dlouhy chod pedalu brzdy

prohledat
11 příspěvků (zobrazeno 1 až 11) od 30.08.2008 do 04.09.2008, založil/a Klubko_
řadit dle data
13:47:25
04.09.2008
Klubko_
posteloval sem trn pod TBV a mrtvy chod uz je primerenej, tak akorat 6 ale posilovac asi neposiluje 8 anebo malo. Gumovy casti uz sem driv menil, tak snad ten ventil
16:49:52
01.09.2008
Peterr
-> Honzik105S: tym spodnym nastavujes iba vysku pedala - aby sedel so spojkovym pedalom. Nic ine sa v posilovaci nehybe... ani manzeta...



Co sa tyka trna... ten sa nastavuje tak, aby bola vola medzi trnom a tou plochou na piestiku hlavneho brzdoveho valca 1 mm.

Ked je tam vacsia medzera... tak je zbytocne dlhy chod, lebo stlacate pedal a ten spravi dost velku drahu kym sa dotkne piestika v brzdovom valci a az potom pri dlksom stlaceni zacina brzdit... ked je to ok, ten mrtvy chod je minimalny...



ked je trn moc vytoceny - moc vysoko... moze vzniknut situacia, ze to auto bude brzdit stale alebo nemusi brzdit, ale v hlavnom brzdovom valci bude piestik trosku stlaceny a to uz tiez nie je dobre... najlepsie je tam nechat ten 1mm.

Ak je chod aj tak dlhy, chyba bude niekde inde.



Posilovac - treba ho generalkovat ak z neho fuci... to je jedno ci normalne ci pri stlacani alebo ked je stlaceny... fucat nesmie... ten spatny ventil je tazko odskusat... ja tom tam dal este jeden z favorita do hadice, s hadicou ma to stalo tusim 160 sk a som si isty...



obcas sa oplati po par km este raz skontrolovat odvzdusnenie... kym si tie jednotlive diely sadnu... aj to spavi svoje...
20:18:19
31.08.2008
Honzik105S
-> Syny: cetl jsem tvuj popis ale chtel bych si neco ujasnit, mam stejny problem tj dlouhy chod, tim spodnim sroubem lze seridit pouze to aby pedal byl ve stejne poloze jako pedal spojky tim ten dlouhy chod nijak neovlivnim nebo snad ano?



a jak popisujies ten trn na posilovaci tak jako kdybych ten sroub jako povolil tzn ten trn pujde nahoru = chod by mel byt kratsi, co by se stalo kdybych ho vytocil moc to bych jako nenasadil hl. brz val.? nebo by se stalo to ze jak by ten trn byl moc vytoceny a ja se snazil ten valec tam dat ze bych zatlacil ten pist a to auto by vlastne brzdilo resp spis trochu pribrzdovalo porad? ja jsem to uz zkousel serizovat kdy jsem teda pedal dostal do polohy aby brzdil nahore ale po ujeti asi 40 km se mi stalo ze to auto trouchu pribrzdovalo tak jsem si myslel ze ten trn jsem vytocil moc,



jinak kdyz seslapnu pedal uplnena coz je hodne dole tak dostanu vsechny kola do smyku na 175



jo a brzdy jsou da se rict po go,
15:21:18
30.08.2008
Syny
-> Klubko_: to nebude vnitrkem, to bude tema trnama... Fakt si to chce s tim hodne hrat, ja te rikam ze sem si s tim hral tak tejden ;) Ale vysledek stal za to...
15:10:16
30.08.2008
Klubko_
-> Syny: hej tak ted sem to projel a je to este horsi, brzdi to az na druhy seslapnuti 10 ale pak uz to zas brzdi. Musim kuchnout ten vnitrek
13:35:35
30.08.2008
Syny
-> Klubko_: ten ventilek je uvnitr. Musel bys posilovac celej rozebrat a je to v tom plastovim cernym tele... Vede k nemu ten spodni serizovatelnej trn. Co sem mel v ruce asi 6 posilovacu, tak u 4 byl spatnej...

Jinak tu vazelinku taky musim sehnat :) To jsem rad, ze se to jeste sehnat necha :)
13:30:44
30.08.2008
Klubko_
-> Syny: v olomoucu v prodejne Ferodo. Je to kapalina na rozhybani za 26kc a pak takova vazelinka za 17kc 3 to sou ceny 6. Tu kapalinu sem pres noc strikl pod prachovky a rano lá lá fu fu pistky chodily jak nic. A pak sem to maznul tou "vazelinkou". A oboje je lucas, prej neni problem sehnat(viz obrazek). Akorat nevim, kde je ten ventilek. Posilovac sem teda uz rozdelanej mel, gumovy veci sou vymeneny, ale fakt nevim, ktery to je 8
zvětšit dlouhy chod pedalu brzdy - obrázek od Klubko_ vložen 30.08.2008 13:30:44
01:48:08
30.08.2008
Syny
-> Klubko_: zkoukni ten O krouzek pod ventilkem (tam to obcas taky saje vzduch) a taky mrkni na tesneni u trnu - pod THV. Ten trn je dobry taky maznout nakou vazelinou aby nesel "na sucho" kolem toho tesneni.

