhodnuti ovlivnilo nejvic - diky tomu, ze mam tu hypoteku. Takze jen o jazykach to fakt neni. Je dobry je umet, ale tak, abys umel vyresit neco ceho se tva prace tyka. To bohate staci v 90% firem. Ja na tom s jazykama nejsem nijak extra. Je tedy pravda, ze po skoro dvou letech v anglickej firme tam urcitej progres je, ale nic extra. Posledni dobou se tu resi nejaky sluzebky do Holandska a Anglie, takze tajne doufam, ze se mi nejaka bude tykat a tam prave teprve poradne anglictinu protrenuju. Ke stylu vyuky AJ v CR mam totalni odpor. Pro me plati prirovnani: "Nejlip se naucis plavat, kdyz te hodi do vody". Konec koncu tim se ridim celej zivot. Delam praci kterou jsem ani nestudoval - SS jsem mel elektrotechnickou prumku, VS jsem mel obor Merchanika - Prumyslovy design a ted delam konstruktera (odmitnuta pozice byla vypoctar - tedy FEMka atd...).
upraveno 5x, naposled 26.03.2013 12:43:00
11:01:57
26.03.2013
dragon_cb_cz
-> Mr_Kubas: No a nebo se smířit s tím, že na začátku není ani praxe ani peníze, ale je perspektiva růstu praxe - která zase dává perspektivu peněz.



Prostě jako vždy platí: nejde chtít všechno, hned a zadarmo. Je potřeba trocha pokory, hodně trpělivosti a přiměřeně úsilí 4
10:42:02
26.03.2013
Mr_Kubas
-> haso: Myslis lidem jako je Kellner, Babis, Bakala? Noo, to by me to i zaclo bavit 3
10:40:03
26.03.2013
haso
-> Mr_Kubas: treba skusit robit ucetniho spravnym ludom 40
upraveno 1x, naposled 26.03.2013 10:40:12
10:36:40
26.03.2013
Mr_Kubas
-> Luky: Tak pochopitelne takova praxe se ji hodi akorat tak potom doma 3 Ja mam v jednani prave "opravdovou" praxi, tak doufam, ze to vyjde.. Jinak budu moct delat akorat tak ucetniho :( Tim teda nechci rict, ze by to byla spatna prace, a ani v mnoha pripadech nejhur placena, ale aby ty prachy byly, tak zase musi bejt praxe (zacarovanej kruh proste 3). A hlavne me to ani nebavi 3
upraveno 1x, naposled 26.03.2013 10:38:42
10:32:26
26.03.2013
Minnie
asi z toho nic nemá. taková praxe je na prd.. 10
08:44:24
26.03.2013
Luky
Manželka je ve čtvrťáku na krajinném inženýrství. Její brigáda spočívá v tom, že chodí uklízet kanceláře. Tak nevím nevím, nakolik je to do praxe... 3
upraveno 1x, naposled 26.03.2013 09:22:07
06:35:25
26.03.2013
Mr_Kubas
-> King: Vsak nikdo netvrdi, ze gympl = vykopove prace 4 Pochopitelne bez vlastni nasledny snahy s gymplem je to na houby. Sam jsem v jednu chvili vahal nad VS z ruznych duvodu, ale nakonec jsem to rozumne vyresil.. Ale i tak by mi samotna moc v zivote nepomohla, pac je tu absolventu ze stejneho oboru sakra hodne.. Je to o vlastni snaze si rozsirovat teoreticke i prakticke znalosti behem studia, abych jako absolvent nesel s clean sheet na trh prace.. Kdyz vyjde to, co ma, tak rok pred inzenyrskym titulem snad nastoupim jako stazista do firmy, kde bych rad zacal svou karieru.. No kdo vi...



Ale kdyz se podivam na zbytek VS spoluzaku, tak jsem zvedav jak se ujmou jen s ciste vystudovanou ekonomkou..
23:47:04
25.03.2013
King
-> palinator: No a? King má taky památeční fotku z konce minulýho století, kdy s lopatou a krumpáčem hloubí zoufale v blátě výkop pro telefonní kabel k baráku oštěpaře Železného :)

A Robertův příběh s vytíráním hajzlů se jednou budou děcka ve škole učit jako success-story :)
upraveno 2x, naposled 25.03.2013 23:49:41
23:29:31
25.03.2013
palinator
-> King:

