burza chotusice

prohledat
404 příspěvků (zobrazeno 51 až 100) od 20.07.2009 do 17.12.2016, založil/a myschaak AZNP K.Hora
řadit dle data
17:59:03
14.12.2014
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> m8rinek: Bukaj chtěl říct všechny automobilky s tradicí, které si jí váží. Hnůjdaj a podobné žádnou takovou tradici nemají... 4
15:36:06
14.12.2014
Jozka
-> m8rinek: 3 3
15:33:54
14.12.2014
Jozka
-> Bukaj: Však to není nic špatnýho a u lidí jako jseš ty nebo Víťa, který ty auta i provozujou, už vůbec ne.. Prostě mě jen vadí ty burzy a aukce, který se tváří nějak a přitom je to jen obyčejnej (nekalej) byznys.. Naopak třeba výkupy od obyvatelstva na inzerci stylem "já vám ten šrot vyvezu" s následným prodejem za tržní ceny a další obdobný praktiky mě nechávaj úplně chladným.. 5
15:25:17
14.12.2014
m8rinek
-> Bukaj: To určitě ne...



Ale je pravda, že automobilky se zvučnějším jménem fungujou jinak... Známej potřeboval blatníky na Rollse... zavolal a měl je... A nebylo to ani drahý... Cena za sadu novejch na erko se tomu tuším docela podobala...
15:14:43
14.12.2014
Bukaj
-> darklord: No, a tenhle přístup mají víceméně všechny normální automobilky (kromě Škoda auto a.s.)4
15:04:03
14.12.2014
darklord
-> dragon_cb_cz 14.12.14 09:21:42: ono konkretne u BMW mas dost sancu ze dany diel kupis rovno v predajni, kedze sa k starym autam nestavaju ako skodovka. takze tam moc priekupnikov nefunguje.
13:51:23
14.12.2014
Bukaj
-> Jozka: 52

A to já si zase rád zaspekuluji, když je možnost1 Beru to jako využití svého know-how k částečnému pokrytí mého koníčku při mém relativně omezeném rozpočtu. Nevidím nic zlého na nákupu za levno a prodeji za cenu o něco nižší, než je na trhu obvyklá (nechci-li, aby mi nadstavové zboží leželo "na skladu" a zabíralo místo). Naopak drobnosti, často těžko sehnatelné, které mi místa zaberou minimum, syslím a většinou nikterak neinzeruji, pokud nejsem dotázán6
13:32:53
14.12.2014
Jozka
-> dragon_cb_cz: Specifickej je dost - viz Bukaj.. Prostě ráj šejdířů, co se vyznaj.. Na 911-ku 1968 stojí blinkr 6500, na stejnej ročník MB 4500. A na Porsche je fakt novej a nemusíš kvůli němu vstávat ve 4h.. Beru to z čistě zákaznickýho pohledu, kterej vy asi už těžko můžete pochopit - nikdy jsem žádný ND nekupoval spekulativně s vizí, že prodám dál se ziskem stovek procent.. 5
11:15:16
14.12.2014
Mejot
Já třeba s Lédrem vycházím v pohodě když něco potřebuju prodat a není to zrovna běžnej díl tak vím že mi za to dá + - to co chci, za kolik si to pak prodává je mi úplně jedno. Já dělám to samé někde ty peníze vydělat člověk musí že ano. A k tomu že prodejci jsou na burze dřív a mají výhodu no nikomu tady nikdo nebrání zaplatit o 200kč víc a jet dovnitř jako prodejce a obcházet to od rána. Jinak docela mě překvapil počet lidí za poslední roky asi nejvíc na prosincové burze ale asi to bude taky tím že bylo asi o 15 stupnů víc jak normálně.
10:08:24
14.12.2014
Bukaj
-> dragon_cb_cz:

Myslím, že specifikem českého veteránského prostředí (respektive, abych byl přesný - prostředí veteránistů československých vozidel) je nemožnost alternativy výběru.

