Skoda 120 problem s elektrikou

prohledat
38 příspěvků (zobrazeno 1 až 38) od 08.03.2011 do 03.02.2020, založil/a darkstar93 - zrušená registrace
řadit dle data
06:33:40
03.02.2020
Hanz1912
-> David29: na zemi obě dvě myslím u řidiče se objevily. Pod jakým očkem myslíš? Díval jsem se jak je palubovka ukostřena jak vedou dva dráty žluté spolu a dotažené to je. A ty podložky nejsou nějak poškozené že by vypadly.
06:19:40
03.02.2020
David29
-> Hanz1912: A kde jsi to našel? Asi to bude z pod matky, která držela očko kabelu, a ted tam plápolá a kostří se.
20:20:03
02.02.2020
Hanz1912
A pálí se pořád čtvrtá pojistka
19:53:46
02.02.2020
Hanz1912
Zdar. Nevíte náhodou z čeho jsou ty podložky? Našel jsem je na podlaze. Začalo to tím že při zapnutí světel se teplota zvedla o 10 ° a teď o víkendu zjistil že mi vlastně nesvítí pravá strana(přední parkovačka, zadní světlo, osvětlení SPZ a budíky). Mám rozebrane budíky a nic viditelného nenašel
zvětšit Skoda 120 problem s elektrikou - obrázek od Hanz1912 vložen 02.02.2020 19:53:46
19:26:57
16.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
-> Bobesh: tak tá batéria bola prebíjaná asi polroka. dovtedy som to ani ja nejako neriešil iba ked sa to začalo zhoršovať a zhoršovať a oco už mal nervy z toho tak sa začalo zistovať čo a ako.. batéria nevidrží ani den mimo auta... tak dúfam že ked sa tam dá tá nová batéria tak bude držať poriadne. a že ju nezničí tiež
19:10:33
16.03.2011
Bobesh
-> darkstar93: Jestli to dlouhodobě přebíjelo,tak jsou s největší pravděpodobností poškozené elektrody a akumulátor ztratil schopnost pojmout a udržet energii. Pokud do dvou dnů umře i bez připojení k vozu,je to na 101%.
16:52:32
16.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
jj alternátor dobíja pekne 14V... regler bol pokazený. a prebíjal... baterka sičala po vybratí z auta... po výmene regulatora už je v celom aute v pohode napätie... len tá baterka sa vybije aj mimo auta rýchlo..
EDIT: Hurdis. ked meriam napätie batérie?... ked je mimo auta tak viac ako 14V...čo je myslím že moc
upraveno 1x, naposled 16.03.2011 16:56:02
16:52:22
16.03.2011
Hurdis
-> darkstar93: Nejprve změř dobíjení. Kolik V ti ukazuje baterie při proměření + a - pólu?
upraveno 1x, naposled 16.03.2011 16:53:37
16:50:44
16.03.2011
srandokan - zrušená registrace
Buď sa baterka pobrala do večných lovíšť, alebo niekde skrat resp. zvod na kostru.Altík ti dobíja?
upraveno 1x, naposled 16.03.2011 16:52:34
15:26:27
16.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
tak včera bola nabíjaná batéria. dnes poobede už auto ledva naštartovalo... na volnobehu tak padalo napätie že ledva smerovka ťukla... takže asi už bude komplet v ťahu batéria či?..
20:53:23
15.03.2011
Bobesh
-> darkstar93: Ještě foto zapojení čidel ale to co vidím ,odpovídá originálu,tj. v pořádku. A ano,soustava je 12tivoltová ale provozní napětí je 14V plus minus pár desetin,to odvisí od nastavení regu a celkového stavu nabíjecí soustavy. Minimálně bys měl naměřit 13,2V a maximálka je 14,8V víc ani chloupek.
18:28:45
15.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
no vyfotil som viacero fotiek poobede. a kedže už je teraz tma a nechcelo by sa mi po tme v tom hrabať :D tak pridám nejakú takú ktorá sa blíži tomu požadovanému. snád to bude stačiť. inak neviem či mi niekto na to odpovedal ale myslím že nie. vždy ked meriam nejaký prístroj.. svetlo alebo vyhrievanie zadného okna. tak nameriam 14V... nieje to moc?
zvětšit Skoda 120 problem s elektrikou - obrázek od darkstar93 - zrušená registrace vložen 15.03.2011 18:28:45
18:13:36
15.03.2011
Bobesh
-> darkstar93: VN cívka ,regulátor a alternátor vypadají dobře,ještě sundej pálku (tlumič sání) a zkus blejsknout to trochu zboku jako od ventilvíka a olejšpuntu. Pak vyfoť vedení k čidlům oleje a teploty a k elmag. odpojovači volnoběhu.
