Změny po 30.6. 2015

prohledat
209 příspěvků (zobrazeno 51 až 100) od 12.01.2015 do 02.08.2015, založil/a Petr98
řadit dle data
15:41:56
22.06.2015
Bukaj
-> doking: Ses mohl zeptat tady na ten převod v depozitu - já to absolvoval před šesti lety a také jsem nejprve od půl čtvrté ráno stál frontu na lístek, aby mi pak u okénka sdělili, že tu jsem blbě a mám jít na depozit, kde bylo deset lidí a žádné fronty a lístky...3



Já dnes úspěšně převedl MB bez "eko" - v Praze za pět minut hotové osvědčení o uznání testace (ten papír, pro který mne v pátek z Jihlavy poslali do Prahy), cesta do Jihlavy a tam za hodinu vše vyřízeno za 900 Kč (800 převod, 100 za to, že se nedohledal malej TP)5
15:11:58
22.06.2015
doking
-> dragon_cb_cz: Komunikoval jsem s Burákem,byl ochotný mi tu testaci v neděli udělat,nicméně, zádrhel byl v tom,že to lze jen na auto s platnou stk, takže tak...ALe už mám embéčko přihlášené na sebe, a dané v depozitu, mám na rok klid,než jim budu muset nahlásit,co se s ním kde děje....



Ale byl to zase porod, Na Pankráci (platba eko,jestli jsem později dobře slyšel,tak snad jen tam), na Pankráci mi ještě na informacích řekla,ať na Bohdalec nejezdím,že je tam už kapacita vyčerpána,tak jsem pelášil do Vysočan, bral jsem lístek s číslem 102 na obrazovce svítilo asi 27 v pořadí, no kolem půl jedenáctý jsem šel na řadu,abych se u přepážky od paní dozvěděl,že bez stk to nejde dohlásit (:-D, informovanost úředníků na pytel :-D), naštěstí se ozvala kolegyně z vedlejší přepážky, že to lze,ale že vše na jednou dělají u okýnka pro depozit,kde člověk nebral,žádnej lísteček,jen se stála fronta,naštěstí jsem v ten moment byl druhej v pořadí, na to,že jsem jsem byl informovanej z nejvyšších míst,že tady zaplatím eko,pak to nejdřív dohlásím na sebe a pak depozit, z toho mi fakt nebylo jasné,že depozit a přihlášení budu řešit najednou u jednoho okna,když všude tvrdili,že všechny úkony postupně, no ale dílo dokonáno,auto přihlášeno,zadařilo se,paní v tom okýnku depozitu,příjemná zrzka,poradila se vším,takže,žádný,že to nejde,jako ženská před tím...
16:59:55
20.06.2015
dragon_cb_cz
-> Vojťas: Rekl bych, ze pan inzenyr by to nemel tolik hulit... to jestli auto musi/nemusi mit platnou STK urcuje zakon, jediny co, tak urednici maji bordel v tom, jestli postaru STK vyzadovat, nebo po novu ne...
07:48:44
20.06.2015
Vojťas
Nevim jestli se to tu nekde resilo, vcera jsem mluvil se clenem komise pro pardubickej kraj pro testace, nevim ted presne co ma za fci. Ing. Vincenci. A ten mi rikal ze uz ted skoncila platnost nejaky vyjimky podle ktery auto nemuselo mit platnou TK pro dokonceni poloprevodu, a ze ted uz musi. Ale ze nekde to jeste nechteji. Tak nevim co je na tom pravdy, ale v tom pripade by to byla pro mnohe asi docela komplikace, co maji auto v renovaci. Tak ze ja si ted dam v garazi par nocnich abych to stihl 3
21:59:34
10.03.2015
martin.bystrice
-> hanys318: Ekopoplatek v současné době nevím jak obejít, krom toho co je napsáno v zákoně, měl jsem na mysli samotnou EKOLIKVIDACI, což je výdělečný proces, který stát a to nevím z jakého důvodu za určitých podmínek dotuje.
21:17:18
09.03.2015
dragon_cb_cz
-> hanys318: Zleva, zprava.... co je to za dotaz?
19:07:21
09.03.2015
hanys318
jak obejdes eko??
23:21:10
06.03.2015
martin.bystrice
-> Domajz: Já hlavně nechápu, proč jsou vůbec některá autovrakoviště vúbec dotovaná, když je to takovej kšeft,.... Ekoikvidace se dá obejít, ale zase to stojí peníze,...
upraveno 1x, naposled 06.03.2015 23:22:20
22:34:39
15.02.2015
Domajz
-> Jozka: presne tak, s tou vymluvou na zakon si myslim uplne to same. Cim oholenejsi a dojebanejsi auto, tim mensi potencionalni vejvar. Ono to asi nikdo nebude resit u Felici a Favoritu, tam jsou novy dily, tak levny, ze na vrakaci to moc ani nema cenu nakupovat, ale u modernejsich vozu....
22:30:23
15.02.2015
Jozka
Už jsem dlouho na tohle téma nikde neklábosil, ale likviduje a eviduje se nějak od samýho začátku, čím novější auto, tím jsou pravidla "hustší", vyhlášená byla škodovka svejma specifikacemi.. Možná se někteří bojí, že by jim ty kila toho či onoho neseděly, kdyby vykupovali jen samý kousky plechu s VIN kódem..

