Metodický pokyn úřadům k odhlašování

prohledat
51 příspěvků (zobrazeno 1 až 50) od 07.01.2009 do 14.09.2009, založil/a Hydron
řadit dle data
07:12:13
14.09.2009
Gryzly
-> Zazaa: skoda-virt.cz/cz/.../4769 -marcius-rapid-130 nebo Luděk, má stejnýho, nebo taky Chip.
20:08:09
13.09.2009
Nwkt
-> Zazaa: Tak napiš Matějovi, určitě nafotí 1
19:44:19
13.09.2009
Zazaa
-> Nwkt: jenze to evidentne stoji na silnici na parkaci to neukeca ze to mam doma na zahrade jako hernu pro deti nebo kurnik :)
16:16:15
13.09.2009
Nwkt
16:01:42
13.09.2009
Zazaa
taky bych potreboval foto nejakeho odstaveneho Rapida/Garde idealne v modre barve :)
09:26:23
13.09.2009
FMsedan
nazdárek lidi kdo jste udělal to odhlášení bez likvidačky? potřeboval bych aby mi někdo poslal fotku a nějaký to psaní aby se to dalo odhlásit a auto mi zůstalo (můžu mít š 130) aby to bylo 100% kdyžtak mi to pošlete na email budu moc vděčnej4
07:55:29
04.08.2009
Jarda - zrušená registrace
-> smity: pry vytahnout a na to potrebujes novou stk :) bych to neresil a nechal to tam, pokud mas starsi depozit, tak nebudes muset ani nikdy nic platit... mozna, ach jo jak nekde psal King, salamova metoda probiha, kam se jen podivame, nejhorsi, ze neni kam utect, vsude to je stejny nebo horsi, na celem svete....4
17:40:28
18.07.2009
jerrom
-> smity: z vlastní zkušenosti, co úředník, to jiný výklad zákona, takže se zeptej na místním úřadě a budeš vědět víc
17:39:07
18.07.2009
smity
a nevíte někdo jestli to pujde odhlásit i kdyš je to v depozitu?
22:57:28
09.07.2009
suzie
-> socol: nesmíš napsat že auto bylo rozebráno ... kdybys napsal že autu zanikl účel využití, nestane se odpadem a bude sloužit k zemedelskym účelům, nemáš s tím žádnej problém4
17:03:24
08.07.2009
socol
Zdravím
Taky chci odhlásit auto, našel jsem si tady ny VIRTU formulář od Targy a trochu ho poupravil, zůstal skoro stejnej a šel jsem se zeptat na úřad (Třebíč) zda tomu nic nechybí a odhlásili by to na to...Když jsem se dostal na úřadu k nějaký bábě a vystvětlil jsem jí, co vlastně chci tak mi řekla že toto by MOŽNÁ šlo u aut která měli poslední TK do roku 2004 ale jakmile má auto poslední TK mladší než 2004 tak to takhle v žádném případě nelze odhlásit jedině a pouze na doklad o ekolikvidaci...a poslala mě k šípku...
Tak považte Metodickej pokyn mám naštudovanej ale bylo mi to prd platný. Má pravdu ona nebo já...?
Přikládám přesný znění toho dokumentu:

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ

• trvalé vyražení vozidla z registru silničních vozidel

Jedná se o osobní automobil:

Tovární značka a typ (varianta): Škoda 120 L
Identifikační číslo vozidla (VIN): XXXXXXXXXXXXXX
RZ vozidla: XXX XX-XX

Majitel:

Jméno a příjmení:
Trvalé bydlišťe:
Rodné číslo:



Já, XXX XXXXXX, níže podepsaný, tímto čestně prohlašuji, že zanikl účel využití výše uvedeného vozidla XXXXXXXXX, přesněji vozidlo bylo rozebráno, karoserie rozřezána a vše následně odevzdáno do sběrny surovin (viz přiložené foto). Vozidlo tedy fyzicky neexistuje, motor ani karoserie nebudou nikdy použity k provozu na veřejných komunikacích. Vozidlo není odstaveno na veřejné komunikaci a není nebezpečným odpadem.
Čestně prohlašuji, že jsem uvedl přesné, pravdivé a úplné údaje. Jsem si vědom toho, že pokud by mnou uvedené informace byly obráceny v opak, budu čelit všem z toho vyplývajícím právním následkům.