R.R. vytíral hajzly?! 9 3 3
23:20:58
25.03.2013
King
-> Mr_Kubas: Ale, tím co vystudovali nebo nevystudovali to asi nebude. Můj brácha se, kvůli lenosti připravovat se přijímačky, ocitnul na zahradnickým učilišti, ale donedávna měl jako zaměstnanec dvojnásobek mýho platu (a to si jako vyloženě "socka" nepřipadám :)

V žertu to přičítá svojí krátký kariéře v McDonaldu, kde se z prachu rodí budoucí hvězdy - např. tam vytíral hajzly s jistým R.R., kterej si záhy uvědomil, jakej poklad nosí ve slipech a zúročil to ve filmech, kterým se dřív cudně říkávalo "pro dospělé" :)
upraveno 1x, naposled 25.03.2013 23:22:59
23:05:50
25.03.2013
King
-> alchstuip - (Až kým nás STK nerozdelí): Jo, chce to odvahu, nebát se velkejch změn a hlavně se nepodceňovat. To, že mám telekomunikační obor elektro průmky neznamená, že mě to musí živit do důchodu. Naposled personálky hledala VŠ uchazeče pro farma firmy, tak jsem si řek, proč to nezkusit? Vyhrál jsem konkurzy ve dvou firmách v oboru, o kterým jsem věděl lautr houno a firma A postupně přihodila 10 litrů k původní nabídce nástupního platu, aby přerazila firmu B. Nakonec B bylo správně :)
22:47:40
25.03.2013
Mr_Kubas
-> King: Takhle se to bere i dneska.. Valná většina mých spolužáků pokračovala na VŠ a ti co ne, tak dnes skoro až živoří...
22:32:24
25.03.2013
King
-> P@nis: Nevím jak dneska, ale za mejch mladejch časů se gympl bral jako přípravka na VŠ. Jestli někdo hodlá gymplem končit, pak by se měl setsakra snažit aby si během studia osvojil i něco, co bude v praxi použitelný.
22:04:00
25.03.2013
alchstuip - (Až kým nás STK nerozdelí)
Ja casto lutujem, ze som sa 6 rokov flakal na vyske.... mam 2 jazyky + dalsi titul z historie... no a moje VS vzdelanie som nikdy nepouzil. Statnicova anglina + anglicka literatura je mi k prdu, ked si v robote vystacim s hovorovou anglinou a nemcinou. No a titul z historie? Nikdy som ho nepotreboval, naco aj na IT tech supporte?

Na gympli som takmer prepadal z matiky, chemie a fyziky... Teraz ma celkom slusne zivi IT.



Co z toho vyplyva? Treba sa v provom rade snazit, nebyt lenivy a nebat sa chytit prilezitost.

Ked som skoncil VS a nasiel som si robotu v BA v statnej sprave za 8000 Sk cisteho, robosi na stavbe sa mi smiali. Preslo 10 rokov, 2 zmeny roboty a mozem sa smiat ja im. A dva krat, pretoze na vacsinu remeselnych prac ich nepotrebujem. Co potrebujem, spravim si tak ako viem, ked to dodrbem, dodrbem si to ja a nedodrbe mi to niekto, kto si za to este bude pytat peniaze.



Aj to moze byt jeden z dovodov, preco je taky prebytok na trhu prace v nizsich leveloch. Je par majstrov, ktori si klientov vyberaju, potom velka skupina lemplov, ktorym sa pomaly minaju obete a velka masa ludi, ktori bud nemaju guraz alebo startovaci kapital na to, aby zacali robit sami pre seba, alebo sa im jednoducho nechce, tak len remcaju nad pivom, ako je vsetko na .... zavidia ostatnym a podobne.



Samozrejme, vsade existuju vynimky, tak protezanti, ktorych na dobre fleky dostali znamosti a hovno vedia, ako aj na strane druhej sikovni ludia, ktori z roznych dovodov spadli tak hlboko, ze sa vlastnymi silami nedokazu zodvihnut....



a mimo to cele stoja politici, kurvy a kriminalnici, to je skupina, ktora stoji mimo vsetkeho....



