policie - chovani

prohledat
4771 příspěvků (zobrazeno 351 až 400) od 06.12.2007 do 24.02.2024, založil/a Jarda - zrušená registrace
řadit dle data
22:39:45
08.11.2018
David29
Tak ohledně stání/zastavení, já to rozlišuju.

Pokud to někdo zaparkuje na prasáka, protože třeba něco stěhuje nebo jen v mžiku zpátky, tak v pohodě.
Ale když to někdo flákne na zákaz, zkurví průjezdnost ulice jen proto, protože je to liný prase a snaží se zaparkovat co nejblíže obýváku - tak to bych flastroval bez dizkuze
22:21:26
08.11.2018
Zdendys Š.
Když už jsme u toho volání...

U nás je jeden takový výtečník, která za mlada spadnul na budku a ruplo mu v bedně. Asi poslední rok si našel zábavu ve volání policie na všechna auta v okolí. Jak někde stojí auto, nafotí a zavolá policii. Všude v okolí jeho domu už na ulici nestojí ani bicykl, ale je to takové blbé když přijede návštěva a během půlhodinky je posezení u konce. 3 Naše vesnice je teď dle tabulky místo s nejvyšší kriminalitou v kraji, protože volá dvacetkrát denně na všechno co na sekundu zastaví, a to kdekoliv. 3 V noci zase vezme svůj vůz a jezdí lidem svítil dálkovýma do oken, vzduchovku už se taky nebojí použít, vulgární pokřiky zcela běžné. Už i nějaký policejní prezident ho tady přišel uzemňovat, ale každý je na něj krátký. 8
22:08:57
08.11.2018
David29
-> MVM: Maj asi vyjímku - ten cár papíru ti totiž zaručí, že tam nepřekážíš a nezničíš silnici 3

Mě docela udivuje, že někdo má potřebu ze závisti vůbec volat MP a strkat rypák, do čeho mu nic není. Jako kdybych tam třeba fakt jezdil jen tak, nebo tam jezdil přes obrubníky a najížděl na chodce - tak není o čem. Ale tohle...

Nebo jestli MÚ má představu, že s 32t pojedu na místní úřad, aby mi fofrem vystavili vyjímku... Nevím. Ale zatím cokoliv jsem takhle řešil s MP, tak vždy v pohodě
21:50:52
08.11.2018
MVM
-> David29 08.11.18 21:44:06: To by mě zajímalo proč máme čím dál víc dopravních značek a jiných výmyslů z ministerstva - žádnýho blba nenapadne na úřadě dát pod ta omezení dodatkový tabulky .. třeba dopraní obsluhu.. ? Jak tam jezdí "popeláři"?
21:44:06
08.11.2018
David29
Jo, a samozřejmě - přijel jsem na betonárnu, říkám jim o tom zákazu.
A ani oni jako místní o něm nevěděli. Sice tam maj nějaký vyjímky, ale samozřejmě pro auta, co tam jezdí u nich na stálo - takže ve finále by mi byla k ničemu
20:59:42
08.11.2018
Jirik_Tuňák1983
16:40:32
08.11.2018
David29
Dostal jsem fůru, 5m3 do Říčan (byl jsem na beotnárce v Říčanech, takže asi 3km). Ukázal mi kde to je, tak jedu..
Příjíždím do ulice, značka "zákaz nad 3,5t" - samozřejmně jí míjím a jedu dál.
U domku musím nacouvat z druhý strany - takže vycouvat jednosměrku, otočit se a pak do jednosměrky couvnout.
Když jsem couval ze silnice na pozemek, všim jsem si, jak nějaká paní mě furt natáčí a fotí 1 Tak jsem ji nechal, je mi to fuk.
Asi po hodině odjíždím, z ulice se nešlo zlomit doprava - takže odbočím doleva a vycouvám to. A v tu chvíli vidím MP 1
Na první křižovatce couvám doprava, abych se otočil a mohl jet pryč - MP projede, a jak se otočím tak stojí a zastavujou mě...