Zatímco fanda naprosté většiny (dosud existujících) značek vozidel má zastoupení přímo u výrobce a k tomu většinou ještě několik alternativ v podobě druhovýroby a podobných forem aftermarketu, tak škodovák, či tatrovák je odkázán jen a pouze na "černý trh", případně své pionýrské schopnosti.

Takže to, o čem se tu bavíme, vůbec není o penězích, ale o možnostech.

Jedinou výhodou českého veteránského prostředí je to, že zde nemusí být člověk příliš movitý, když chce provozovat veterána (youngtimera), což třeba mně osobně vyhovuje, neboť mi finanční omezenost nezavírá bránu k renovaci MBG...4



A jeden příklad:

Mám kamaráda a ten si za cca 200 000 pořídil Jaguara E type I. serie v předrenovačním stavu.

Rok výroby jeho vozu je shodný s rokem výroby mé škodovky (1000 MBG). A jediné, co řeší za dilemata při renovaci je, jakému řemeslníkovi zadá jakou práci a od jakého výrobce nakoupí náhradní díly 6

Vůbec neřeší to, co já (a většina z nás tady na tomto webu) - kde sežene to či ono aspoň v použitelném stavu - cokoli potřebuje, sežene na netu v GB...



A perlička nakonec - jeho vůz po renovaci bude mít cca dvou až trojnásobnou hodnotu, než prostředky do vozu vložené, zatímco moje MBG možná tak třetinovou v poměru k investicím... 8

Pak chápu to, o čem tu psal Jožka - s tím znechucením situací kolem ČS vozů...
09:21:42
14.12.2014
dragon_cb_cz
-> Jozka: To je podle mě ale problém spíš těch lidí než Lédra a spol - na českým trhu mi nic "nechutnýho" nepřijde, ani nic zásadně specifickýho. Jestli něco, tak to, že se díky anomáliím centrálně plánované výroby ještě občas nějakej díl na ty naše vergly objeví v běžnej distribuci.



Pokud má někdo problém s Lédrovskejma cenama, tak bych mu asi fakt doporučil si pořídit nějaké veteránské BMW třeba. Pak by zjistil, že tam jsou Lédrovský ceny úplně za všechno, úplně běžný a nikdo se nad tím nepozastavuje....
00:53:52
14.12.2014
Jozka
-> Bukaj: Já ti nevím.. znám dokonce tři lidi, který zrovna takovýhle Lédrové znechutili (jednoho dorazil při svý návštěvě v Běšinech přímo Lédr - byl jsem při tom) a jejich celkem pěkný vozy skončily kvůli relativním banalitám vesměs v ekolikvidaci.. Byli to "nerozhodnutí voliči" a kvůli některejm jedincům, co hned úplně za vším viděj prachy dodávám, že vůbec nerezignovali proto, že by na to neměli, ale protože nevydejchali to znechucení z českýho "trhu".

A abych nebyl tak negativní, tak jeden z nich posléze pořídil veterána zahraničního a taky na něj v zahraničí nakupuje..4
00:14:11
14.12.2014
Bukaj
-> dragon_cb_cz 13.12.14 23:06:30: Copak někde fňukám? Pouze konstatuji a jak vidíš, jsem spokojen 6

A jak jsem psal, je dobře, že tihle Ledrové existují - je to možnost, jak sehnat nesehnatelné.

A navíc, u něj to už není jen o kšeftu, ale o sběratelské vášni (jak se zde na Virtu zažil pojem "pacientství"*4 *

On vlastně zřizuje takový součástkový genofond našich vozidel pro budoucí generace4
23:33:59
13.12.2014
MisakusX
-> Bukaj: Mě to taky negativně překvapuje, ale co to sleduji, takových lidí je více a nepůsobí jen na burzách, ale snaží se být vždy vidět pro případ, že někdo bude jednu konkrétní součástku (nejlépe ve stavu nového dílu) potřebovat za každou cenu a nebude mu vadit 10x navýšená cena. Je jim jasné, že v téhle sféře ty prachy do budoucna jsou.

