skodoukolemsveta.cz

prohledat
385 příspěvků (zobrazeno 351 až 385) od 09.08.2014 do 10.01.2016, založil/a skodoukolemsveta.cz
řadit dle data
20:29:03
12.08.2014
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
je to nerozum vydat se s jakýmkoliv autem na takovou cestu a neznat ho a nemít ho prozkoušené běžným provozem 4 -> Tuner#2:
20:24:13
12.08.2014
skodoukolemsveta.cz
IFA v Íránu s novejma auťákama- model sice asi 75 ale furt je dělaj...:-))
zvětšit skodoukolemsveta.cz - obrázek od skodoukolemsveta.cz vložen 12.08.2014 20:24:13
20:19:33
12.08.2014
skodoukolemsveta.cz
20:17:10
12.08.2014
skodoukolemsveta.cz
Díky, vím kde je, jen jsem nevěděl, že se ručně vycvakává...
20:14:54
12.08.2014
Tuner#2 - zrušená registrace
-> skodoukolemsveta.cz 12.08.14 20:12:50: Prošlápnul jsi pedál a sepnul se snímač. Najdeš ho pod pedálem brzdy nahoře u jeho uchycení a musí se ručně vycvaknout. Každopádně klobou dolů, bez znalosti auta tohle jet 9
20:14:24
12.08.2014
skodoukolemsveta.cz
Nebyl jsem v červeným, jen na hraně... Těsnění jsem kupoval originál ze škodovky, Made in Rossia...
20:12:50
12.08.2014
skodoukolemsveta.cz
Zkusím to ráno ještě dolít, třeba to už půjde, nevím. Když jsem to dělal poprvé, před odjezdem, taky to byl porod, tak třeba mám někde něco blbě, co já vím? Každopádně víčko a chladič jsem dával nové(nedělám si iluze, že to dělají soudruzi v Číně jako z prvovýroby a čínské to asi bude, i když víčko snad né...), na víčko mě speciálně upozornili. Nicméně můžu koupit nějaké zdejší, ze žigulíka bude určitě podobné, tak jako mi pasovali manžetky do hlavního brzdového válce před několika dny v Kazachstánu, také 19mm a zatím to brzdí jak drak... Jen nevím proč, od té doby mi furt svítí brzdová kontrolka...:-)
20:06:15
12.08.2014
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
-> skodoukolemsveta.cz: odvzdušni to jak jsem ti říkal, pořádně ,, ale jestli jsi už vyvařil tak je to načatý a pude to do kopru 8
20:02:03
12.08.2014
skodoukolemsveta.cz
Jen vím, že mi kdysi ukazovali, že se to tlakuje, aby se ovzdušnilo. Taky mám jinak samozřejmě strach o těsnění... Teď jsem to večer několikrát dolíval a ujel vždy už docela stále víc a víc, tak nevím, uvidím ráno. Stalo se to včera, když odešlo to spouštění ventilátoru, v těhle teplotách, jel skoro furt chudák... Tady už je ale o poznání lépe, jen tak do 32-3 dneska a jedu ještě severněji.

NIcméně by to mělo běhat normálně... Co radíte kdo vyzkoušet případně?
20:01:43
12.08.2014
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
-> Matthes, záškodník z TechWebu: foukal aby zjistil jestli to někde neteče :)



-> skodoukolemsveta.cz: odvzdušnění v jednom člověku -- stoupnout předkem mírně do kopca a šprajcnout něčím plynovej pedál aby držel 2500 otáček, zapnout topení, otevřít kohoutek a čekat dokud nejsou obě hadice teplé



nechci tě strašit ale vypadá to na utopený vložky a foukání do vody 8
19:58:07
12.08.2014
Pavel P..
Odvzdušňováním toho moc vyřešit nejde.. spíš bych to viděl na blbej termostat, pokud jde z kohoutku spojovací hadičky kolem kufru horká voda a topí to, tak je to odvzdušněné.... pokud bys měl špatný těsnění pod hlavou tak by to při zavzdušnění přestalo topit a hned po tom bys začal vařit.... pokud ztrácíš vodu a víc se to hřeje nejprve bych vyhodil termostat, nebo do něj vrtnul pár dírek cca 3-4mm a ještě zkusil kouknout na víčko nádobky... pokud si dával nový nějaký současný výroby tak je to většinou šmejd který často odchází a pak to nedrží tlak a při větší zátěží se teplota zvedá.... a nebo to těsnění pokud to bylo použitý taky ze současný produkce nekvalitního Temacu při GO motoru.
19:46:13
12.08.2014
Matthes, záškodník z TechWebu
-> skodoukolemsveta.cz: Reknu ti to takhle, pokud mas problemy s teplotou, je nekde problem. Takovyhle silenosti s odvzdusnenim nejsou normalni. Urvana vrtulka cerpadla neni uplne nemozna. Spis mam strach o tesneni pod hlavou.