No a co sa temy tyka.... foter kokot, ci fajn typek? Az na nejake extremy je to jedno, kym je. Moj uz par rokov nieje :-(
upraveno 1x, naposled 25.03.2013 22:05:32
20:30:16
25.03.2013
dragon_cb_cz
-> P@nis: Jak kdo... já mám sice dneska Bc. titul a (doufám) mířím i k tomu inženýrskému a svojí práci jsem dělal jako brigádu už na gymplu... z principu tě nikdy na opravdu zajímavou práci ve škole nepřipraví, protože to co vešlo do učebnic už dávno zevšednělo... Jsme opět u toho, musíš umět něco co jiný neumí nebo to kombinovat do nezvyklých kombinací.
19:30:56
25.03.2013
P@nis
-> King: Tak s gymplem toho krom jazyka po škole moc nenabídneš ne ?:- )
18:53:01
25.03.2013
King
-> dragon_cb_cz: Amen! :)

Kdybych se na vojně nenaučil z nudy základy ájiny a pak v se v tom nezdokonaloval, byl bych dneska v prdeli. Stejně tak jsme po léta aspoň oprašoval svojí středoškolskou ruštinu a setsakra se to vyplatilo - kombinace ruštiny a angliny byla v mým předchozím jobu sakra výhoda. Slovenština slovem i písmem je u Husákových dětí skoro samozřejmost :) A moji stále začátečnickou němčinu beru jako projev lenosti a velký mínus, na kterým se bude muset zapracovat :(

Proto mě dneska fascinuje, že ze středních škol (ale i z některejch vejšek) lezou lidi, co se s bídou vyžvejknou anglicky a tím to končí a nemaj snahu s tím cokoliv dělat.
18:03:58
25.03.2013
aceboss
dakar.cz 25.03.13 17:44:49 napsal:

→ P@nis: jj,souhlas. V každém oboru je potřeba něco

jiného. Podle mě je nejlepší zaměřit se na něco,čemu se chce člověk

věnovat a v tom se zdokonalovat a prohlubovat vědomosti. A pokud možno se

zaměřit na něco,co jen tak někdo neumí. Ale to chce trochu snažení a

nebyt pohodlný. Ale pak vám lidi utrhají ruce.

Ono totiž,co jsem si tak všiml,tak většina vysokoškoláků na tu výšku

šlo jen proto,aby si nemuseli obléct montérky a jít si stoupnout k mašině

(mluvím teď o strojařině. Jak je to v jiných oborech nevím) Ale zrovná

v té strojařině je důležitější,co ten člověk umí a ne,jaké má

školy. Tady je důležitější ta praxe. Ale to znamená začat od nuly.

Začat od nejhorší práce a postupně se vypracovávat a sbírat zkušenosti.

Ale to znamená obléct si ty montérky a stoupnout si k mašině. A to se

prostě dneska ,,nenosí'' Protože ten,kdo dělá rukama a nosí montérky je

brán jako lůzr. A tak jdou všichni na výšku a pak plačou,že nemůžou

najít práci. Protože k mašině si vysokoškolák přece nestoupne a lepší

místo mu nikdo nedá,protože,jak už jsem psal,ve strojařině je

důležitější to,co umíš než to,co máš za školu. A nebo je to jen můj

názor. Ale podle toho,co jsem si za těch pár roků,co se ve strojařině

pohybuju,všiml,tak nejsem daleko od pravdy.


Ámen,

já jako strojař ač mám titul jsem šel dobrovovlně na dílnu k mašině tvé slova mohu jen potvrdit

4 nyní se mi to začíná vyplácet 1
18:03:28
25.03.2013
dragon_cb_cz
-> dakar.cz: To co říkám já a co říkáš ty není v rozporu, naopak 4 Vůbec tu nejde o formální získání VŠ titulu - lidi co si to jen odseděli na nějaké pochybné VŠ jsou fakt k prdu. Ovšem to co říkáš platí i naopak - je spousta lidí co šli se vyučit např. automechanikem, protože nechtěli dělat těžší školu (průmyslovku, gympl) a i na tom učňáku se protloukli jak to šlo, hlavně že mám papír. Takový jsou k hovnu stejně jako formální vysokoškoláci. Stupeň vzdělání není rozhodující, zájem o obor je - to máš naprostou pravdu.



Statistika ale ukazuje, že mezi vysokoškolákama je těch nezaměstnaných přeci jen víc a důvod je jednoduchý - jen tak si "vysedět" VŠ je prostě o fous těžší, než učňák. S postupující debilizací vysokých škol to ale za pár let nemusí platit...