Za dobu shánění jedné nablblé šipky před hrdlo na Š100 jsem měl možnost k tomu přičichnout.



Jediná cesta z téhle prekérní situace je nepřistupovat na hru a nekupovat za přemrštěné ceny, ale jak říká staré české pořekadlo - "nějaký blbec se vždycky najde"
23:06:30
13.12.2014
dragon_cb_cz
-> Bukaj: Hele, nefňukej... kdybys to prodat nechtěl, tak jsi to neprodával. Nabídka a poptávka, nic víc.... všechno otázka ceny.
22:46:17
13.12.2014
Jozka
-> Bukaj: Tak nějak, no.. Hlídat by šlo těžko, ale poslat za to někoho domů, aby ostatní trochu vychladli, nejspíš jo.. ale proč narušovat nějakým dodržováním nějakejch trapnejch pravidel celkovej mravní úpadek, že..5 Navíc ty kavky takhle oškubaný přijely prodat a taky prodali, tak co..

E: Pochopitelně jsem tím nemyslel tebe :-).
upraveno 1x, naposled 13.12.2014 22:47:32
22:45:22
13.12.2014
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Bukaj: Já jsem ti to říkal, že si máš jít nejdřív nakoupit a vybalování prodejny nechat na později. Úplně jsem čekal, kdy se dočtu k tomu, jak ty díly nakoupené u tebe prodává mnohem dráž.
22:39:47
13.12.2014
Bukaj
-> Jozka: Ale uhlídej to z pozice pořadatelů, no....8

Aby to nakonec neskončilo tak, že zanedlouho v době, kdy budou pouštět kupující do areálu, začnou teprve "prodejci" vybalovat věci, které nevyčejndžovali mezi sebou3

A někteří to tak opravdu dělali.

Ráno v klidu projít burzu a mezi půl osmou a osmou teprve vybalovat svůj krám...7

Ono být prodejce asi znamená něco jako zpoplatněná VIP vstupenka pro nakupující...8
22:15:26
13.12.2014
Jozka
-> Bukaj: Tržní ceny, netržní a vůbec všechno kolem - každýho věc.. ale ohledně tohohle chození s baterkama si myslím, že tihle týpci jsou pěkný sráči - jsou vpuštený na burzu od pěti jen a jen proto, aby si mohli v klidu rozbalitkrám - a ne proto, aby si tam doplňovali sortiment. Se divím, že to nevadí pořadatelům, protože v důsledku to prokazatelně snižuje návštěvnost..5
20:31:39
13.12.2014
dragon_cb_cz
-> Bukaj: Kdybys se narodil o deset let dřív, tak jsi na tom možná míň tratnej, ale pořád tratnej, protože jsi jednak pacient a druhak dobrák od kosti 1
19:57:12
13.12.2014
Bukaj
-> dragon_cb_cz 13.12.14 18:37:50:

Já neříkám, že je to špatně - jen mne to překvapilo, že až tak moc velkej cenovej úlet4

Je to pochopitelné a nemám nic proti - někdo chce, aby se mu kšefty točily, někdo si zakládá na pověsti a na tom, že má kompletní sortiment a je "eso" na trhu. Až budu v nouzi a nějaký můj projekt bude stát na jednom dílu, který prostě není k mání, první moje kroky povedou k panu Ledrovi, protože nikde jinde není tak vysoká pravděpodobnost, že "bude skladem", byť za cenu poněkud úletovou.

A pokud má někdo dostatečný kapitál, čas a dostatečné "nouhau" aby si podobnými obchody zařídil dříve, nebo později monopol na trhu - proč ne? Jeho věc. Ovšem čím šílenější cena, tím pravděpodobnější, že někdo rozjeden druhovýrobu. A pak je otázka, jestli byl dobrý nápad "investovat" do monopolu.

Zase je pravdou, že vždy bude skupina lidí (ke které se počítám), pro níž druhovýroba nebude dost dobrá a raději si připlatí za originál4



A navíc já jsem ten poslední, kdo by mohl házet kamení, vzhledem k tomu, že marže na některých dílech mám také několikanásobné.