Jinak nechapu jakej ma vyznam foukat do hadic chlazeni, kdyz chces vzduch dostat ven a ne dovnitr?
19:38:42
12.08.2014
skodoukolemsveta.cz
No nevím, ale když jezdíte půl dne po poli posypaným štěrkem, protože stále někde něco opravují a tohle považují za "objíždku", tak se fakt divím jak to, že "to" drží pohromadě. Oni prostě objíždky vůbec neřeší..:-). Navíc máte auto plné prachu a před sebou mlhu prachu, že přes něj vidíte na 10metrů... Jenže denně takhle najedu třeba 80km, zbytek pak je třeba chvilku po nějakým novým asfaltu a z většiny po něčem, co za SSSR, asfalt asi taky bylo... Včera se ta matka-co je zaaretovaná a dělali jsme to tak jak se má doma...prostě celá uvolnila a kolo bylo celý volný, kdybych pokračoval, spadlo by. Pak jsem to zvednul a dotahoval, kde se co dalo... Jestli jste někdo někdy byl na zkušebním polygonu Tatry v Kopřivnici, tak je to stejný, to auto dostává čočku, kterou prostě v Evropě nikde nezažije.

Problém mám po včerejšku s tím ovzdušněním vody, dolévám stále, ovzdušňuju vepředu, foukám při uzavřené rukou nádobce ze zadu do té malé hadičky a furt nic. Už nevím co s tím? Teď večer se to možná zlepšilo, budu se modlit aby to ráno vydrželo(tady je +4hod...). Nemá někdo radu??? Tlakovým vzduchem do nádobky, nebo??? Jinak voda nikde neteče, do oleje nejde a do výfuku také ne. Ještě mě napadlo, že by mohla prasknout hřídelka vodní pumpy ale zas topení jde, když tam je voda, tak možná to chce jen lépe ovzdušnit, jenže to dělám furt sám...... Jinak jsem teď vjel do Altajského kraje Ruska z Kazachstánu a je to jako kdybych přijel z Albánie do Maďarska...:-). No a to samé jsem si myslel o Kazachstánu ve srovnání z Uzbekistánem... Jenže tady je fakt normální silnice, zatím... Jo a na každým náměstí krásnej báťuška Lenin...:-)
12:19:05
12.08.2014
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
ikdyž domorobo je možný všechno 47 47
12:13:41
12.08.2014
Zeke-ten šestý
Rapid nemá kyvku.9
12:13:06
12.08.2014
havlik
Rapid nemá kyvku?
12:12:22
12.08.2014
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
-> Klubko_: Rapid nemá kyvku
11:57:34
12.08.2014
Matthes, záškodník z TechWebu
-> Klubko_: Rapid nema kyvku 1
11:45:13
12.08.2014
Klubko_
-> Peťa Klíč: no, asi takle: uvolní se závlačka, vyskočí, matice se volně otáčí, otáčí, otáčí a je fuč 3
11:33:16
12.08.2014
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
jo podložka pod matkou, chápu,, ale nechápu jak mohl ztratit matici poloosy 9
11:20:03
12.08.2014
Jarda - zrušená registrace
-> skodoukolemsveta.cz: sakrys, to to mas asi vymackane (unasec a hridel), když se Ti to povolilo samo :/ poradne dotáhnout a poradne zaklepnout matici, ja s tim takhle par tisíc km najezdil, ale Ty mas před sebou hoodne km a me se to nepovolilo, ale uz to bylo tak kriticke, ze mi kolo v zatáčkách pribrzdovalo a dost a taky to cvakalo

Ja nedavno pod Trojskym konem dotahoval stit brzdy :) ale s tim jsem kvůli barve pocital, ze si to sedne.



no ten motor 136 chce prave alespoň 95ku benzin a to bych mel strach, ze ji všude nesezenu, pak jedine predstih trochu dolu, aby jsi nepropalil pisty a nepodpalil ventily4



kdyztak slo by něco poslat, nejakej dil, kdyby jsi potreboval?



preji taky stastnou cestu





-> Pavel P..: aha, ten tam asi nemam, protože mam felda altik4
upraveno 3x, naposled 12.08.2014 11:24:38
08:56:43
12.08.2014
Pavel P..
-> Peťa Klíč: nedělej blbýho... podložka je pod matkou u unašeče poloosy u vnitřního ložiska i u vnější matky je silná podložka... a matici bubnu snad ani nemá cenu komentovat.8