15:56:29
15.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
taký najcelkovejší pohlad. ak chcete nejako z bližšia napíšte
zvětšit Skoda 120 problem s elektrikou - obrázek od darkstar93 - zrušená registrace vložen 15.03.2011 15:56:29
12:38:13
15.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
Pojdem to tam pozrieť.. fakt by to bolo nice... ešte o tej pol štvrtej pofotím tú káblovú časť v motorovej časti. uvidíme čo a ako z toho bude nakoniec... :)
12:08:01
15.03.2011
Bobesh
-> darkstar93: To je nic ale není možný aby se tím vycucla baterie do druhého dne. Jinak starší témata:skoda-virt.cz/cz/.../1402 05-autonabijecka?gotopost= 2...
aukro.cz/tyristorovy-auto maticky-nabijec-autonabije cka-i1500812606.html
aukro.cz/nabijecka-autoba terii-6-12v-bosch-c3-i1495 785652.html
aukro.cz/nabijecka-autoba terii-12-24v-eurotec-cc225 -i1507348148.html
Něco takového. Ale jak je psáno v tom starším tématu,ta LIDLovská vychází nejlépe. Nebo cos staršího bytelnýho.
upraveno 2x, naposled 15.03.2011 12:15:55
11:50:25
15.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
Trošku sa vyčasilo tak o takej pol štvrtej to odfotím ( vtedy dojde oco na nom z roboty) ... tá batéria v pozadí fotky je čisto nová. .. chceme ju tam ale hodiť až vtedy ked si budeme úplne istý že už nič neodchádza a všetko ide tak ako má aby sa tá batéria zase zbytočne nepokazila. batériu nemám asi ako skontrolovať kedže je to tá bezúdržbova. teda myslím..podla čoho zistím že je nabíjačka kvalitná. teda aby sa zas nekúpil nejaký shit :D.. ešte ku tej batérii. ked sa batéria nabije na tých 100% tak naštartuje v pohode. no keby som ju možno nechal v aute tak už na druhý den nenaštartuje. kludový odber je asi 20uA čo neni moc... takže neviem
11:28:22
15.03.2011
Bobesh
-> darkstar93: Tak to ofoť ještě v motoru,snad to dáme dohromady. Ale bez kloudný baterky to stejně nedáš. Pokud si nejsi jist akumulátorem,prohoď ho z jiného vozu. Jinak v každém lepším servisu nebo u prodejců akumulátorů disponují zátěžovými zkoušečkami,které ukážou pravý stav nabití aku,popřípadě jeho dysfunkci.Pokud máš nabito a starter přesto neotočí s motorem,je v háji. Pokud máš šroubovací zátky článků,odšroubuj a sleduj přes (zdůrazňuji přes) brýle či ochranný štít hladinu v článcích a požádej pomocníka,aby ti zastartoval. Jestli hladina v jednom či více článcích jde ihned do varu,je článek v kelu a baterie na vyhození. A sežeň si lepší nabíjecí zdroj,tohle hypermarketí šimrátko je dobrý tak na mašinu a ani tam už bych ho dnes nepoužil. Koukni se po bazarech,v inzerci či burzách po pořádný nabíječce,klidně i starší ale dřív se dělaly poctivý. Ze současné produkce si můžeš vybrat na netu. LIDL má občas v akci pro motoristy v sortimentu inteligentní nabíječku za slušný peníz:www.lidl.cz/cps/.../index _8487.htm
09:45:51
15.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
Pôvodne som to chcel robiť tak že by som pozrel na iné auto a urobil podla neho. no kamoš dal škodoku do šrotu a nikoho iného nepoznám kto také auto má alebo sa do toho vyzná. a myslím že už keby som ja na tom aute nerobil tak by nerobil asi nikto a auto by šlo do šrotu čo nechcem...v podstate robím podla toho čo mi kto poradí. podla kníh atd... články v batérii môžu byť pokazené kedže bol nanič regulátor. vtedy vypalovalo žiarovky furt. a ked sa vytiahla batéria tak od prebitia az sičala... zatial sem hodím foto nabíjačky. myslím že je to asi najobyčajnejšia nabíjačka :D.. foto motorovej časti hodím neskôr.