Ovšem pokud se mi například po dvacetikoruně podaří sehnat více kusů dílu, jehož momentální tržní hodnota je 500 Kč, neznamená to, že jej budu prodávat za třicet korun, ale nasadím cenu třeba 250 a trh se nezhroutí. Pokud se ovšem nerozhodne ten, kdo doposud prodával za 500, že si udělá monopol a vykoupí za 200 všechny kusy ode mne a nezvýší cenu třeba na 6005 Pak je rozhodující počet kusů, které mám k dispozici, zda je to dobrá či špatná investice. To ovšem kupec, dychtící po monopolu většinou neví dopředu a i kdyby, nikdy neví, zda někde nevyplave další várka daného artiklu na trh. Takže, jako jiné podnikání - je to risk6

Proto nikdy neodsuzuji praktiky překupníků, maximálně se snažím usmlouvat cenu.

Jediné, co některým závidím, je správné načasování možností - v době, kdy většina ze dnes zavedených překupníků měla rozhozeny sítě a s dostatkem kapitálu mohla skupovat výprodeje v Mototechnách jsem coby študák s padesátkou v kapse obcházel Mototechny a kupoval korunové položky...3 Možná, kdybych se narodil o deset let dřív...2
19:31:11
13.12.2014
Bukaj
-> Jozka: Takže dle vzoru - kdo chce být u koryta...

...se asi taky stanu vlkem..

...totiž sviní a budu výt s vlky3



...nebo jak to bylo... 40
18:39:55
13.12.2014
Jozka
-> Bukaj: Jo, takhle přesně to funguje na skoro všech burzách a něco zajímavýho za nepřekupnickou cenu lze získat v roli běžného nakupujícího jen v případě, že prodávající vybaluje postupně.. takovejch vychcanejch Lédrů je totiž dneska všude 6. půlek..
18:37:50
13.12.2014
dragon_cb_cz
-> Bukaj: Kapitalismus vole 1 Pokud máš náladu to držet tak dlouho než ten štítek prodáš za stejnou cenu co on, tak co ti brání 4
18:32:24
13.12.2014
Bukaj
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : -> Mejot:

Tak děkuji za cenné rady5

Sice až za provozu jsem pochopil, že to opravdu funguje, jak jste říkali - nejcennější je vlastní zkušenost4:



Ještě, než jsem vybalil věci (sotva jsem otevřel kufr), začali kolem auta lozit různí týpci a svítit čelovkami do kufru a na můj dotaz, co shánějí odpovídali: "Nějaký vojenský věci" (asi tři z nich), jeden "hračky" a jeden "nějaký hudební nástroje"...



Také jsem poznal osobně pana Ledra - zajímavá taktika...40

Pro ty, co jej neznají osobně (jako já dodnes):

Je to přesně ten menší postarší člověk v kovbojském klobouku, který přiběhne s baterkou, jenom co připravíte "krám" (cca 10 minut před oficiální otvíračkou burzy) a vykoupí téměř všechny zajímavější díly z vaší nabídky (u mne zařídil cca 1/2 dnešní tržby)...9

Až poté, co si takto podchytí okolí, otvírá krám (spíš jezdí na burzu levně nakupovat, aby potom měl vše skladem)



Za rozbřesku (cca 7:20) už jsem na krámu měl víceméně nepříliš zajímavé věci (v tu dobu jsem měl cca 4/5 dnešní tržby)...



Potkal jsem tam pár známých lidí 6



Na nakupování není moc čas, pokud jako parťáka do krámu máte člověka, který moc netuší, co jakou má cenu (na něčem jsem měl cenovky), ale i tak to kdyžtak jistí telefon - rozhodně je fakt, že kdybych tam byl jako prodejce sám, tak bych to nezvládl uhlídat a rozhodně bych nic nenakoupil.



Pokud člověk chce nakoupit zajímavé věci, opravdu jediná možnost je jet coby prodejce ve dvou/více lidech a co nejvíc toho projít před sedmou.