Máš naprostou pravdu, že každý obor má svoje. Někde to jsou jazyky, někde jiná specializace, ale podstatné je jedno - snažit se umět co nejvíc a ideálně to co jiný neumí (nebo kombinaci kterou jiný neumí). A to je přesně smysl toho, co tu říkal -> King: , to "učit se, učit se, učit se". Vůbec nejde o formální dosažený stupeň vzdělání. Jde prostě o to něco umět.
17:44:49
25.03.2013
dakar.cz
-> P@nis: jj,souhlas. V každém oboru je potřeba něco jiného. Podle mě je nejlepší zaměřit se na něco,čemu se chce člověk věnovat a v tom se zdokonalovat a prohlubovat vědomosti. A pokud možno se zaměřit na něco,co jen tak někdo neumí. Ale to chce trochu snažení a nebyt pohodlný. Ale pak vám lidi utrhají ruce.

Ono totiž,co jsem si tak všiml,tak většina vysokoškoláků na tu výšku šlo jen proto,aby si nemuseli obléct montérky a jít si stoupnout k mašině (mluvím teď o strojařině. Jak je to v jiných oborech nevím) Ale zrovná v té strojařině je důležitější,co ten člověk umí a ne,jaké má školy. Tady je důležitější ta praxe. Ale to znamená začat od nuly. Začat od nejhorší práce a postupně se vypracovávat a sbírat zkušenosti. Ale to znamená obléct si ty montérky a stoupnout si k mašině. A to se prostě dneska ,,nenosí'' Protože ten,kdo dělá rukama a nosí montérky je brán jako lůzr. A tak jdou všichni na výšku a pak plačou,že nemůžou najít práci. Protože k mašině si vysokoškolák přece nestoupne a lepší místo mu nikdo nedá,protože,jak už jsem psal,ve strojařině je důležitější to,co umíš než to,co máš za školu. A nebo je to jen můj názor. Ale podle toho,co jsem si za těch pár roků,co se ve strojařině pohybuju,všiml,tak nejsem daleko od pravdy.
15:51:17
25.03.2013
P@nis
-> dragon_cb_cz: V mém okolí jsem myslel dobu trvání na Vš, většinou AJ na slabší komunikativní úrovni, ale druhý jazyk nic moc a to jsem bydlel s lidma z Farmacie, VUT, MU, PEF atd. A záleží teda čemu říkáš domluvit se. V mém oboru se primárně komunikuje v NJ a jako SP2 jsem při přednášce nechápal a AJ pro mě byla teda lepší volba.



Ostatně vetšina lidí v dřevařině komunikuje jen v českém jazyce a na výkresy, návrhy kuchyní není potřeba nic. Taky v tomhle sektoru holt není tak placená práce jako ve strojírenství, ale práce mě baví a nestěžuju si, takže zlepšovat se pro mě v jazycích tolik neznamená a cesta vede jiným směrem:- )



Možná by mohl napsat Syny, jak na tom byl s AJ po škole a nyní, když se snad chystá za hranice.
14:59:50
25.03.2013
dragon_cb_cz
-> P@nis: Žiju v Praze, ale tohle byl standard u lidí co o sobě chtěli tvrdit že mají "vzdělání" i v prdelce jménem České Budějovice. Ze slušné vysoké školy snad není možné vylézt bez zkoušek ze dvou jazyků, na těch posmívaných humanitních nevím kolik mají zkoušek (většinou alespoň dva jazyky, často na úrovní všeobecné státní zkoušky) ale většinou jich čistě prakticky musí ovládat daleko víc.



Anglicky komunikuju běžně pracovně i soukromně a považuju to za naprostou samozřejmost pokud mám aspirace na víc než minimální mzdu. V případě potřeby se nějak domluvím německy a švédsky a když by byla nouze veliká, tak i francouzsky - a tenhle stav považuju za svůj zásadní handicap a jakmile příští rok v únoru (doufám, konečně) uzavřu kapitolu jménem denní studium na VŠ, tak výrazné zlepšení němčiny a francouzštiny (kterou nijak zásadně nemiluju) bude první do čeho budu investovat čas a peníze.



Že to u lidí v tvém okolí není běžné možná vysvětluje, proč máš pocit, že to je s tou prací tak blbé - alespoň máš inspiraci na čem zapracovat (ty i lidé v tvém okolí) 4
14:24:41
25.03.2013
Alenka
-> P@nis: nevim, jak to chodi na venkove, ale v Praze v korporatni sfere je to presne jak pise dragon.