MP: Budu potřebovat nějakou vyjímku, že sem můžete
Já: No, cestou jsem se nestavil na úřadě (sarkasticky), takže mám jen dodák
MP: No, tam je zákaz nad 3,5t
Já: Vím, ale viděl jste někdy mix do 3,5t? Já ne
MP: No lidi si tady stěžujou...
Já: Já vím, ženská. A když se stavěl ten její barák, tak ty mixy jezdili jinudy...?
MP: No to nevím..
Já: Nejezdili, jeli tou samou cestou co já
MP: Tak máte mít vyjímku..
Já: Vy když si objednáte lednici, říkáte jim co je u vás za dopravní značky? A že bych mixem odtud jel zpátky na náměstí hledat váš úřad, že chci okamžitě hned vyjímku...?

Pak se vyptával, jestli tam ještě pojedu a tak. Tak mu říkám že ne, že odjíždím a já jsem nejedu určitě. Tak mě požádal, abych jim to vzkázal na betonárně, aby se zařídili a říkal že chápe, že závistivej soused je nejhorší 3 a nechal mě...
upraveno 1x, naposled 08.11.2018 16:48:40
14:00:06
31.10.2018
Domajz
-> Matsoft: směrnice je určena všem státům EU. Irsko, GB a Dánsko si jen mohly prodloužit lhůtu k implementaci do května 2017...

eur-lex.europa.eu/legal-c ontent/.../PDF?uri=CELEX:. ..
13:48:07
31.10.2018
Matsoft
-> Domajz: a tyka se tato smernice vsech zemi EU? nebo treba, kdyz obcan GB s GB autem zde udela prestupek (a ted koukam, ze treba spatneho parkovani se to netyka), tak je to OK a nic mu neprijde....
upraveno 1x, naposled 31.10.2018 13:50:24
12:56:12
31.10.2018
Domajz
Hoši s těma radarama je to krapet jinak. Na dálnicích jsou radary, teda snad jen mimo Jihlavy, která si je koupila, v majetku ŘSD - data vyhodnocuje PČR - příslušné dálniční odd. a přestupky jsou oznamovány úřadu obce s rozšířenou působností v jehož obvodě k přestupku došlo, ta je pak projednává/kasíruje.

Rychlostní limity si nastavuje každá obec sama, zpravidla to bývá těch 10 km/h plus, ale pravidlem to není, někde to je i příčinou rozporu mezi městskou policií obce s rozšířenou působností, která výstupy zpracovává a předává obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností k dalšímu řešení/kasírování - viz Šlapanice.

Pokud někomu naměří na 50ce v obci 130 km/h jedná se o překročení rychlosti v obci o 40 km/h a více a zde mimo peněžní sankce a bodů zákon ukládá také odebrání ŘP na 6-12 měsíců (stejně jako u překročení mimo obec o 50 km/h a více - tedy 180 km/h a více na dálnici), zde by již neměla přijít výzva k zaplacení, ale zrovna předvolánka k podání vysvětlení. To však nevím jistě.

Jinak to, že někdo něco neřešil před lety v zahraniční a nic se nestalo nemusí nutně platit v dnešní době, protože vešla v účinnost Směrnice Evropského parlamentu a rady (EU) 2015/413 ze dne 11. března 2015 o usnadnění přeshraniční výměny informací o dopravních deliktech v oblasti bezpečnosti silničního provozu.