V Třebíči dne¬ XX.7.2009 ………………………..
podpis
upraveno 2x, naposled 08.07.2009 17:04:48
21:06:09
09.04.2009
LiMaK - 742 forever
-> Matsoft: :-) cislo motoru :-)

ale zničí ty dvě cisla a značky a jsou v prdeli....

situace je ale jiná, když ten skelet najdou u něj v garáži...holt sousedi muzou byt nekdy bonzácké kurvy a čímvíc se o tom mluví, tím víc lidi záviděj...
00:38:48
08.04.2009
Matsoft
-> tman: a jak dokazou ze to je to auto..
23:16:14
07.04.2009
tman - zrušená registrace
a když to nahlásím, a auto najdou třeba pak s vyřízlím vinkem tak to mi dokázat nemužou nebo snad ano?
21:50:57
07.04.2009
Matsoft
-> tman: ukradli1
20:19:27
07.04.2009
tman - zrušená registrace
a to že si musím auto při likvidaci na sebe aji auto dohlásit to se nějak obejít nedá? mám Fáčko, co mam v odhlášce ale už po novým roce a eko me bude stát nejspíš 5klacků..9 10
21:30:24
24.01.2009
maruz
zdravím taky, prosím o poslání též fotek 120 s dalším využitím na můj email, chci ji rozebrat a využít, ale až bude teplíčko. A odhlásit co nejdřív, zkusím to. Moc díky maruz. 4
17:23:34
24.01.2009
mat913
Tak jsem to v týdnu vyzkoušel a opravdu to s polopřevodem funguje.Měl jsem na sebe odhlášený čtyři auta,tak mě to stálo 800,- za kus a likvidace zdarma (s protokolama).
11:19:16
21.01.2009
pajak
Zdar chlapy pošlete mi prosím někdo na mejla fotky nějakejch škodovek s dalším využitím (boudy na dříví, prolejzačky, cokoliv....) Taky potřebuju odhlásit neexistující auta takže nemám jak doložit to další využití. Všem moooooc dííííík
11:42:40
20.01.2009
King
-> colaczech: 3 156
18:28:11
19.01.2009
jerrom
-> Trax: tak to jo...díky za odpověd
16:37:52
19.01.2009
Trax
-> jerrom: nn, ze jsem to prestavel na zavodni automobil pro zavody v autocrosu 4
upraveno 2x, naposled 19.01.2009 16:39:18
12:30:54
19.01.2009
jerrom
-> Trax: a co bylo na fotkách? 9 smějící se děcka v prolejzačce?
12:06:13
19.01.2009
Trax
Tak dneska sjem mel putování po uřadech prozměnu já... Rano od pul sedmy jsem čekal na listeček 13. v poradi. V 7 zacali davat listky, dostal jsem cislo 36. Cekani cca 3,5 hodiny na urade a konečnese dostavam k okynku:

JA: dobry den, potrebuju trvale vyradit automobil z registru
U: Máte doklad o eko likvidaci?
JA: Ne
U: Tak to bohuzel nepujde
JA: Ale podle nove vyhlasky lze automobil vyradit v pripade, ze zmenilo ucel sveho pouziti...
U: To ano, ale musite to prokázat
JA: ano (podavam ji prohlaseni, ze zmenilo ucel pouziti i s prilozenyma fotkama)
U: Hm, hm, to asi nepujde a nekam odesla, po chvili prijde a rika, ze to pujde, ale ze to nejdriv musim dohlasit. Mate stare RZ?
JA: Dohlasim, ale stare spz nemam, nechal si je puvodni majitel...
U: Napiste k tomu cestne prohlaseni
JA: sepsal jsem podepsal.
U: Zaplatte si 800Kč za prihlaseni.
JA: ZAplatil 800Kč,
U: ona vzala novy značky, ty tam napsala a hned je zase zahodila 8
Napsala nakej oficialni dokument kuli odcizeni RZ