-> skodoukolemsveta.cz: tak hlavně šťastnou cestu a ať se nic horšího neposere...4
07:38:47
12.08.2014
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
ložisko zadní nápravy má nějakou podložku ?? a buben je zajištěnej maticí? já ti nevim, nějak jsem se právě dezorientoval 9
06:04:03
12.08.2014
skodoukolemsveta.cz
No omlouvám se, tyto stránky se mi moc líbí, jen toho bylo toliko, že jsem se zaregistroval až krapet později... Motor mám normální, origo blok 136 a po GO. Sehnal jsem dokonce i nový karburátor ze 136ky. JInak teď už jsem v severním Kazachstánu, město Semej, stačí se kouknout na mé stránky a kliknout na odkaz TRASA, pod tím autíčkem je pak vidět, kde zrovna jsem. JInak původně Středočeský kraj. Teď najeto 11000 a něco kilometrů z Prahy. V Turecku jsem měnil ložisko zadní nápravy(zapoměli jsme tam dát takovou tu podložku...:-( , naše chyba, pak napínák alternátoru v Turkmenistánu, píchlá guma v Kazachstánu, včera mi odešlo čidlo zapínání ventilátou chlazení, takže jsem přišel o Fridex a předělal to na domácí pojiskovej spínač, co jsem našel někde na benzínce..:-). Na dva kabely to mám teď pěkne na přístrojovce... No a 2hod ovzdušňování jak blbec sám... Jó a z těch "dálnic" po poli a štěrku, co stále jezdím, se mi včera taky vytřásla ta zajišťovaci matka co drží buben, takže jsem málem ztratil kolo..:-), celé jsem to dotáhl, tak snad to bude dobré. Vůbec nechápu, jak to auto ještě drží po hromadě a jede, "cesty" jsou ve Střední Asii něco děsnýho... Myslím že se toho rozbylo určitě i více, teď si ale tak nějak vzpomínám jen na toto. Samozřejmě už jsem několikrát vysypával mraky písku a prachu ze vzduchového filtru(zvlášť po průjezdu pouští Karakum. Do Číny autem je nesmysl, chtějí hrozný prachy a předělat auto na čínské značky..:-)). Dají pak doprovod, aby náhodou člověk nezabloudil... Viz mé stránky, článek Říše středu... Ale myslím, že někdo už tam byl. Já však raději použiju ušetřené peníze na bohulibější věci. Tak zdar, zatím...
zvětšit skodoukolemsveta.cz - obrázek od skodoukolemsveta.cz vložen 12.08.2014 06:04:03
19:25:33
11.08.2014
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Jarda - zrušená registrace 11.08.14 19:07:35: Me rupnul taky a auto i divne jelo, protoze ta mezera se jakoby svarovala a melo to vliv i na zapalovani.
19:10:21
11.08.2014
Pavel P..
-> Jarda: mě teda dvakrát rupnul ten spodní (L-ko) v tom ohybu.
19:07:35
11.08.2014
Jarda - zrušená registrace
-> skodoukolemsveta.cz: kterej napinak to praska? skodoukolemsveta.cz/wp-co ntent/.../2161.jpg toto?: www.amd-autodily.cz/elekt ricka-vybava/napinak-alter natoru-2.html a ja si to s sebou nevozim, Ales mi rikal, ze mu to taky prasklo v Chorvatsku
09:13:20
10.08.2014
Jarda - zrušená registrace
-> Peťa Klíč: tak na sjety vnitrky zadnich gum nic cist nemusis4 hlava mi nepraskla zadna, ale treba na tahlu razeni jsem mel mikroskopickou trhlinku, otazka kolik by to jeste vydrzelo...
20:35:17
09.08.2014
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
-> Jarda: já nevim, já mám pocit že tyhle problémy člověku začnou až teprve si to tu začne číst 3 3
15:40:06
09.08.2014
Zazaa
-> Jarda: tak staci se podivat na stranky a tam to mas ... cina se nekona, meli jet dve auta jede jen jedno a spolujezdec mu uletel takze jede sam ..... coz je teda docela odvaz ...
09:44:04
09.08.2014
Jarda - zrušená registrace
-> skodoukolemsveta.cz: ahoj, super, zavidim... skoda, ze jsme se nepotkali v Turecku - ja byl poprve v Asii a hned Rapidem, muzu ric, ze super, ale jen na Turecko to nechtelo 2 tydny, ale 2 mesice...

jak uz jsem nekde psal, jedete tim spravnym vozem 5 4

nepochopil jsem, jestli jedete jednim nebo dvouma rapidama, nekde jsem cetl, ze pripravujete dva



jak to mas namyslene s Cinou? zatim nevim o nikom, kdo by se tam autem dostal9

auto ma jaky motor? premyslel jsem, ze nejvhodnejsi na takovouto cestu by byla 135



Hodne stesti, at se vse dari a rozhodne bych cestu dokoncil, skola je az na druhym miste1



-> Peťa Klíč: hus, myslim, ze kvuli tomu nemusi byt registrovanej na virtu
08:49:37
09.08.2014
Tuner#2 - zrušená registrace
-> skodoukolemsveta.cz 09.08.14 07:51:02: Hezky pekne. Odkud jsi, kdyz vidim ty reklamy, tipuju na zapadni Cechy?
08:47:40
09.08.2014
Tom.t - malej ale vychcanej překupníček
-> Peťa Klíč: 3 3
08:14:45
09.08.2014
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
to je dobrý, on si jede do turkmenistánu aby ho až tam napadlo založit si registraci na virtu, teď chudák neví nic o áčkách, praskajících hlavách ,, a dalších problémech, které člověk nemá, dokud není na virtu
07:51:02
09.08.2014
skodoukolemsveta.cz
Právě se děje: skodoukolemsveta.cz

Taková jedna malá projíždka..:-)
zvětšit skodoukolemsveta.cz - obrázek od skodoukolemsveta.cz vložen 09.08.2014 07:51:02
Extreme Tyres