Takže takový to vyprávění, jak někdo kdysi kašlal na pokuty z Rakouska je sice pravdivý, ale dneska se už nemusí vyplatit.
Tato směrnice je také důvod proč narostl počet přestupků ze zahraniční v posledních dvou letech.
upraveno 1x, naposled 31.10.2018 12:58:24
10:05:06
30.10.2018
David29
-> Luky: Na druhou stránku to udělal pro dobro společnosti 1 Kdyby na ně neupozornil, vožralej by jel dál...
10:04:03
30.10.2018
Luky
-> David29: vézt v autě takovýho idiota, to chceš... 3 71
09:13:58
30.10.2018
David29
Spolujezdec byl vůči policistům nejprve „hrdina“. Poté, i s řidičem „splakal nad výdělkem“. V úterý, chvíli po deváté večer kontrolovali policisté pohotovostní motorizované jednotky v ulici Vrchlického osobní auto. Přitom kolem nich projel bílý sportovní vůz Audi, ze kterého spolujezdec na policisty „hrdinsky“ zakřičel několikero hanlivostí, krom jiného například „Chcípni!“. Evidentně se totiž domníval, že si na policisty tímto způsobem, lidově řečeno otevře pusu a z místa beztrestně odjede. Opak byl ale pravdou, a „péjáci“ začali, na tento popud sportovní vůz stíhat. Ze strany „křiklouna“ se totiž mohlo jednat o vážně myšlenou a velice nebezpečnou výhrůžku komukoliv ze zúčastněných, a proto bylo na místě zjistit skutečný stav věci. Řidič Audi navíc velice razantně zrychlil jízdu, a dokonce projel s policisty za zády jednu z křižovatek v ulici Vrchlického na červenou. V tu chvíli nabyli policisté dojmu, že jim chce řidič sportovního vozu ujet, a o události informovali ostatní kolegy v terénu. Na tuto relaci reagovala další hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky, která ulici Vrchlického zablokovala v křižovatce s ulicí Tomáškova. Díky tomu trvalo pronásledování Audiny doslova pouze několik vteřin. Poté následovalo zadržení posádky vozu a prověřování celé situace. Při tom policisté podrobili řidiče orientačním dechovým zkouškám, které měly v obou případech pozitivní výsledek. Na displeji přístroje se totiž vždy objevila hodnota dosahující téměř 1,3 promile. Z toho důvodu je nyní řidič podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. A spravedlnosti neunikl ani zmiňovaný spolujezdec. Toho policisté předvedli na policejní služebnu pro podezření hned ze dvou přestupků, a to proti občanskému soužití, a proti veřejnému pořádku. Za tyto delikty mu hrozí několika tisícová pokuta od správního orgánu. Zda bude tento spolujezdec „odměněn“ ještě od řidiče sportovního vozu, kterému to svým jednáním poměrně „zavařil“, to je samozřejmě otázka. Každopádně z popsaného je zřejmé, že policistům se nadávat nemá, a to ani v legraci.