A samozřejmě je to byznys, čím prázdnější vrak vykoupí, tím míň vydělají, takže je to dosti dobrá "výmluva", že zákon jim káže převzít vůz kompletní..
22:22:26
15.02.2015
Domajz
Podle me je to tak, ze pokud chce vrakac cerpat nejake dotace, tak ta evidence kazdeho vraku je prisnejsi. KDezto kdyz to nekdo rozebira a nic nechce, tak nic fotit nemusi, jen musi splnovat samozrejme nalezitosti te vyhlasky... Ono to jde docela poznat s jakym vrakacem ma clovek tu cest.3
20:47:09
15.02.2015
mm17
-> Tomaso435: jak je to s legislativou a následnou praxí netuším. Tohle bylo řečeno přímo na vrakáču, když tam nějaká paní dávala auto.
20:32:30
15.02.2015
Tomaso435
dyt někde je definovaný co tam bejt musí... části skeledu kde je výrobní číslo a část motoru kde je výrobní číslo nic víc tak nějak...
20:24:50
15.02.2015
mm17
A někde ani nefotí, protože např. fotky škodovek mají vyfocený v zásobě ještě na rok dopředu.1
19:34:28
15.02.2015
Zeke-ten šestý
U nás fotěj už docela dlouho a zatim neřeší jesi něco chybí nebo ne, na EKO likvidaci mi vzali i jen kastli 130cítky s dveřma a oknama, což je myslim dobrý3
19:28:22
15.02.2015
samot.n
-> Domajz:

rusil jsem tedka jedno auto a to nebylo komplet,kdyz jsme se ptali jestli to vezmoou nekompletni,tak rikal ze at to privezem tedka ,ze za mesic to bude muset fotit,auto bude muset byt kompletni a zaznamenavat vsechno co chybi,nevim jestli jim prijde nove narizeni,nebo tam zprisni prijem vraku se stavajici vyhlaskou,ale takto mi to bylo receno
15:38:52
15.02.2015
Domajz
-> Jozka: Jo to jo, ale ja myslel ty saskarny s focenim a stavem interieru atd.
15:27:50
15.02.2015
Jozka
-> Domajz: Mám dojem, že plnění tý vyhlášky je podmínka provozovaní jakéhokoliv likvidačního místa.
15:17:55
15.02.2015
Domajz
-> Jozka: To se tyka ale pouze tech zpracovatelu, kteri jsou zapojeni do informacniho systemu ne? Resp. ti, kteri chteji aby jim bylo prispivano.
15:05:25
15.02.2015
Jozka
-> Domajz: Zpřísnění výslovný žádný se nekonalo, poslední znění vyhlášky třeba zde:

www.inisoft.cz/strana/vyh laska-352-2008-sb



Ve skutečnosti se o zpřísnění svýho druhu jedná, protože se plno provozovatelů likvidačních míst bude přesnějc držet pravidel..
14:12:15
15.02.2015
Domajz
-> samot.n: To zprisneni ohledne likvidace autovraku jsi vycetl kde?
13:12:12
15.02.2015
Jozka
-> Pavel P..: Počítají patrně s tím, že kdo bude chtít jezdit, tak si dohlásí a zbytek budou mrtvoly ať už dřívější, nebo čerstvý - po těch, co usoudili, že se jim ekovýpalný nevyplatí zacálovat.

Sankci jsem našel jedinou, ale až za budoucí prohřešky ohledně depa - pokud někde je stanovená, nepovedlo se mi jí objevit, takže soukromě to zatím považuju za JPP info.. ¨

A hlavně - jedinej, kdo se dá dohledat a "pohnat ke zodpovědnosti" je ten pseudovlastník, zapsanej v polopřevodu - a to je celkově tak pochybný, že výsledky takovýho snažení by byly naprostá nula...



Ono se pár magorů jistě najde, kteří zkusí jezdit i s těma zrušenejma autama, ale to se vychytat myslím dá, pokud PČR hne trochu hrbem..
12:56:05
15.02.2015
samot.n
-> Pavel P..:

no prave tohodle se obavam,proc by nechali povalovat se nekolik tisic vozu bez TP (je jedno kde a jim je take jedno,ze valna vetsina pravdepodobne uz fyzicky ani neni),kdyz na druhe strane zavedli,ze pri odevzdani autovraku k likvidaci musi byt auto uplne cele,ne ze by doted byt nemuselo,ale od letoska to nejak zprisnili pokud se nemilim
12:51:38
15.02.2015
samot.n
-> Zeke-ten šestý:

ano to kazdopadne bude pruser,ale na jednu stranu se o tom dost mluvi,tak by si lide mohli dat pozor,me pani nekdy v prosinci na urade rekla,ze auto vyradi z evidence a se zbytkem at si delam co chci,ze je to nezajima.Dale jsem cet ,taky pred koncem roku,ze od 2015 bude mozne auto vyradit z evince a nechat si ho ,coz samozrejme nejde bez papiru o EKO likvidaci,timto narazim na skutecnost,jak si nechat auto a mit to vyrazene z evidence vozidel? Semtam slychavam od lidi,ze az to budou chtet odhlasit,daj to do depozitu,ale podle me neuspeji,protoze kdyz to daji tedka v roce 2015,tak budou muset nahlasovat misto vozu a timpadem nebudou moci mit auto bez TP aby s tim nebyli komplikace.
12:50:04
15.02.2015
Pavel P..
-> Jozka: Nevim jestli to ještě někdo další zachytil, že těm případným majitelům kteří nechají auto v polopřevodu takhle snadno vyřadit, pak nejspíš přijde taky pozvánka do správního řízení na obvodní úřad který pak za to bude dávat pokuty.... někde jsem to už parkrát četl nebo zaslechl.
12:43:53
15.02.2015
Jozka
-> samot.n: Přesně takhle se to zatím jeví..5
12:31:20
15.02.2015
Zeke-ten šestý
-> samot.n: No ono kdo ví jak to bude fungovat v praxi, spíš bude mega průser když někdo způsobí nehodu s autem v odhlášce po tom 1.7.2015, to mu pujde veškerá škoda na triko...
12:29:26
15.02.2015
samot.n
Takze auto co je v poloprevodu pred 1.1. 2015 bude k datu 1.7. 2015 vyrazeno z evidence vozidel a majiteli tak zustane vuz s TP,znackami?A jelikoz zaniklo auto,zanikne i pojistka. Takze strucne receno s TP si zatopim v kamnech,SPZ vystavim na zdi a auto rozeberu na dily,pouzitelne prodam,zbytek odvezu na zelezo a nepouzitelne gumove dily do sbernych surovin a timto je vec vyresena? Nebo je v tom nejaky zadrhel?
upraveno 1x, naposled 15.02.2015 12:30:03
16:31:52
09.02.2015
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Sejki: 3 3 Já vím proč na úřady nelezu. Tohle je to x letech auto, které je napsané na mě. Doteď jsem vždy koupil auto, které maximálně bylo napsané na mě a já ho po nějaké době prodal dál s tím, že je mi to fuk a mám smlouvu. Stejně asi většina skončila ve šrotu.
upraveno 1x, naposled 09.02.2015 16:32:57
16:30:44
09.02.2015
U-Geen
-> Sejki: jo, to je vsude stejny... jenom u nas se to uz losuje :)
16:28:45
09.02.2015
Sejki - zrušená registrace
-> ZdeněkH: vis jak to funguje u nas na urade? vlezu do dveri cislo 6 a tam to jde a ve dverich cislo 5 to nejde... 3
16:26:07
09.02.2015
ZdeněkH - zrušená registrace
-> Pavel P..: Fakt trvají u vás na zelené kartě na nového majitele? Na mě dneska přihlašoval borec moje auto v Karviné a neměl ji. Jen plnou moc ode mě, smlouvu, techničáky, evidenčku na moje jméno (tu udělal beze mě jen na moje jméno) a svoji zelenou kartu a psal mi, že je hotovo.
16:09:26
09.02.2015
U-Geen
-> Pavel P..: no, ja dneska na urade zkejsnul asi 2 hodiny ... prej jim vypad internet. na to ze pred nama byl jeden clovek...
14:19:00
09.02.2015
Pavel P..
Tak jsem byl na Bohdalci přhlásit feldu a dohlásit pássovce a vše proběhlo docela v pohodě a rychle... vše potřebné jsem měl, zelená karta pro převod musí bejt na novýho vlastníka, jinak vše jak je psáno.



