Nejbližší srazy a akce

datumnazevmisto
12.06. - 01.05.2021 15. COVID-19 SRAZ MORAVSKÝ KRAS 2020 Blansko Blansko a okolí
31.12.2020 Silvestrovská AOS Poděbrady
14.05. - 16.05.2021 3. ŠKODA V SRDCI BESKYD Čeladná
04.06. - 06.06.2021 Hundertgang 2021 Poděbrady
18.06. - 20.06.2021 16. Sraz Moravský Kras Blansko - Češkovice
Další akce a srazy...

Poslední příspěvky v diskuzích a komentářích

15:23:36
29.10.2020
Bukaj
Domnívám se, že pokud stávající opatření proti šíření viru nebudou dostačující (což pravděpodobně nebudou), nepomůže žádné další "omezování osobní svobody" - člověk je tvor společenský a s tím žádné nařízení nehne...

Co si myslím, že by pomohlo (a mělo se to udělat už dávno), není omezení pohybu ani činnosti jednotlivce, ale (dočasná) eliminace míst, kde je nejpravděpodobnější možnost přenosu a rychlého šíření infekce "nekomunitního charakteru". Z toho, co o šíření této infekce víme, vyplývá, že nejpravděpodobnější přenos je v interiéru, kde se více lidí zdržuje po delší dobu (řádově desítky minut). Jak bylo výše zmíněno, není možnost zamezit přenosu v rodině/mezi kamarády, partnery atd., z pravděpodobných míst (náhodné) nákazy tedy zbývá hromadná doprava a pracoviště.
Tedy kdyby se na týden (14 dní) zastavila hromadná doprava osob a (například) všechny provozy, kde v jedné místnosti pracuje více, než (například) 5 lidí (nebo se tam lidé střídají), dosáhlo by se mnohem lepšího výsledku omezení šíření viru (a menších ekonomických ztrát), než postupné vydávání leckdy nesmyslných omezení svobody jednotlivců.
Koneckonců to stejně nakonec v nějaké takové omezení vygraduje...7
  ... Kolonavirux
15:23:07
29.10.2020
Tuner#2
[p#3951533] To je na dlouho debatu a těch profesi tom semele nepředstavitelné množství... A pokud narazis na nemocnice, je to opět jen o nedostatku personálu z důvody karanténa a domácího vyučování. Kdo asi zůstane s dětmi doma? Sestra za minimální mzdu nebo manžel za alespoň podprůměrný plat? A představa, že až do konce života žiju podle nějakých čísel, kterým se nota bene nedá věřit (pozitivní lidi co nepřišli na test, nebo lidi či jsou pozitivní a podle testu jinde ne) mě teda děsí...

Ano jen to na prd třeba v domovech seniorů, ale i přes opatření je vidět, že se jim to nevyhne a to sice nemyslím, že by duchodci a nebo personál dělali party (zákazy návštěv jsou tam už dlouho). Kolegyni zemřel tatínek teď na Libline, je to tam špatný má tohle hodně lidí, ale třeba on byl sedmý rok ležák a tam ten zápal plic je prostě riziko. Ale už je v kolonce na covid...
  ... zdal se mi hroznej sen
15:22:46
29.10.2020
1560
-> Tuner#2: Dovolím si velmi krátce rozebrat:

Tak hlavně, že v Besinech jsme chlastali jak o život, někteří kamarádi byli na baru jak pečení vaření, ale najednou je to špatně.
A toto je právě jeden z důvodů, proč dnes nemůžeme vystrčit zadnici z domu. Když si někteří nedají říct a pořádají večírky...

Každý podzim, zimu a jaro je respiračních problémů hodně a toto je naprosto normální a dalo se to čekat.
Ty tisíce ve špitálech nemají "jen obyčejný respirační problém". Virus opravdu není normální věc a myslím, že to ani nikdo nečekal.

Jen teda nevím na co čekali a co tím, že se nesmí ven chtějí dokázat?
Co tím chtěli dokázat je snad jasné - situací, kdy se večer někde někdo sdružoval a přenášel virus, bylo více než dost. Je to bohužel jen poloviční řešení, já bych byl pro zákaz vycházení i ve dne, kde se taky pořád někdo sdružuje a roznáší virus. Ale to tu bohužel asi nikdo nezavede.

Ty opatření jsou na hlavu postavený a v kupodivu se dá více souhlasit s Davidem29 než s tím co hlásá opozice.
Opatření jsou zcela v pořádku, snad jen mají moc výjimek, resp. pořád to jde ojebat. S D29 se souhlasit nedá, protože on je typickej případ odpírače roušek, kvůli kterému ty opatření museli vzniknout. To stejný CML, tomu jsem to vedle i napsal.