https://www.youtube.com/w atch?v=_0ItjMBvQ9A
22:06:52
25.10.2018
Jirik_Tuňák1983
Seděl jsem v kanclu, na jednoho pána mám vyzvánění viz video, ve chvíli kdy mi volal, stáli kolegové zrovna u okna a přijeli policajti řešit nějaký vykradený rozvozový auto. 3 Zajímavá náhoda. Ale asi ho změním, protože ten člověk mi volá tak 6x denně minimálně a to by tam jezdili furt. 3
KRS-One - Sound of da Police (Official Video)
23:05:25
04.10.2018
Jarda - zrušená registrace
-> Nwkt 04.10.18 22:54:12: tentokrat zadny :) ale docela ostre jsem predjel auto - nejakyho duchodce, co jel sotva 30 (moc pres 60 jsem asi nejel), tak dychat, vybava...
22:54:12
04.10.2018
Nwkt
-> Jarda: Cos měl za kecy? Po mě nikdo nikdy nechtěl ani lékárnu, ani trojúhelník 3
22:51:28
04.10.2018
Jarda - zrušená registrace
lidi jsou hovada, uz ani neblikaji, kdyz jsou nekde policajti8 dnes jsem 2x malem dostal pokutu, teda 3x - rano kontrola a nemohl jsem najit trojuhelnik, uz vypisoval pokutu a nasel jsem ho u plynove bomby :), kvuli tomu jsem prisel pozde do prace...
19:10:23
24.09.2018
Jarda - zrušená registrace
v Rusku bylo zajimave - deda se zigulem, myslel jsem, ze jde na houby a za autem trojnozka, jestli si tim privydelaval9 videl jsem to nekolikrat, hlavne kolem Volgogradu
19:05:51
24.09.2018
Chali
-> bouchy: Město Jihlava si ty dálniční svině koupilo,proto to jde do jejich kapsy.Po skončení uzavírek dálnice půjdou někam na silnici nebo do města.
18:15:17
24.09.2018
Tomaso435
-> bouchy: D11 nemá doufám stacionární radary 40
----já už právě jo 3
upraveno 1x, naposled 24.09.2018 18:20:24
18:12:58
24.09.2018
bouchy
-> Bukaj: Fungujou tak i ty dálniční svině - buď to vede katastrem, nebo ne, ale i tak to kasírujou na "nejbližší" radnici - čili Rosice, Jihlava,...
Ten v Jaroslavi zítra očekuju, zatím jsem tam svou SPZ neviděl 3
15:52:23
24.09.2018
Tomaso435
-> Jarda: vjezd do hlinska vím, u přejezdu to tam trčí.. v trhovej vím taky v holetíně vím taky.... za to v pcích od kaufu to zmizelo, a ted tu přibyl jeden bububu vaše rychlost je v jaroslavi, kterej ukáze i spzku.
15:48:37
24.09.2018
Jarda - zrušená registrace
-> Tomaso435 24.09.18 15:37:09: jj, na vjezdu od Hlinska, pak Hlinsko, Chlum, Holetin a v Hlinsku maji kancelar oznacenou radary a tam sedi 4, takze to stihaji i za male prekroceni a jeste v Trhovce je4
Ja v zastavene obci jezdim vetsinou jen do 60kmh tachometr a v obci, kde to neni zastavene, tak do 70kmh, mimo obec vetsinou do 120kmh tachometr, takze vse za 2b 4 Jen pri predjizdeni zrychlovace kolikrat neni problem se dostat na 2 kila :)
15:37:09
24.09.2018
Tomaso435
-> Jarda: v krouně je radar? ... né že by mi to vadilo, v obci nemachruju to jen mimo jedu do ukočíruju, ale abych byl v obraze...
15:36:22
24.09.2018
Tomaso435
-> bouchy: tojono... znesnadnujou předjíždění uplně všude... na brno ty kurvy od černý hory až po lažany tušim že z přerušovanej udělali komplet plnou... takže v tom lesíku kde to šlo voroštovat a vzít jich pár naráz to už ted nejde... kurva jako by byl problém aby silnice měla vždy tři pruhy a střídaly se cik cak strany kde budou pruhy dva a bude se moct předjet kde co. Kamionům samozřejmě předjíždění zakázat i na dálnici. to že to jednomu jede o 2 víc mě nezajimá..