Automobil vyradila zdarma a ja mam konecne po problemu. Takze sestihodinove putováni po uradech se vyplatilo
4
19:21:49
17.01.2009
colaczech
Tak to napisu sem. Podarilo se mi uspesne vyradit moji 130ku z registru, prohlasenim ze je z ni prolezacka pro decka. Jak to probihalo a co je za potrebi?

Vypsal jsem zadost o trvale vyrazeni vozidla vzal technicaky a znacky a hura na urad.
Na prepazce jsem pani urednici, ktera ma asi sve dny kdyz je zrovna v praci, vysvetlil co ze to vubec chci a odvolaval jsem se na nove zneni zakona o vyrazeni vozidla z evidence po 1.1.2009, tedy ze zanikl účel využití vozidla a mam ho jako prolezacku.
Chvilku se na me divne divala a pak spustila.
U: Vy to chcete odhlasit? Rikate ze to mate na zahrade jako prolezacku?
ja: Ano
U: A motor s prevodovkou je tam?
Ja: ano
U: tak to nepujde
Ja: Tak teda neni, mam ho doma v garazi
U: Tak to nepujde, nesmi tam byt motor a prevodovka.
Ja: vam rikam ze je vymontovany a ulozeny v garazi.
U: (zoufaly vyraz urednice, a ja zacinam penit-mam po nocni skoro 24hodin sem nespal)bohuzel to nepujde. Ja vas ted poslu ke kolegyni na prestupkove rizeni........
Ja: Tak teda dekuju (odchazim k te kolegyni, nasrany jak zumpa)

Vstupuju do kancelare prestupkoveho rizeni. Kratce vysvetluju jak se veci maji. Kupodivu tato urednice je rozumna da se s ni normalne na rovinu mluvit, a jeste mi dava uzitecne rady. Timto bych ji chtel podekovat- at Alah pozehna tvym velbloudum.

Prvni jeji rada je at to dam do depozitu, je to sice jenom na rok, ale prakticky to tam muze byt do nekonecna a ani nemusim podavat zadost o prodlouzeni.
Toto odmitam a stojim si za svym, ze to chci papirove uplne zrusit.
Tak zacina vypisovat protokol o podani vysvetleni.
U: To auto jeste opravdu existuje nebo uz jste ho dal do srotu?
Ja: Existuje, mam to na zahrade, potrebuju to papirove zrusit abych nemusel platit pojistku.
U: a to auto mate opravdu na zahrade? Nesmi to byt odstavene nekde na parkovisti nebo na silnici.
Ja: opravdu je na zahrade
U: motor a prevodovka tam je?
Ja: je ale klidne tam napiste ze jsem to vymontoval a mam to uskladnene v garazi, pac to tak opravdu udelam az nebude takova kosa.
U: No to ale nemuzete. TAk tam napisem ze jste motor s prevodovkou odevzdal do sberneho dvora jako nebezpecny odpad.(V tomto momente jsem si uvedomil ze urednice je naladena na stejne vlnove delce jako ja a zacinam si s ni rozumet)
Ja: ano odevzdal jsem to jako nebezpecny odpad.
U:Povinne ruceni platite nebo ne?
Ja: platim abych neplatil tu debilni pokutu za kazdy den, prave proto to potrebuju zrusit
U: dobre, v poradku