zvětšit Skoda 120 problem s elektrikou - obrázek od darkstar93 - zrušená registrace vložen 15.03.2011 09:45:51
08:00:35
15.03.2011
Bobesh
-> darkstar93: Chlapče,pohledej občas ve starších tématech,když si nejsi jistý. Za další:je lepší sehnat k ruce kohosi,kdo to někdy dělal,popř. je v oboru patřičně vzdělán. Pokud nevíš nebo si nepamatuješ kde co jak bylo,nejlepší je mít stejný auto,stejný model na "opisování". Jinak na motoru mnoho není,alternátor a čidla,vedle něj zapalování+dobíjení,světl a logicky odvodíš. Bacha na čidla,pokud přehodíš kabely,můžeš olejový nebo teplotní "odpálit".
-> darkstar93 14.03.11 18:57:21: Pokud je baterie vybitá,tak sebelepší nabíječka ti za hodinu nenabije na 100%kapacity,to trvá den až dva,podle stupně vybití a kvalitě nabíječky. To,jak se tvoje baterie chová,by mohlo znamenat i sesypání jednoho či více článků. Otočí to aspoň starterem? Můžeš sem dát foto motorovýho prostoru,nejlépe pravé strany s okáblováním a tvojí nabíječky? Pak se můžem od něčeho odpíchnout.
18:57:21
14.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
nie nie tá druhá pojistka sa vypálila iba raz. asi ked som zle pripojil ten teplomer. alebo neviem... . to s tým zhášaním stále neviem. pomáha tá batéria ked je motor v otáčkach?... či všetko čo je v aute je iba z alternátoru... rozprával som sa z jedným chlapíkom čo to auto opravoval po havárii. a on hovoril že to je tým že zničilo v tej batérii tie články ako to alternátor prebíjal.. či čo to. a že tá batéria sa sama vybije tak rýchlo... ono ja ked ju vyberiem z auta a dám na nabíjačku tak má 0%. o 2 minúty už má 50% a za hodinku už je 100%..... no bojím sa že tam dám novú a aj tú vybije a bude to zas o tom istom
18:39:48
14.03.2011
Sten
taková teplota si myslim že tam snad nebude :) tak nevím... to už muže být potom víc věcí co muže dělat to že to nedrží volnoběh... a co ta druhá pojistka už se nepálí?
17:40:20
14.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
no tak bol som to pozrieť. drží to tam dobre. oco mi hovoril že to tam dával nedávno poriadne dotahovať lebo že mu to vypadávalo. no kábel ide cez kryt hlavy motora. býva tam taká teplota že by tú izoláciu kábla dokázalo prepáliť?
16:17:49
14.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
takže. dakujem vám že mi píšete. teplomer som zapojil podla schémy funguje tak ako má. a čo ma teší najviac. zistil som prečo nevyhrievalo zadné okno. :D.. v škole som furt premýšlal kde by mohol byť problém a kedže som všetko skontroloval. ostala mi možnosť že jedine niekde v motorovom priestore. tak som popozeral káble... všetko ok. otvoril som relátko. a tam. celý ten pliešok zohnutý niekde ani neviem kde :D.. tak som ho ako tak provizórne narovnal. a do okna konečne prichádza poriadne napätie... (btw. 14V. neni to moc?) ...tak a teraz ma zaujíma toto :D... na tom okne už dávnejšie nesvietili nejaké pásiky. chcel by som ich opraviť.. no našiel som iba jeden prerušený pásik. dá sa to okno nejako premerať. teda tie jednotlivé pásiky?...
13:04:43
14.03.2011
Sten
nevim jestli by to mohlo mít něco společnýho,ale jednou se mi u 120 stalo že mi za jízdy z ničeho nic , taky nedržel volnoběh a porád se mi pálila druhá pojistka...nevim teda jak to svítilo no,ale motor šel nastartovat myslim, jestli sem tam teda nedal hřebík místo pojistky to už nevim:D je to dlouho... a problém byl na karburátoru EDSR jak je na jeho pravým boku takovej ten elektrickej váleček , tak byl vyklepanej ze závitu a dotýkal se ostrym proudem na motoru a tim vlastně vyhazoval tu pojistku a nešel teda i volnoběh...