k té litomyšli, když sem nedávno ve svátek valil kolem 5.30 směr SY, tak sem na světlech vedle sebe měl slováka v peugeotu. ze světel sme voba vyrazili jak v rychle a sběsile přes koleje, akorát já to na ten radar zašlápnul zpět na 50... on akeleroval celej kopec dál a dál.. zajímalo by mě kolik mu naučtujou za cca 130 v obci 3 3
ale je dobrý že když to posereš tak jak nahoru , tak dolu lze odbočit (nahoru pak vyjedeš odbočkou u areny) a nestihnout ten druhej radar. a tím pádem když si to uvědomíš seš za vodou i když si to tam met 70kou.
15:32:34
24.09.2018
Bukaj
-> minno: Ano, do obecní kasy - vlastně tak asi fungují všechny stacionární radary a úsekovky, jen si nejsem jist těmi na dálnicích, a silnicích mimo obce - ty pravděpodobně spadají pod kraj. Systém osílek je de facto jednotný - lhůta na vyřízení přestupku je 2 roky a je na obci, jak to bude stíhat (mimo velkých měst, která mají předpokládám úředníky, kteří řeší pouze tuto administrativu jsou to vesměs úkony, které dělají obecní úředníci, když mají hotovu důležitější práci, takže od spáchání přestupku po doručení obsílky je obvykle několik měsíců. Z Prahy mi to tuším přišlo vždy v rozmezí 1-3 měsíce, menší obce na tom budou asi jinak, podle priorit...
...ale kdo by neměl jako prioritu plnění obecní pokladny, že ano?3
A těch 1500 Kč pravděpodobně muselo být za 59 Km/hod na třicítce, jinak nevím. Stejnou částku jsem platil jako "odpustek" za údajné projetí červené (na to tu máme taky automaty na vybraných světelných křižovatkách8) Z úsekovek v pražských tunelech mi zatím v uplynulých letech přišly dvě obsílky - obě na 700 Kč, jedna za 62 a druhá za 68 km/hod v době mezi 22:00 a 1:00 - v tunelu je obvykle 70, ale čas od času tam úplně nelogicky, i když není žádný provoz ani údržba tunelu, rozsvítí 50 - a v noci na "autopilota" to prostě nečekáš...3
15:23:34
24.09.2018
bouchy
-> Tomaso435: Tak to nechápu, protože tam jezděj všichni jak ocasi, speedera jsem tam snad neviděl. rip na dlouho poslední předjíždění kamionů, oser je to do kopce i z kopce. Holt penízky se musej vydělávat.
15:18:47
24.09.2018
Jarda - zrušená registrace
-> minno 24.09.18 15:02:07: Z Hranic mi prisla pokuta 700,- za 61kmh, ale uz je to dyl, tak asi podrazili, no a z Krouny 500 za 56kmh, ted jsem nivou projel v Chrvatsku stacionar na padesatce cca 70kmh, zajimal jsrm se kolik jedu az kdyz to bliklo. Pred dvema roky mi blikly dva stacionary v andore a jeden ve francii a nic neprislo. Loni v Rusku mnohokrat, z toho nic neprijde, ale kdyz bych tam jel, aby uz to nemeli pripravene...
15:18:43
24.09.2018
Tomaso435
-> minno: v Litomyšli to nějak nestíhali tak to zvedli od 54 na 60 a ted až od 70kmh, ale i tak toho maj tolik že nevědí co dřív 3 ale obvyklá taxa bejvá 600kč. Nojono je to tak v každý druhý prdeli je radar... nejlepší je mít puštěný aplikaci s gpskou která ti hlásí kde všude je kamera...
15:17:21
24.09.2018
bouchy
-> minno: To první vypadá na "výzvu k uhrazení určené částky" - to je taková zkurv... věc, tedy kasička. Zaplatíš obyvkle míň, než bloček na místě, míň než správní řízení, nejsou body, nic. Prostě kasička, kterou je někdo ochoten donekonečna plnit. Podotýkám, že se to týká grilovaček obecní policie, nebo obcí řízený mafie. U stáťáků je to jinak. Aby tomu dodali punc, pošlou např fotku. Tak, legislativně oni jsou povinni si zajistit řidiče v daný moment - proto posílají bububu provozovateli (dle RZ). U nás je bohužel povinnost prásknout řidiče v ten moment, nebo mlčet a pak pokutu/částku... platí provozovatel. Neexistuje odpověď jako "nevím" - i když v případě půjčeného auta, nebo firemního to skutečně "nevím" může být. Existuje varianta "osoby vzdálené" - uvést nacionále někoho ideálně ze země mimo EU - úřad se musí pokusit to ověřit, na což ču*** serou a hned se vymlouvají na účelové jednání. Osoba blízká již bohužel uplatnit nejde (u správního řízení). To druhý vypadá podobně, ale částka je dost vysoká. Propříště to chce aspoň navigaci s info o radarech, což je i zdarma, ale tyhle kasičky jsou často označený (myslím, že ale povinnost to není).
edit, no bordel...městapo (+OÚ) versus PČR...nikdo jinej, zatim. Jinak slkuz je celkem normální, ono vypsat např. 100 dopisů denně, všechno precizně a neprůstřelně, ručně,... neříkám Hranice, ale kasa v Jihlavě z D1, Praha,...takže to za ten rok často ani nestihli.
upraveno 1x, naposled 24.09.2018 15:20:30
15:16:14
24.09.2018
minno
-> Bukaj: To inkasujú obce do obecnej kasy? To je dosť naprd takýto nejednotný systém, kedy si každý posiela pokuty v podstate ako sa mu zachce.