Jsem rád, že malýmu jsme koupili boty týdne před uzávěrkou, jinak by neměl v čem chodit a to jsou jen ty malý věci...
Na tohle nejde asi nic říct... Základní potřeby jako nákup jídla či oblečení nikdy nikdo nikomu nezakáže, maximálně ti někdo nařídí, abys nakupoval přes internet (ale uznávám, že nakupování bot na internetu je pěkně na...) nebo to omezil na nezbytně nutnou dobu.

Jaký to buď mít dopad na jeho vzdělání
To je jedna z mála věcí, které mě osobně docela děsí - mnohem víc, než to, že na půl roku omezím své potřeby nebo že můžu dostat virus. Nemám zkušenosti z praxe, takže nevím, jak to reálně funguje, nemám děti, takže je mi to v podstatě jedno, ale myslím, že těm, co dnes chodí na ZŠ a částečně asi i na SŠ, bude tento půl rok v životě hodně chybět. A nejde jen o vzdělání.

a jaký ty bude mít dopad na lidi profesí co se jich to sakra dotklo ani nechci pomýšlet. Kamarád co fotí je na tom mizerně od března, přes léto a v září stihnul pár svateb a škol dodatečně za loňský školní rok, ale co teď? Výhled na plesy, kulturu, školní akce nulový. To je s rodinou na opratku a takových kamarádů a příkladů profesí mám hodně..
Jsou dva typy lidí - jeden sedí doma a čeká s nataženou rukou, až stát dá peníze, a jediný jejich letošní smysl je kopat kolem sebe. Ten druhej typ lidí se snaží jakkoliv zajistit peníze a byznys, i za cenu, řekněme, ztráty vlastní úcty. Z praxe - je zajímavý, že ačkoliv je třeba doprava hodně omezená a každej z dopravců čeká na nějaký sedačkovný, já jsem třeba raději zvedl telefon a domluvil si kšeft tam, kde bych ho jinak nikdy nedomlouval - a denně mi jezdí 2 autobusy od 6 do 17h za docela pěkný peníze (samozřejmně reálně to po zaplacení všech faktur a poplatků a řidičů apod. tak růžový není). A to to ani není můj hlavní byznys. Takže je to o tom, že když se chce, tak se chce. A pokud jde o nějaké kompenzace státu, pro svého zaměstnavatele jsem to řešil a i z pozice zaměstnance vidím, že to je dost výsměch.

Docela mě mrzí ten Tvůj přístup k celé věci, protože jsem Tě považoval vždycky za rozumného člověka s vlastním názorem 8
  ... zdal se mi hroznej sen
15:07:04
29.10.2020
dragon_cb_cz
[p#3951488] Smrtnost - procento úmrtí z populace nakažených. Umrtnost - procento zemřelých v celé populaci. Tzn nemoc která nakazí přesně jednoho jedince a toho také zabije má v ČR smrtnost 100%, ale úmrtnost 0.00001%.

[p#3951489] Ono je to ve výsledku pro zhodnocení stavu dost nepodstatný, pokud ty vzájemný poměry zůstanou stabilní. Pokud máme nějaký vývoj zachycených případů a hospitalizaci potřebuje určité stálé procento z nich, tak nás pro tu chvíli počet nezachycených trápit nemusí (a zjistí se třeba zpětně z antigenových testů "až bude po všem").

[p#3951500] Já jsem ale nikdy netvrdil, že si myslím, že jsou všechny vládní opatření správně. Třeba omezení úředních hodin jsem absolutně nepochopil, to přesně jak říkáš rizika spíš zvyšuje.

Ale když už jednou opatření nějaký jsou, tak by je lidi měli dodržovat, protože jinak to nevyhnutelně dopadne tak, že si je každý vyloží po svém a vyzobe si z nich že bude dodržovat to co mu vlastně nevadí a na zbytek se vysere "protože to je blbost" a jejich efekt bude akorát ten, že způsobí ekonomický škody, spoustu lidí naserou a jinak budou k ničemu.
  ... Kolonavirux
15:00:49
29.10.2020
RoboSK
-> kraska98: lebo mi ešte nedošlo zrkadlo 1
  ... Robo/Škoda 120L

partnerské stránky + reklamy

Retro Škoda Family Fan Klub Skoda Vysoke Myto & Hradec Kralove
skoda ekatalog
Extreme Tyres
Čt 31.12. Silvestrovská AOS | pá 12.06.2020 - so 01.05. 15. COVID-19 SRAZ MORAVSKÝ K.. | další akce...