Jinak - muzu vedet kde jsi sehnal tu konzervacni blbost na ty pistky? Ja to shanel po Plzni vsude mozne a nesehnal. To je takova ta vazelinka/olej co se da pod maznety? Pokud jo, tak me zajima kde jsi to sehnal, pac me bylo receno, ze uz to asi nesezenu...
01:42:19
30.08.2008
Klubko_
da se rict, zes potvrdil mohe domenky 6 pistky sou rozhybany a maznuty konzervacnim pripravkem od lucasu. Stav trubek a hadicek je po nedavne vymene taky dobrej, taaakze se asi vrhnu na exprimentovani s nastavovanim. Este teda omrknu ventilek v posilovaci, ten sem nezkoumal a pak uz jen trpelivost 6 no a ted se na to asi pujdu vyspat 3
01:22:57
30.08.2008
Syny
Pozor na to hrani si s trnama... Cim vic povolis - teda prodlouzis ten trn dole, tak tim vys posunes membranu a tim ziskas kratsi chod. Naopak cim vic ho zasroubujes, tim ziskas chod delsi. Kdyz s timhle spojis jeste experimentovani s trnem na posilovaci, tak si muzes krasne nastavit v jakym miste pedal zacne brzdit a v jakym miste ma flekovaci polohu. Ale predem rikam ze sem s tim laboroval nekolik dni a perfektniho vysledku sem docilil az tak po tydnu. Projezdil sem tak nadrz testovanim a asi milionkrat sundaval THV kdyz sem ladil ten trn. Je to opravdu opruz, ale muzu zase rict, ze po dokonceni to brzdilo opravdu perfektne. Taky sem zjistil, ze docela dost zalezi na ventilku v posilovaci. Kdyz byl ventilek spatnej - tedy pri sesleplej brzde rpisaval vzduch, tak to paradoxne melo nadherne mekkej chod, naopak kdyz se prisavani nekonalo, tak byl pedal skoro jako sutr.

Ale je zajimavy, ze po vymene desticek a kotoucu (oboji je predpokladam ted tlustsi nez to ojety co si vyndal) je chod delsi. Obvykle sem mel problemy s tim ze to pribrzdovalo kdyz nemelo a brzdilo to driv nez jsem chtel (jednou dokonce i jeste pred tim nez se rozsveceli brzdovky :) ).

Byt tebou, tak zkontroluju privodni hadicky jestli nejsou zpuchrely a netecou a pokud budou ok, tak bych zkusil opravdu to stelovani posilovace. Spodnim sroubkem si pedal nastav tak, aby byl cca zaroven se spojkovim. To je takova priblizne vychozi poloha, ze ktery bych pripadne pak stelvoal dal. Az budes mit ten dole hotovej, tak sundej valec a serid ten horni trn, aby nezi nim a nasazenym valcem byla vule cca 1mm. Nepotrebujes an isupleru, jde to poznat tim, ze trn prodlouzis, valec nasadis a volne ho das do pozice jak ma bejt a neutahnes. Pokud nedosedne na posilovac (coz je spravne), tak nemas vuli zadnou. Tim ze budes trn postupne utahova (zkracovat) a prubezne nasazovat valec, tak poznas, jestli uz tam vule je nebo ne. Spravne tedy az bude valec volne sedet na posilovaci, tak ten trn malilinko dotahnes a bude to ok.

Jelikoz predpokladam, ze mas zapojeny brzdovy trubky na THV, tak to ze tam neni vuel poznas tak ze ten valec bude klast odpor pri stlaceni na trn.

Jen si davej pozor pri zkouseni potom, aby sis nekde nevymlel tlamu, protoze se mi povedlo to dat treba do takovy polohy, ze sem nebrzdil temer vubec...

Urcite si pri vymene desticek rozhejbaval pistky zejo? :) Pokud jo, tak tim by se vysvetlovalo to, proc ma pedal dlouhej chod. Ja kdyz dal pistky novy, tak se mi chod prodlouzil cca jednou tka vic. Je to tim, ze ty stary nebo nerozhejbany pistky se nevraci tak daleko jak onovy. Tim padem staci pedal zmacknout trochu a brzdis. Ty novy nebo rozhejbany se te vraci o neco vic do trmenu a tim padem urazi vetsi cestu ke kotouci pri brzdeni a tim padem se prodlouzi chod pedalu... ;)
00:59:59
30.08.2008
Klubko_
Vymenil sem desky a kotouce na sve sade (4-pisty) a ted mam hodne dlouhej krok brzdy, nez to zacne brzdit. Tak dlouhej, ze kdyz to zaslapnu hodne, tak proslapnu az na spinac. Jak dlouhej krok by asi tak mel byt? Pripadne jak se vlastne ma u sade spravne pedal chovat. Uz driv sem experimentoval s nastavenim vysky pedalu (stelovani od pedalu) i s tim nastavovacim sroubkem na posilovaci. Povedlo se mi pedal dostat do optimalni vysky, ale mel sem pocit, ze pak nepracoval spravne posilovac. Tak sem s tim steloval dal, ze pedal napred jde celkem zlehka a pak je tvrdej. Ale ted po vymene je ten chod naprazdno moc dlouhej jak sem psal. Co s tim? Rad bych, aby se tady nepolemizovalo o tom, esi to neni zavzdusneny, nebo spravne funguje posilovac, ale ciste ten dlouhy chod.
Extreme Tyres