Nechápem ale tomu časovému sledu, to tam majú akože niekde na obecnom úrade 3 mesiace časový sklz s odoslaním pokuty?3
15:09:05
24.09.2018
Bukaj
-> minno: No, tyhle obecní stacionární radary a úsekovky si spravuje obec, takže je na obci, jak je nastavený limit - vím, že třeba v Praze radary "berou" až při rychlosti povolený limit +10 km/hod. Ale od dob, kdy radar je v každých druhých "Kotěhůlkách", může z jednoho takového výletu očekávat písemné pozdravy po dobu dvou let (dříve byla promlčecí lhůta těchto přestupků rok, pak to zvedli na dva roky)...8
15:02:07
24.09.2018
minno
Ako to v ČR funguje s pokutami za prekročenú rýchlosť?

Sused slovák bol pred 3 mesiacmi na víkend v ČR (v piatok tam a v nedeľu nazad). A asi po 2 týždňoch mu prišla domov na SR poštou pokuta na sumu 400 Kč za prekročenie rýchlosti v obci (na 50 mu namerali 56 km/h). Zrejme odfotený nejakým stacionárnym radarom. Hneď vtedy sa mi na to sťažoval, ale OK, i keď sa mi to zdalo už vtedy dosť pritiahnuté za vlasy, že pokuta za taký malý nadlimit a že sa im chce s tým otravovať "cudzinca" poštou.
Tak to uhradil bankovým prevodom. Ale chudák nie je moc internetový typ a auto je písané na mamu, a tak s tým mala ona zbytočné trable, ísť platiť osobne v banke a aj v tej banke to vraj nevedeli poslať do zahraničia a trápili sa tam s tým dlho... Tak mi to opisoval.

A teraz po 3 mesiacoch mu prišla ešte jedna pokuta z toho istého výletu na 1500 Kč za rýchlosť 59 km/h v obci!!! Odosielateľ je Obecný úrad Hranice. Je z toho úplne nešťastný (aj ja by som bol).

Ide hlavne o ten princíp, aby sa už človek bál vôbec niekam jazdiť, pretože o tých pár km sa rýchlosť prekročí ľahko, ani si nie je toho človek vedomý a potom mu po dlhom období postupne prichádzajú pokuty :( Jedna hneď, druhá o tri mesiace, tretia o pol roka...
Je toto normálne?
upraveno 1x, naposled 24.09.2018 15:03:29
11:06:33
12.09.2018
vhml
-> Jumbo 11.09.18 21:36:58: díky díky, anglicky by to nebyl problém, ale v němčině se v těchto přesných termitech ztrácím.
Čas a místo spáchání přestupku souhlasí s cestou dotčeného vozidla, takže to náhoda nebude
21:36:58
11.09.2018
Jumbo
-> vhml: Tak se na to koukneme, v rychlosti, jsem na dovči... 4

Bod 1.) je dotčená osoba, tedy majitel vozu.
1.1
příjmení
rodné příjmení (u chlapa bych napsal to samé jako 1.1)
křestní jména (prý se má podtrhnout to, které se používá jako hlavní)

1.2
ulice a číslo domu
(eventuálně jméno hlavního nájemníka)
PSČ, město, region

2.
vyplňovat pokud byla osoba maldší 18ti let (V DE možné)

- dobrovolné otázky -
3. Doplnění k věci:
Byl jste v době incidentu řidičem vozu? Ano Ne Pokud ne, kdo byl řidič?
Přiznáváte se k provedení přestupku? Ano Ne Pokud ne, z jakého důvodu?