To je asi také důvod, proč si tady lidi stále stěžují, že v posledních letech není na burzách skoro nic zajímavého...8



A jak jsme později zjistili, pan Ledr prodával od nás koupené věci o uličku vedle s vysokohorskou přirážkou - námi vyslaný zvěd vyzjistil, že například štítky, které ráno vykoupil všechny za cenu od 65 do 90 Kč/kus nabízí od 400 do 600 Kč...9

Udělat si monopol a diktovat tržní cenu1

Příště ráno vystavím jen omezené množství zajímavých artiklů a zbytek budou "podpultovky"*4 7*
00:59:43
13.12.2014
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Bukaj: Tak hodně štěstí. A kdyby něco zajímavýho na 781, tak na mě mysli. :)
14:37:12
12.12.2014
Bukaj
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) :

Tak už mi kamarád slíbil spoluúčast (sice je naprostej neautíčkář, ale zato dobrej kámoš4).

No, uvidím zítra.
14:10:53
12.12.2014
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Bukaj: Tak rozbal stánek vedle Mejota. V tom případě si to musíš alespoň proběhnout a zkusit zarezervovat, pak už nezbyde. 2
upraveno 1x, naposled 12.12.2014 14:11:05
23:51:03
11.12.2014
Bukaj
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) :

No, nakoupit mne láká, bude-li co a hlavně za co - tedy Tvá taktika padá na tom, že nejdřív budu muset něco prodat, než budu moci něco koupit... 3

A taky nevidim moc reálně tam před sedmou běhat s čelovkou a za půl hodiny projít areál a něco ještě stihnout koupit...8

Takže buď vezmu s sebou někoho, kdo zařídí rozbalení krámu a chvilku to ohlídá, než se vrátim, nebo prostě budu prodávat a někdy půjdu omrknout, jestli zbylo něco zajímavého.
18:53:17
11.12.2014
Mejot
prej zima takhle teplo tam už dlouho nebylo v prosinci. já tam jedu ale jen koukat + tam jeden stánek hlídat.
18:46:17
11.12.2014
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Bukaj: To víš, já nechodím většinu roku bos jako někdo, mám raději těch 20 stupňů... 3



A přiznej, že tam stejně chceš víc nakoupit. 1

Proto bych zvolil následující taktiku: Přijet min. v půl sedmé, aby ses dostal do areálu před sedmou, rychle probrat co mají ostatní prodejci a vyžrat to nejzajímavější, po sedmé se vrátit vybalit vlastní zboží, postavit k němu hlídače, udělat druhé kolo průzkumu, vrátit se sdělit ceny a případně prodat zboží čekajícím zájemcům, pak dát třetí kolo a vyžrat co zbylo a pak už jenom horké nápoje a až budeš muset obléct ponožky začít balit a jet domů. 3
18:02:00
11.12.2014
Bukaj
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) :

Jaká zima? pocasi.idnes.cz/?d=13.12. 20...

3

No, tak nevím, je-li rozumné, když to tak čtu, jet tam prodávat - abych to vše nevezl zpět 7
17:46:18
11.12.2014
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Bukaj: Mě osobně by se tam v týhle zimě moc nechtělo, tím spíš ještě když to máš takhle daleko a vstávat před pátou... Na jednu stranu tam toho asi moc nebude, vzhledem k počasí, na stranu druhou výho dou je, že pokud už se tam něco objeví, tak máš velkou šanci to "ulovit" a třeba ne draho, vzhledem k malé kupní síle. Takže to je hlavně otázkou, jestli se ti chce jet. 4
16:59:04
11.12.2014
Mejot
-> Bukaj: koukám že o tam maj napsaný ale prodejce tam pouští i po 7 hodině
16:43:23
11.12.2014
mirecek.666
-> Bukaj: sice tam něco píšou, ale já tam jezdim dost pravidelně a je uplně normální aby tou boční cestou auta s věcma na prodej sjížděla až do spodních řad, kde to pak vyrovnaj
16:41:06
11.12.2014
Bukaj
-> Mejot:

www.oldtimer.cz/veteranba zar/informace_pro_prodejce .pdf



Ono je to logické - moc by nefungovalo, kdyby se tam za provozu burzy prodírala přijíždějící auta mezi nakupujícími...
16:29:23
11.12.2014
Mejot
-> Bukaj: kde si vzal že tam po 7 nepouští prodávající?
16:24:34
11.12.2014
Bukaj
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : -> Mejot: Díky za názor 6