Docela jsem byl překvapenej rychlostí odbavování, z dřívějších zkušeností z Bohdalcem jsem počítal minimálně dvě hodiny čekačku ale za 20minut jsem šel na řadu a to bylo předemnou asi 35 čísel.... akorát baba musela dělal novej TP protože starej byl popsanej, takže 20minut jsem musel ještě čekat o okýnka.... jediný co mě dostalo že jsem si tam připadal jak v čekárně na víza na ruský ambasádě....8
12:07:17
06.02.2015
dragon_cb_cz
-> doly120 05.02.15 17:05:54: Teoreticky nikoliv, prakticky nejspíš budou.
08:35:53
06.02.2015
Jozka
-> Sejki: Jo. Ono to nedohlášení byl snad vždycky přečin bez sankce (jen o nějaký dumali, když se to rozrůstalo po desítkách tisíc) a nový rituály ho v podstajě vylučujou..
07:49:15
06.02.2015
Sejki - zrušená registrace
-> Jozka: a tech v poloprevodu taky ne, tim si jen usetrej praci a procistej registr
23:23:23
05.02.2015
Jozka
-> Pavell: Tak v tomhle případě změníš barvu už na svým úřadě..



S tou sankcí kdoví jak to bude - nechce se mi hledat, ale mám podezření, že si to někdo jenom někdo odvodil. Ono tam těch 50 někde asi je, ale jenom pro ty, kdo "zapomenou" na auta v "depozitu" dle novýho znění, což pro mě znamená, že těch "deponovanejch" podle starých pravidel by se to týkat nemělo..
23:10:24
05.02.2015
Pavell
-> Jozka: S barvou jsem to myslel tak, že budu měnit barvu až teď když už je auto moje. Při přepisu vše souhlasilo.

Takže snakce za ty zrušení? toho jsem se bál.
22:47:56
05.02.2015
Jozka
-> Pavell: Mezi veřejností kolujou nějaký fámy o sankcích se stropem 50 litrů, ale jak moc mají reálnej základ, nemám tušení.