Jako je to trochu zvláštní, zkusil bych na googlu najít, jestli tohle opravdu němci posílají (doporučuju přepsat kousek nějaké věty, dát to do uvozovek a Google by tu samou větu měl najít na netu.

Případně bych zkusil zavolat na číslo, které tam je, doptat se na anglicky mluvící osobu, pokud je angličtina schůdnější než němčina a doptat se co a jak, aby to nebyla nějaká fligna na vytažení majitele vozu a jeho údajů. Fakt nevím, pokutu z DE jsem zatím neřešil, ale tyhle údaje by teoreticky měli mít v systému...
14:36:56
11.09.2018
vhml
Ještě poprosím o překlad vyplňovačky z druhé strany. Především nadpis bodu 1: tam patří vyplnit majitel, nebo ten koho by majitel chtěl udat? Zbytek asi je jasnej

Jinak co jsem koukal, tak německý zákon 55 je defakto stejný jako článek 37 české listiny základních práv a svobod - 1) Každý má právo odepřít výpověď, jestliže by jí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobě blízké.
zvětšit policie - chovani - obrázek od vhml vložen 11.09.2018 14:36:56
upraveno 2x, naposled 11.09.2018 14:38:37
13:34:28
07.09.2018
Jumbo
-> vhml: Není za co. Pokud se nevyjádří, tak flast a bod dají jemu, pokud se vyjádří, tak pravděpodobně taky, pokud udá řidiče, tak flast a bod dostane on...
13:23:37
07.09.2018
vhml
-> Jumbo 07.09.18 13:05:11: super. Diky. O hodne lepsi nez z Googlu.
13:06:29
07.09.2018
Jarda - zrušená registrace
-> Jumbo 07.09.18 12:10:29: ja se pred lety vykaslal na jednu pokutu v chorvatsku s cervenym MTX, zakaz parkovani, ale stal jsem pred znackou a ne za znackou a z toho mista nebylo pres strom ani tu znacku videt 8 a navic ji nebylo komu zaplatit...
13:05:11
07.09.2018
Jumbo
-> vhml 07.09.18 12:26:30: Dle paragrafu 55 zákona o přestupcích se Vám tímto dává možnost vyjádřit k tomuto nařčení své stanovisko. Můžete se k danému obvinění vyjádřit, nebo v této věci odmítnout podat vyjádření. V každém případě jste povinen, i pokud jste tento přestupek nespáchal, správně a úplně vyplnit dotazy k osobě majitele (číslo 1). Porušení této povinnosti je dle paragrafu 111 trestáno peněžni pokutou. Vyplněnou výpověď (Anhörungsbogen) zašlete písemně nejpozději do týdne od doručení tohoto dopisu. Pokud se k danému obvinění nevyjádříte, může bez dalšího vyjádření k dané skutečnosti, následovat vyměření pokuty proti Vám. Pokud se k obvinění vyjádříte, bude k tomuto vyjádření přihlédnuto a při vyměření pokuty bude toto vyjádření bráno v potaz.

Pokud jste tento přestupek nespáchal, zašlete nám prosím, nejpozději do jednoho týdne krom údajů o majiteli také údaje o osobě, která přestupek spáchala, což ale není povinnost.

Pokud se jedná o přestupek špatného zastavení nebo parkování, mohou Vám, jako majiteli vozidla, být uloženy procesní náklady, pokud nebude možno dopátrat řidiče (paragraf 25 StVG). Je Vám tímto dána povinnost se také v tomto případě vyjádřit do jednoho týdne. Dále mohou být majiteli vozu, který má povinnost vedení knihy jízd, vyměřeny další pokuty, pokud nebude možné dohledat řidiče vozu v době přestupku ( paragraf 31 StVZO).

Do ukončení řízení jsou všechna vaše data automaticky uložena.