Ono stejně, pokud bych tam měl být před sedmou (později tam prodávající nepouští), tak musím vyjet po páté. Mám to asi hodinu a třičtvrtě cesty...

...uvidíme dle počasí, kdyžtak to nechám na léto 4
16:10:30
11.12.2014
Mejot
-> Bukaj:

hele to záleží na tobě v kolik tam budeš. Kupující pouští v 7 hodin lidí tam v prosinci moc nebejvá takže podle mě když tam dorazíš chvilku před sedmou tak to bude akorát. A je lepší tam jet ještě s někým aby ti to pohlídal když si to půjdeš obejít.
15:39:07
11.12.2014
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Bukaj: Hlavně bych tam asi nejel šaškovat sám. Sežeň ještě někoho, kdo chce taky něco prodat, podělíte se o startovný a hlavně to bude mít kdo pohlídat, aby sis mohl oběhnout zbytek.
08:06:32
11.12.2014
Bukaj
Hele, ještě mne tak napadá - jaká je praxe v Chotusicích v tomto prosincovém termínu?

Je nějak posunut začátek? Vždyť v sedm hodin, kdy se má areál otvírat nakupujícím, je ještě tma...5

Doposud jsem byl pouze jednou a to v zářijovém termínu...



A pokud tam chci jet jako prodejce, tak bych v těch sedm už měl mít na místě všechno nachystáno. Takže vyjíždět v pět z domova, abych tam v půl sedmé byl a pak tam s čelovkou šaškovat mezi ostatními čelovkáři?

A pak hodinu mrznout a čekat, až se pořádně rozední a přijdou první nakupující?8



Prosím tedy o Vaše zkušenosti (ať už ze strany nakupujících, či prodejců) s tímto termínem.
17:41:05
09.12.2014
Bukaj
-> Zeke-ten šestý: Že bys vzal s sebou nějaký cajky (rozuměj bordel z garáže) k prodeji, jo? 3



www.oldtimer.cz/veteranba zar/informace_pro_navstevn iky.pdf

www.oldtimer.cz/veteranba zar/informace_pro_prodejce .pdf
17:39:31
09.12.2014
Bukaj
-> Zeke-ten šestý:

100 Kč / osoba, pronájem jednoho místa k prodeji 200 Kč...
16:32:53
09.12.2014
Zeke-ten šestý
-> Bukaj: Kolik je vlastně vlezný na tu burzu? 6
15:45:20
09.12.2014
Bukaj
-> Zeke-ten šestý: Tak možnosti tu jsou6

Jen přemýšlím, že bych tentokráte jel coby prodávající - ovšem nevím, jak bych stihl prodávat a ještě projít burzu...8
14:33:53
09.12.2014
Zeke-ten šestý
-> Bukaj: Jen pokud by mě někdo vzal sebou1
14:11:27
09.12.2014
Antony - zrušená registrace
-> Bukaj: vzhledem k minulému "vymrznutí", tak tuhle asi vzdám. .
09:13:34
09.12.2014
Bukaj
Tak co v sobotu? Jede někdo na letošní poslední? 6
19:12:02
31.10.2014
dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :)
-> Antony: Ty autoburzy se nám poměrně změnily... 3
18:38:11
31.10.2014
Antony - zrušená registrace
-> dna69 - "zde je místo pro Vaši reklamu" :) : Tam toho je pro mě zajímavého. Ráno určitě klobása a pivko, později kejtičku, a možná i něco na auto 3
Extreme Tyres