Tesnenie čelného skla

prohledat
10 příspěvků (zobrazeno 1 až 10) od 08.11.2009 do 04.09.2020, založil/a DJFrndzalica
řadit dle data
07:08:29
04.09.2020
Borderer
-> mishom: Tohle nevadí. Hlavně to zaleje barva. Mám rámy na užovce i Felicii vyžraný mnohem víc a je to ok. Ta hrana hlavně drží sklo, kde má bejt. těsní ten "fousek" na těsnění a voda co proteče má správně odtéct kanálkem.
20:27:19
02.09.2020
Eidy
-> mishom: Butylový tmel. Ten nikdy nezaschne.
20:11:21
02.09.2020
mishom
Zdravim,
Tieklo mi do auta cez celne sklo - na strane sofera medzi tesnenie-sklo a na strane spolujazdca medzi ram-tesnenie. Tesnenie je originalne - klinkove. Po zhodeni okna je na pravej strane ram trosku hrdzavy vid foto, mam v plane to len vycistit odhrdzit a natriet.

Trochu sa bojim, ci bude miestu ktore bolo predtym hrdzave tesnenie dokonale priliehat. Preto by som chcel medzi ram - tesnenie a sklo-tesnenie dat nejaku tesniacu hmotu. Po dlhsom hladani tu na fore som zistil akurat, ze silikon je nevhodny kvoli vymene skla v buducnosti. Aky pripravok je teda vhodne pouzit?

(Nove tesnenie sa mi na Slovensku nepodarilo zohnat - musim dat stare, to je dalsi dovod preco chcem aplikovat tmel/silikon/nieco vhodne)
zvětšit Tesnenie čelného skla - obrázek od mishom vložen 02.09.2020 20:11:21
15:27:06
13.11.2009
minno
-> DJFrndzalica: takisto sa možno za života stretneš aj s názormi, že keď opravíš defekt tak ti bude koleso stále púšťať vzduch, a budeš im veriť? :) alebo si myslíš, že tesnenia okien boli už z výroby konštruované tak, aby netesnili? 1

človek by neveril, ale tie nové tesnenia okien sú fakt sila :) tá guma je strašne silná a elastická, ja som mal minule problém vôbec sklo s novou dvojročnou gumou vybrať, až mi jedno sklo prasklo :( Pritom vybrať sklo z rámu so starým 20 ročným tvrdým tesnením bola brnkačka :)
13:25:08
13.11.2009
Karel.
-> DJFrndzalica: když dáš nový tak není možný, aby teklo. Buď to tam někdo blbě dal nebo neošetril rám kolem okna4
13:17:24
13.11.2009
DJFrndzalica
→ minno: 1 no vies stretol som sa aj s nazormi ze ked dam nove tesnenie tak stale bude tiect....ale kupil som nove tesnenie (dokonca bezklinove), zhodim okno, poriadne to tam osetrim, dam nove a bude dobre4
10:38:26
13.11.2009
minno
-> DJFrndzalica: Jooj ty teda dávaš otázky :) To ako keby si sa spýtal: Som hladný, keď si dám krajec chleba, budem nasýtený, alebo nie? :)

Tesnenie je na to, aby tesnilo. Ak už netesní, je niečo zle. Buď je už zlé tesnenie (stvrdnuté, nepriliehajúce), alebo styčné plochy tesnenia sú KO (hrdza, bordel, nerovnosti...). Ak tečie, okno von, ošetriť rám okna, dať nové (t.j. ešte pružné) tesnenie a bude to OK.
upraveno 1x, naposled 13.11.2009 10:40:07
10:03:49
09.11.2009
DJFrndzalica
→ Hurdis: no plechy pod tesnenim by mali byt OK, aspon pod zadnym oknom boli, lebo to som mal pred necelym polrokom dole...
08:34:56
09.11.2009
Hurdis
-> DJFrndzalica: Výměna pravděpodobně pomůže, pokud nemáš zkorodovanou karoserii pod těsněním.
10:27:06
08.11.2009
DJFrndzalica
Zdravím, už dlhšiu dobu som sledoval zatekanie do auta tak som vymenil všetky tesnenia dverí a odvtedy je pri zadných dverách sucho, ale vpredu je stále mokro8 a dnes som si všimol že zvnútra okolo tesnenia čelného skla je voda a v tom žliabku kde končí prístrojovka a začína toto tesnenie bolo plno vody....pomôže výmena tesnenia alebo to bude zbytočná robota a bude cez neho zatekať stále? Š 120 M-ko
Extreme Tyres