Mezi tim co to vsechno sepisuje, se odhodlavam zeptat se ji jeste na jednu vec.
Ja: a jeste se chci zeptat, kdyz tu prolezacku budu chtet nekdy v budoucnu dat pryc nebo ji nekam premistim nebo tim nekoho obdaruju anebo mi to nekdo nedejboze ukradne, co pak? Uz to neni vedene jako vozidlo ale je to jenom prolezacka tzn. vec?
U: Moment ja si jenom zavolam. (bere telefon a vola).
U: (poklada telefon)Ted jsou zprisnene podminky pro vykup kovu od fyzickych osob, ale zelezo vam bez problemu vezmou, ted sem volala do sberny.
Ja: ( v nemem uzasu na ni ziram) Takze je jedno co s tim udelam? Ono je mozne ze se to casem vstreba samo do zeme, tak abych nemel problemy.
U:No to je pravdepodobne ze se to casem rozpadne.
Ja: takze nejaka pripadna kontrola nehrozi?
U: No pravdepodobne to nikdo kontrolovat nebude. On ten cely zakon je takovy nedomysleny....

Na zaver ji podepisuju ten protokol o podani vysvetleni, ona striha roh technicaku, dava razitko VYRAZENO, ja ji mockrat dekuju a odchazim spokojen. Ted jeste na pojistovnu zrusit pojistku a pak domu do postele.

Na zaver nekolik rad:
1.Na odhlaseni potrebujete- technicaky znacky, vypsanou normalni zadost pro vyrazeni vozidla, popripade plnou moc jestlize auto neni psane na vas.
2.V tom aute nesmi byt motor ani prevodovka(je to nebezpecny odpad) tzn. musite rict treba ze jste to odevzdali na sberny dvur jako nebezpecny odpad- pri te prilezitosti bych se nebal rict ze jsem tam odevzdal treba i interier a mam jenom holou kastli, ale nevim jestli by na urade nedelali opicky, je potreba aby to nekdo vyzkousel3 4
3.Nestoji vas to zadne penize za poplatky

Nerikam ze je to nejlepsi moznost jak vyradit auto, ale kdyz nam ti nasi zmrdi zakonodarci dali takovou moznost byt nedomyslenou, proc ji nevyuzit.
Kdyby se dalo s tim blbeckem na vrakaci co nema snad ani dokoncenou zakladku rozumne domluvit a za rozumny baksis, si z toho auta co tam dovezu, vzit co chci, nebo mu zaplatit jenom za papir, tak bych sel touto cestou.
5
15:49:11
17.01.2009
vaclav785
-> Malebolgii: někdo psal v Co jste dnes udělali že mu to prošlo
14:18:19
17.01.2009
Malebolgii
Chci se zeptat zda už někdo zkoušel tady tu metodu udělat z auta prolejzačku pro děti či jiný výmysl budu muset taky zlikvidovat papírově svoje favo a na vrakec nechci chci si z auta vzít věci které jsem tam pracně a draze narval
10:08:25
08.01.2009
lubor
-> King: No to ano, ovšem pouze do okamžiku dokud to projde úředním kolotočem, pak je podle mého po všem a nikdo více se již o toto nezajímá.