21:11:55
13.03.2011
xerox422
skoda.panda.cz/clanek.php 3?id=342
je to sice z otackomerom ale podstata je tá istá, s tým teplomerom som mal problem aj pri výmene pris. dosky. Chyba je v zapojený alebo kabloch, čidlo s tým nič nemá.
18:46:05
13.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
takže pekný víkend končí... škodovku som robil. skúšal kadečo. zhodnotil by som to tak že to čo nešlo aj tak nejde a to čo šlo už tiež nejde :D... čo ma dosť serie. nuž. začnem. začal som s oknom. kostrenie som obrúsil a poriadne zatiahol. nešlo aj tak. skúsil som odpojiť kábel čo do neho ide. neprichádza doneho nič napätia. takže asi seknutý kábel... dalej. svetlá v zadu sa už nepresvecujú. tiež som prebrúsil úchyt na kostrenie a poriadne ho zatiahol. no teraz tie horšie veci.vybral som prístrojovku. pomenil zlé žiarovky za dobré. všetko som pripojil. a skúšal čo ide čo nie. z nejakého dôvodu mi zhorela druhá poistka. vymenil som. išli sme trochu zohriať motor aby sme zistili či fungujú aj iné veci. no a tu je problém. teplomer nefunguje. skúšal som prepájať tie káble. raz tam vyletí úplný max a raz tú ručičku začne tlačiť až dospodu. sem tam to zasvietilo dobre a hned po otožení klúčiku to už ukazovalo zle... tak nejakú skúsenosť ak máte s týmto tak poradte či odišlo to čidlo čo sníma tú teplotu alebo budík.alebo ak by ste mohli dať nejakú foto či to mám dobre zapojené v tom budíku. tiež by som bol rád :).. dalej sa mi furt nezdá to zhášanie za chodu na volnobeh... chcem sa spýtať. ked je motor naštartovaný tak všetko napätie čo je v aute ide z alternátora alebo pomáha aj batéria.?... či mám vymeniť alternátor alebo novú baterku... dalej som skúšal ten kludový odber. hodilo tam asi 20uA... neviem či je to moc alebo málo. :D... takže radte mi. lebo už mám nervy aj ja aj oco. btw. ak je tu nejaký odborník na elektriku v takýchto autách a býva niekde tu pri Martine tak či by nepomohol... ak som niečo nejasno popísal tak napíšte.
14:47:00
11.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
-> Gryzly: jj aj to som niekde počul že možno kostrenie... btw. to relátko nespínalo ked bol zlý regulátor. a bolo to stále zopnuté. odkedy sme nahodili ten nový regulátor. tak aj pekné relátko funguje. nuž ešte to všetko skontrolovať. dakujem za rady som hned o niečo múdrejší :)
07:24:20
11.03.2011
Gryzly
-> darkstar93: Když to prosvěcuje vzadu blinkr v době když nemá a když zapneš blinkr, tak ti zhasíná zadní světlo, tak je špatná kostra na žárovky v zadním světleUkostřii si zadní čelo zvlášť kablíkem od indučky pod matku od světla.
Vytápění zadního skla má vzadu na stejném nostíku jako je indučka jedno relátko. Kontrolka na palubovce je spínaná od vypínače a pak teprve je spínano relé u motoru, asi tam bude chyba.
06:34:37
11.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
po víkende ak bude dobré počasie tak dám vedieť ako to dopadlo či som niečo našiel atd. dakujem :)
01:03:58
11.03.2011
StepaNoFUN
-> Sten: Cos dělal na elektrice ve škodovce 14 dní? Ta 14 dní jsem měl poskládaný celý auto. Elektrika (ve formanu, kterej je oproti škodovce moc složitej) upravená k mému obrazu (včetně centrálu, automatickýho rozsvecení světel, cyklovače z feldy a jinejch kravin) trvala tak 2, možná 3 odpoledne... :-)
Jinak sory za OT...
-> darkstar93: Hledat, měřit... Víc Ti stejně nikdo na dálku neporadí...