Pokud bude v evidenčce závada, že nesouhlasí barva, nenapadá mě jedinej důvod, proč by se náprava stavu nespláchla zároveň s přepisem v místě dosavadní registrace..
20:59:15
05.02.2015
Pavell
-> Sejki: Tak snad jo no. Díky.

A ještě jeden dotaz. Letos se řeší auta co jsou v depozitu. To chápu, že se musím jít vyjádřit co bude s autem dál, ale co když se nedostavim? Prostě se na to schválně vykašlu, tím pádem mi zůstane auto bez SPZ . Nebude pak po mě někdo něco chtít? Jako pokuta nebo něco takového? To jsem se nikde nedočetl
20:48:14
05.02.2015
Sejki - zrušená registrace
-> Pavell: tak na tom se snad nic nemeni ne? auto sice prihlasujes u puvodniho majitele ale veskere zmeny se pak odehravaji uz miste tveho trvaleho bydliste, takze kdyz budes chtit jine spz a ne treba z brna kde si auto koupil ( to je jen priklad ) tak reknes zes ji ztratil nebo ze ti ji ukradli a za poplatek ti daj nove:)
20:43:34
05.02.2015
Pavell
-> dragon_cb_cz: já s tím přeci nešermuji3



Teď mě napadá otázka. Co když budu měnit barvu vozu. Kde mi tedy udělají změnu v TP???

Také v místě registrace?
17:05:54
05.02.2015
doly120
-> dragon_cb_cz 05.02.15 07:25:26: chápu to tedy tak,že pojistka může být na ,,byvaleho,, majitele a neměli by nic namítat jo? Když to není zminováno v zákoně...
07:25:26
05.02.2015
dragon_cb_cz
-> Pavell: Ono v zákoně není napsáno na koho ta pojistka má být, to že jí chtějí často na nového majitele je zvyk úředníků, ale v zákoně nemá oporu.



Ovšem auto je tvoje od okamžiku určeného kupní smlouvou (většinou okamžikem jejího podpisu), ne až okamžikem přepisu. Takže s nějakým "auto jsem pojistil až když bylo moje" bych moc nešermoval 4
19:50:06
04.02.2015
Pavel P..
-> Hřib: Tak jsem to nakonec vyřešil tak že jsem novýmu majiteli dal všechny doklady, vzor plný moci, tu on si nechal ověřit na poště, udělal evidenčku a pojistku a vše mi poslal zpět a já to teď pujdu na něj přihlásit.....
09:00:04
04.02.2015
Hřib
-> Pavell: 19.1. kamarád kupoval feldu tady z virtu v Bruntále, sepsala se smlouva, zajelo na evidenčku a pak na úřad, kde chtěla paní pouze platný doklad o pojištění, což byla zelená karta na původního majitele, což sdělila po dotazu,že nový majitel ještě pojistku nemá.

Ani ji nezajímala kupní smlouva, protože oba subjekty byly na místě 4
07:45:37
04.02.2015
Pavell
Jak jsem psal, svou pojistku jsem si uděal až bylo auto moje. Proč bych si dělal pojistku na auto, které nevlastnim. Možná to je tím zmatkem, ale úřednice vypadala, že ví co dělá a co chce. Chtělo by to zkušenost jiného kupujícího. Tento postup mi říkal i kamarád co kupoval auto někde u Brna.
18:47:46
02.02.2015
Pavel P..
-> dragon_cb_cz: auto jsem prodal, kupní smlouvy sepsány, teď jen čekám až majitel pošle papíry od evidenčky, zelenou kartu a plnou moc a pujdu to na něj přehlásit...
13:18:42
02.02.2015
StepaNoFUN
-> Sejki: To kdo to zaplatí je na dohodě. To zákon neřeší. Tady není riziko, že by se to nezaplatilo, protože bez platby to nepřepíšou. Proto se o tom v žádným zákoně nemluví jako například o dani z převodu nemovitosti, která se platí později. Tam je přesně specifikovaný kdo ručí za to, že to bude zaplacený.
Extreme Tyres