Že státní aparát nutí člověka kličkovat mezi paragrafy je věc druhá, ale žijeme v České republice-je potřeba si zvykat.
08:48:28
08.01.2009
King
-> lubor: Kdyby v době, kdy jsem potřeboval zlikvidovat papírově shade, byla možnost čestně prohlásit, že z ní bude prolejzačka pro děti, asi bych volil tuhle "recesistickou" variantu. Přece jenom ty fiktivní ekolikvidační protokoly ohrožujou kromě mě i tu firmu, která je pod nima podepsaná4
07:18:38
08.01.2009
lubor
-> colaczech: Sežeň si potvrzení o ekolikvidaci a zůstane ti doma celé auto.
23:01:18
07.01.2009
colaczech
Tak to zase nasi zakonodarci vymysleli peknou zmrdovinu, oni proste nedopreji tem lidem aby si to rozebrali na ND. Klidne bych to dal na ekolikvidaci, ale vybral bych si z toho dily ktere potrebuju, jenomze to ma hacek - oni takove auto odeme vezmou s tim ze jim k tomu dam jeste 2500+ 500 za ulozeni vraku na vrakaci.38 Aby je smrtka pojebala ohnivym ocasem.
Jenom by me zajimalo, kdyz to prohlasim za prolejzacku pro decka nebo neco takoveho, a ta prolejzacka jednoho krasneho dne zmizi, tak co mi hrozi za postih? Asi zadny ne, prolejzacka totiz neni autovrak ani nebezpecny odpad, ale prolejzacka. A nebo potom nahlasim kradez prolejzacky3
16:03:25
07.01.2009
Skoda 120 1.4 16V
-> Hydron: Díky za odpověď!
14:25:17
07.01.2009
King
Tak to funguje - když si zobrazím adresář www.brandysko.cz/data/Fil e

tak ten fajl 5242.doc tam je.....
14:22:23
07.01.2009
jerrom
14:22:18
07.01.2009
King
-> Skoda 120 1.4 16V: Asi ten dokument pro velkej zájem stáhnuly z nabídky :-)
Stačil jsem to ale stáhnout.


"....Vzhledem k tomu, že zákon č. 56/2001 Sb. nezná pojem „přeregistrace“, je nezbytné vycházet ze smyslu tohoto nového pojmu, kterému nejblíže je pojem použitý v § 20, odst. 3 vyhlášky č. 243/2001 Sb., o registraci vozidel. Je zde uvedeno „V případě, že vlastník nebo provozovatel vozidla hodlá vozidlo přeregistrovat na jiného vlastníka nebo provozovatele, hlásí vlastník vozidla nebo provozovatel vozidla se souhlasem vlastníka vozidla tuto změnu na předepsaném tiskopisu u registračního místa, kde je jeho vozidlo registrováno“. Lze tedy dovozovat, že úkon „přeregistrace“ začíná okamžikem, kdy původní vlastník nebo provozovatel vozidla požádá o změnu (tzv. avízo). Úkon „přeregistrace“ je následně dokončen zaregistrováním na nového vlastníka. Platba tedy bude vyžadována výhradně pro úkony přeregistrace, které budou zahájeny až po 1.1.2009. Vozidla, které se již před 1.1.2009 nacházela ve stavu „odhlášky“ (byla v tzv. polopřevodu) budou následně zaregistrována bez poplatku, neboť úkon „přeregistrace“ již započal před účinností výše uvedeného zákona. "
14:20:32
07.01.2009
Jozka
-> Martin136COUPE: Podle toho textu jednoznačně jo.. Ale je to fakt na odstřel, když z nich po tý panice teď tohle vyleze. Synovec to přesně takhle má, koupil Swifta v polopřevodu na někoho, kdo byl asi bazar a teď se chystá to dotáhnout, od loňskýho jara jaksi neměl čas a pak byly fronty - tak jsem taky zvědav, jak dopadne.
Já jsem zas zvědavej, když jsem zahájil proces dědění v 10/2008, jestli mi to nasolí za užovku, co byla na tatíka. Od 800 poplatku je to osvobozený, ale jestli pamatovali taky na EKO výpalný..
14:16:37
07.01.2009
Skoda 120 1.4 16V
Nějak se na ten odkaz nemůžu připojit... Píše mi to - objekt nenalezen...10 Pochopil jsem to na začátku dobře...? Tudíž pokud mám teď na sebe v polopřevodu tři auta od roku 2006, tak mi je automaticky převedou??? Zadarmo? To se mi nezdá...8 Díky za odp., Petr
13:09:12
07.01.2009
Martin136COUPE
Ještě takovej menší dotázek...