15:59:09
10.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
dakujem za každú radu. zrejme to tak nejako budem musiť kontrolovať. dúfam že rozbehnem to okno vzadu. a ešte nech aj tie svetlá na pravej strane svietia poriadne. dúfam že to bude iba v tých skratoch problém. a hlavne aby som tie skraty našiel... btw. knihy o škodovke mám asi 3. všetky majú niečo cez 20 rokov a sú v super stave takže to by problém nemal byť.. :)
08:49:24
10.03.2011
Sten
Ahoj bohužel kabely jsou od předu do zadu jako jeden pramen a nedaj se v pulce odpojit :(... asi nejlepší by bylo kdyby sis vzal měřák (Avomet) a proměřil na každym kablíku co jde do zadu a co je možná poškozenej odpor v (ohmech) proste,že si dáš jeden kabel z měřáku na kostru a jednim proměříš postupně každej kabel vzadu no a když se ti zvedne rafika tak je to ten poškozenej a budeš muset najít to místo kde je skříplej nebo prodřenej zkrátit ho tam a přez nákou svorku nebo čokoládu nastavit dýlku tak aby ti dostal zas ke spotřebiči...tak bych to dělal asi já...a ještě bych si vzal nějakou příručku kde máš nákres rozvodů elektriky pro danej typ a rok a hledal bych v tom abych žádnej kabel nevynechal...jinak nevim co by to mohlo být...elektrika to je na škodovce 8 div světa...já ji natahoval komplet celou asi 14 dní než mi šlo všecko jak má...ale bude asi fakt nějakej skrat ...tak hodně štěstí a snad ti to pomuže...
20:21:58
09.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
poradí niekto ešte? :)
19:55:50
08.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
dalej ma napadlo. káble čo idú do zadnej časti. v podstate asi celý zväzok. dá sa niekde v predu odpojiť?. chcel by som tie káble premerať a poopravovať. len neviem či sa to dá odpojiť. aby som to dostal dozadu... ak áno kde?
18:51:00
08.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
ale nikdy som si to nevšimol.. zhaslo to tak ako keby sa úplne vypli...aj ked som meral alternátor iba tak cez to +B tak som skúšal pridávať plyn a napätie sa držalo na 14 stále... aj som skúšal merať napätie na svorkách žiarovky. pri vypnutom motore v pohode 12,niečo... no pri zapnutom tam bolo niečo cez 14... a žiarovku ked odpáli tak je komplet čierna.. s tými káblami je to možné. minule som si všimol že žiarovky napravo v pravom svetle( vzadu)...myslím že to je smerovka a obrys. svetlo.... zapol som obrys. svetlo a jemne sa rozosvecovala aj smerovka. tak isto aj pri zapnutí smerovky...
18:36:22
08.03.2011
afro100
-> darkstar93: to ze svetla pohasnu na volnobeh je normalna vec, k tomu dalsiemu asi tolko, ze budu dakde pretrhane kable a skratuje to...
18:23:26
08.03.2011
darkstar93 - zrušená registrace
tak mám taký problém.. teda je ich viac a neviem si už rady... auto fungovalo vždy dobre až dokým do oca nenabúral jeden chlapík zo zadu. odvtedy sa začalo všetko kaziť... auto bolo opravené ako tak. no elektrika ostala poškodená určite.. takže... odkedy bola škodovka nabúraná tak sa furt vypalujú žiarovky. odchádzajú po jednej niekedy všetky naraz.v prístrojovke aj vo svetlách... vyhrievanie zadného okna nefunguje tiež vôbec... na prístrojovke to stále svietilo ako keby to vyhrievalo ale nešlo tam nič napätia... tento víkend sme vymenili regulátor. a kontrolka zhasla no okno furt nevyhrieva... rozhodli sme sa teda že odmeriame aj alternátor nakolko dobíja.. meral som to podla knihy kde bolo písané aby som to prepojil káblikom, nabudil ho a potom odmeral o +B a kostru... dávalo mi až niečo cez 20V... isšli sme teda zobrať alternátor ku jednému známemu a ten to skúsil odmerať...nechal všetko pripojené iba na +B a kostru dal multimeter ktorý mu dal presne 14... odišli sme teda preč. všetko v poriadku. na chvilku sme sa zastavili. a ked sme chceli naštartovať tak batéria komplet vybitá... potom neskôr sme šli domov... spustili sme sa z kopca. motor chytil v pohode. aj svetlá svietili v pohode. prešli sme možno 10 km a ked sme stáli na križovatke svetlá svietili takou silou aké velké boli otáčky. čiže na volnobehu to zdochínalo... dúfam že som to napísal nejako tak že tomu pochopíte. a chcel by som vedieť. čo mám už teraz hladať ako chybu. kedže alternátor dával ževraj dobre. regulátor je nový. a batériu sme už tiež kúpili novú...
Extreme Tyres