Je to trochu kostrbaté, ale překládat složitá souvětí z němčiny je opruz...
upraveno 1x, naposled 07.09.2018 13:10:20
12:35:08
07.09.2018
Jumbo
-> vhml: Vycházíš z legislativy ČR, ta v DE platit nemusí. Napíšu ti sem překlad, chvilku počkej.
12:33:10
07.09.2018
vhml
-> Jumbo 07.09.18 12:30:18: nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Udávat řidiče, který rodinný příslušník, nedává žádnej smysl.
12:30:18
07.09.2018
Jumbo
-> vhml: Udal bych řidiče, zaplatil a neřešil. Dle tabulek je to mimo obec 70 EUR a 1 bod, zákaz řízení je až za 8 bodů, proto je asi potřeba udat řidiče.

Edit: Přeložím
upraveno 1x, naposled 07.09.2018 12:32:39
12:26:30
07.09.2018
vhml
Zde jest pouceni z dopisu, ale google prekladac z toho moc moudrej neni.
zvětšit policie - chovani - obrázek od vhml vložen 07.09.2018 12:26:30
12:21:22
07.09.2018
vhml
-> Jumbo 07.09.18 12:10:29: generalne se na to vykaslat nemá smysl, protože nemeckej ourada defakto nemá jak zjistit kdo to řídil. Dopis je celý německy.

Nabídku 50Eurového odpoustku jsem kdysi dostal já z Rakouska ( závratných asi 68kmh na dálnici. V tunelu kde bylo 60, zatímco v předchozím, kterej na to přímo navazoval, bylo 80 a jel jsem furt na tempomat. )
upraveno 1x, naposled 07.09.2018 12:21:36
12:10:29
07.09.2018
Jumbo
-> vhml: Dopis je pouze v DE, nebo i v CZ? Není tam možnost zaplatit pouze pokutu a dál neřešit? Pokud si pamatuju, tak s pokutou z AT to tak bylo, poslali dopis "zaplaťte tolik a tolik sem a sem a nebudeme to řešit".

Jinak pokud mě pamět neklame, tak právo nevypovídat proti členu rodiny je z ústavy, proto byl udělán správní delikt provozovatele, nevím ale jak je to v DE, jestli mají stejné zákony. Rozhodně bych se na to nevykašlal, mohlo by hrozit to, že při příští návštěvě DE bude pokuta včetně penále a to už by bylo mnohem víc...
11:43:20
07.09.2018
vhml
Máte někdo zkušenost s pokutama z německé říše? Známýmu přišel dopis, že mimo obec jel společensky nepřijatelných 74 ( omezení na 50 pod mostem ). Dopis přišel obyčejně, ne doporučeně a obsahuje i formulář na udání řidiče. Auto v tu chvíli řídil jeden rodinný přislušník, ne sám provozovatel.

Jestli se nemýlím tak správní delikt provozovatele zatím v Německu neexistuje. Jen se v dopise píše něco o tom, že musí případně uhradit poplatek za správní řízení, pokud se pachatel nedohledá ( což bývá tuším 28Eur )

Jaký je správný další postup?

1) dopis zahodit, protože nikdy žádný nepřišel a počkat jak se to vyvrbí
2) odepsat rovnou, že provozovatel ví kdo řídil, ale nepoví?

Jde hlavně o to, jestli se lze nějak vyhnout i tomu poplatku za správní řízení. Protože druhej dopis co přijde bude už určitě ze správního řízení. Lze se tomuto ze zkušenosti vyhnout, tím se že odepíše rovnou a úředník to vzdá hned?
upraveno 2x, naposled 07.09.2018 11:44:10
17:56:42
02.09.2018
David29
40
MP - kontrola jak má bejt
19:51:20
31.05.2018
Vojťas
-> David29: jiste, to ovsem neznamena ze celou vesnici nemuzu projet 70kou 3
17:39:40
31.05.2018
David29
-> Vojťas: Není pravdou. Některé měří i aktuální (alespon dle mapy kamer na ŘSD)
Extreme Tyres