Aj min. C1 + jeden az dva jazyky na urovni porozumeni psanemu textu.
12:47:51
25.03.2013
P@nis
-> dragon_cb_cz: Jeden jazyk na komunikativní úrovní a další 2 na sředně pokročilém, aby ses domluvil. To nevím kde žiješ, ale co já znám lidi, tak tohle z mého okolí nemá snad nikdo. Max jeden jazyk komunikativní (někdy ani to né:- ) a druhý max začátečník.



Vysokoškoláku to je dost, tak to třeba objasní kdo je blíže pravdě 47
11:15:47
25.03.2013
Jožynek
Ja by som skôr povedal že všetko je to známostiach, môžete mať aj 4 VŠ, avšak riaditeľa, zať, syn, brat atd...a je jedno či na tú prácu majú vzdelanie, hlavne že je to rodina, známosť, tak prečo by nepomohol "sám sebe". Dneska má VŠ už skoro každý takže myslím že už to nieje taká "výhra" ako niekedy...skôr je to o známostiach.
11:15:00
25.03.2013
dragon_cb_cz
-> palinator: Mám takový pocit, že vycházíš z mylné představy že někdy v historii lidstva existoval funkční systém, kdy lidi měli všeho dost - včetně času na rodinu. Což je samozřejmě naprostá iluze - tak dobře na tom lidstvo fakt ještě nejni. Chceš mít čas na rodinu? OK, nic proti tomu. Ale přijde mi absurdní se divit, že tě za to nikdo nezaplatí..



-> P@nis: Polskou demografickou situaci neznám, Španělský pracovní "trh" je natolik speciální případ, že absolutně nemá smysl ho uvažovat v našem kontextu (proti nim jsme tady ultraliberálové, definitiva jakou tam mají státní zaměstnanci je fakt výživná), ale jen pro úplnost - největší nezaměstnanost je tam mezi mladejma co si řekli, že vzdělání je na hovno, když ve stavebnictví se tak dobře platí - a pak praskla realitní bublina, stavebnictví se smrsklo o desítky procent tyhle mladý, co si mysleli jak je vzdělání k hovnu, že si lopatou vydělaj víc, teď čumí jak puk. Portugalsko v mnoha ohledech podobné a také nemám žádnou informaci o tom, že by tam nejohroženější skupinou byli vysokoškoláci.



Nevím jaký mají standard tam, každopádně k výbavě každého vysokoškoláka který nemá titul z horní dolní snad patří znalost angličtiny na úrovni kdy může okamžitě nastoupit do firmy kde se v ní primárně komunikuje a pak znalost alespoň dvou dalších jazyků na úrovni kdy je schopný v nich na elementární úrovni fungovat. Pokud máš tohle, tak se můžeš sebrat a jet za prací prakticky kamkoliv od Moskvy po San Francisco - a spousta z nich to dělá, stahují se speciálně do Jižní Ameriky kde s jazykem nemají problém žádný. To je taky jedna z forem vzdělání...
10:59:12
25.03.2013
Alenka
-> palinator: ta konkurence je ted prave tak velka, ze to, co predtim stacilo, uz je dnes malo. To vzdelani neni az tak k hovnu, jen proste musis pridat neco navic, aby ses dostal tam, kde predtim stacilo "jen" to vzdelani.
10:48:18
25.03.2013
palinator
-> Alenka:

Jo, to je ta slavná potřeba konkurence na pracovním trhu. Vzdělání k hovnu.
10:45:28
25.03.2013
Alenka
-> palinator: to si chce holt napichnout nejakou nejakou bohatou dedicku, no :)



Jinak, co se tyce tech vysokoskolaku, v dnesni dobe assesment center a podobnych chujovin uz je vysokoskolsky diplom jen nutnou, nikoli vsak dostacujici podminkou k tomu, aby se CV v prvni fazi prijimaciho rizeni dostalo na tu spravnou hromadku, to je vse.

Takze klidne at je "vysokoskolak" kazdy, stejne to uz ted je jedno, a v budoucnosti bude jeste vic :)
upraveno 1x, naposled 25.03.2013 10:46:39
10:35:11
25.03.2013
palinator
-> Alenka:

A když si na to vyděláš celoživotní prací, tak chcípneš stejně, takže si to ani neužiješ. 3
10:33:22
25.03.2013
Alenka
-> palinator: s tim souhlasim, ale potom si holt musis ujasnit priority a nasledne si nestezovat, ze nemas to, ci ono :)
Extreme Tyres