Když by tam ted šel nový majitel, že to chce přepsat na sebe...ale v polopřevodu to je na mě...tudiž mě přeskočit jako to kdysi šlo...tak už by musel platit 10 000 Kč nebo by mohl využit tu moji šanci neplatit ?
13:01:55
07.01.2009
King
-> kaprof: -> Martin136COUPE: Tady aspoň vidíte, že naši zákonodárci to s námi myslí dobře a ty povídačky, o zákonech na hovno, jsou jenom výmysly zlých médií :-)
13:00:54
07.01.2009
Hydron
"""Naopak způsobů dalšího využití může být více, je však nutné je specifikovat (zákon říká „doložit“, tj. lze písemně specifikovat, v nejednoznačných případech doložit např. fotografií apod.) Lze se domnívat, že například sběratelské účely, konkrétní výzkumné či zkušební účely, využití jako doplňkový objekt na soukromém pozemku – herna pro děti, výstavka apod. zákon nezakazuje a tudíž je možné takovéto způsoby využití uplatnit. Vždy však musí být tento způsob jednoznačný a doložený minimálně písemně.""" ;

už to vidím - to najednou bude v republice sběratelů, výzkumníků a vystavovatelů s prohnilýma popelnicema:-))))
12:58:54
07.01.2009
Kaprof-Pisařík
parada mam v poloprevodu svou druhou šade (nestih sem prepsat kuli propadle stk) takle bych ji mohl v klidu prepsat2
12:56:15
07.01.2009
Martin136COUPE
Ty jo s tim polopřevodem je to fakt pravda jo 9 No jesi jo tak bomba...mám auto v polopřevodu od Října 2007 1 1 1 Sice je prodaný dalšímu...ale takle by šlo zadarmiko přepsat aspoň na mě no...
12:54:41
07.01.2009
King
-> Sita: Jednou je ta možnost v metodickým pokynů od soudruhů z ministerstva, takže když to bude mít náležitou štábní kulturu a budeš se ohánět odstavcem z metodickýho pokynu, nelze nevyhrát :)
I když, ty fiktivní potvrzení o ekolikvidaci maj taky něco do sebe :) Ovšem výšezmíněná možnost je naprosto legální :)
Na druhou stranu oceňuju odvahu frajerů, co jsou schopný přijít na bengárnu a nahlásit krádež hned 3 shadovek najednou v době, kdy jich celá republika snaží zbavit1
12:52:04
07.01.2009
Nwkt
-> King: 3
12:45:46
07.01.2009
Sita
King: tesim se az nekdo napise, ze mu to tak proslo v praxi. Kdyz to bude tady v CB, tim lip...
12:44:57
07.01.2009
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
-> King: však už trhám 3
12:44:29
07.01.2009
Sita
peta klic: v tej fronte melo smysl stat jen pokud sis chtel koupit stary dobry auto a neplatit za to ekodan...
12:43:37
07.01.2009
King
-> Peťa Klíč: Ty, co tam stáli s žádostí o převod na kupce, tam zbytečně nastáli, ty co to narychlo přihlašovali na sebe, si můžou rvát vlasy :-)
-> Nwkt: Ne, že řekneš4 Zhotovíš úhlednej wordovskej dokumentík, kde na půl A4ky popíšeš, jak vrak tvýho Rapla slouží dětem na tetčině pozemku jako klubovna, připojíš HQ fotku rozesmátých ratoletí v interiéru a zakončíš heslem "Děti - naše budoucnost!" :-)
12:32:22
07.01.2009
Strašlivý Píďa (aka PeťaKlíč)
Vozidla, které se již před 1.1.2009 nacházela ve stavu „odhlášky“ (byla v tzv. polopřevodu) budou následně zaregistrována bez poplatku, neboť úkon „přeregistrace“ již započal před účinností výše uvedeného zákona.

takže ty fronty před koncem roku byly zbytečný jo?
12:31:55
07.01.2009
Nwkt
Tak jim řekneš, že si z toho uděláš prolejzačku pro děti a nasrat
Extreme Tyres